آموزش افزودن دسته بندی محصولات

آموزش افزودن دسته بندی محصولات - مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت مانند فروشگاهی و شرکتی در کرج با ما تماس بگیرید . 09020631004 - 09020631005

در این مطلب از آموزش های قدم به قدم راه اندازی فروشگاه اینترنتی قصد داریم راه ایجاد دسته بندی در ووکامرس را به شما آموزش بدهیم تا قادر باشید کالاهای خود را به شکل حرفه ای تر مدیریت نمائید. ما در این مطلب به مبحث آموزش افزودن دسته بندی محصولات میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی، آموزش وردپرس، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

آموزش افزودن دسته بندی محصولات

برای وارد شدن به تنظیمات دسته بندی کالاها در ووکامرس می بایست در پیشخوان وردپرس خود منو کالاها را انتخاب نموده و بعد روی زیر منو دسته بندی ها کلیک نمائید.

آموزش افزودن دسته بندی محصولات - مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت مانند فروشگاهی و شرکتی در کرج با ما تماس بگیرید . 09020631004 - 09020631005

به شکل پیش فرض یکسری دسته بندی از پیش ایجاد شده ولی در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور خودتان دسته بندی مورد نیاز خودتان را ایجاد نموده و به منو فروشگاه اینترنتی خودتان بیفزایید.

به صورت کلی در هر دسته بندی یک ساختار سلسله مراتبی موجود است. برای مثال در صورتی که در فروشگاه یک دسته بندی با عنوان دسته مد و پوشاک موجود باشد، این دسته را می بایست دسته بندی اصلی یا مادر در نظر بگیرید. حالا این دسته می تواند زیر دسته های گوناگونی را مانند زیر دسته کفش داشته باشد که همین زیر دسته هم به زیر دسته های کوچکتر مانند زنانه، مردانه و بچگانه تقسیم می شود. در ادامه راه ایجاد این دسته بندی را به شکل گام به گام به شما یاد خواهیم داد.

برای ایجاد یک دسته بندی می بایست از راه منو «افزودن دسته بندی» گذاشته شده در سمت راست صفحه اقدام کنید. این منو شامل موارد زیر است:

آموزش افزودن دسته بندی محصولات - مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت مانند فروشگاهی و شرکتی در کرج با ما تماس بگیرید . 09020631004 - 09020631005

  •  نام: در این بخش عنوانی که قصد دارید برای دسته بندی نمایش داده شود را وارد نمائید. در این مطلب ما برای مثال دسته «کفش» را وارد می نمائیم.
  • نامک: منظورمان از نامک همان لینک مرتبط با دسته بندی می باشد. توصیه می نمائیم که حتما از لینک انگلیسی استفاده نمائید. اگر نمی دانید که برای مثال نامک کفش به چه صورت می باشد، می توانید گوگل ترنسلیت را مورد استفاده قرار دهید. در فیلد معین شده کفش را تایپ نموده و ترجمه انگلیسی نشان داده را کپی و در فیلد مرتبط با نامک پیست کنید. این عنوان در لینک دسته بندی نمایش داده خواهد شد.
  • دسته بندی مادر: شما می بایست مشخص کنید که دسته ای که در حال ایجاد آن می باشید یک دسته مادر می باشد یا اینکه یک دسته بندی دیگری را به عنوان دسته مادر برای آن انتخاب نمائید. در مثال گفته شده دسته بندی مد و پوشاک به عنوان دسته اصلی یا مادر انتخاب شده. بنابراین در این بخش می بایست در فهرست نشان داده شده دسته مد و پوشاک را پیدا نموده و انتخاب نمائید. اگر نیز دسته ای که ایجاد می نمائید یک دسته مادر می باشد، این قسمت را در حالت «هیچ کدام» بگذارید.

بیشتر بخوانید: افزودن محصول جدید در ووکامرس

  • توضیح: در این بخش شما می توانید هر نوع توضیحی که تصور می نمائید در زمینه دسته بندی به وجود آمده در ووکامرس برای مشتریان شما فایده خواهد داشت را قرار دهید. این بخش اختیاری می باشد و شما می توانید با توجه به احتیاج خود آن را کامل نموده یا از روی آن بگذرید.
  • نوع نمایش: به کمک این بخش شما می توانید مشخص نمائید که موقعی که روی این دسته بندی کلیک نموده شد، چه چیزی برای کاربران نمایش داده شود. امکان نشان دادن «محصولات»، «زیر دسته بندی» یا نشان دادن هر دوی آنها به شکل همزمان موجود خواهد بود.
  • تصویر بندانگشتی: در این بخش شما می توانید برای دسته بندی خود یک عکس قرار دهید.
منو دیگری در سمت راست صفحه مرتبط با دسته بندی ها با عنوان «گزینه های طبقه بندی شده ی فیوژن» موجود است که مرتبط با قالب آوادا می باشد. برای مثال می توانید برای دسته بندی خود اسلایدر، مکان آن و موارد دیگر را تعریف نمائید. همینطور میتوانید یکسری تغییرات ظاهری دیگر هم با کمک این بخش اعمال کنید.

در انتها هم می بایست روی کلید «افزودن دسته بندی» قرار گرفته در آخر صفحه کلیک نمائید تا تغییرات ایجاد شده ذخیره شود. برای اینکه مطمئن شوید که دسته بندی به طور صحیح ایجاد شده است، می توانید در بخش سمت چپ صفحه دسته بندی «مد و پوشاک» را یافته و زیر منوهای آن را ببینید. در صوتی که دسته بندی «کفش» به طور صحیح ایجاد شده باشد، در زیر دسته «مد و پوشاک» با یک علامت خط فاصله گذاشته شده است.

حالا در صورتی که بخواهید برای دسته بندی «کفش» هم زیر دسته های «مردانه»، «زنانه» و «بچگانه» را به وجود آورید میبایست در منو سمت راست مثل راه قبل پیش بروید. ولی ایجاد این زیر دسته ها دارای نکته ای می باشد که می بایست آنها را در نظر داشته باشید. می بایست در نظر بگیرید که دسته بندی مادر این دسته بندی ها دیگر دسته «مد و پوشاک» نیست. زیرا آنها قرار می باشد زیر دسته کفش باشند. اگر دسته «مد و پوشاک» انتخاب شده، دسته بندی «مردانه»، «زنانه» و «بچگانه» را به عنوان دسته های هم مرتبه «کفش» در نظر بگیرید نه به عنوان زیر دسته های آن.

همینطور می بایست در نظر بگیرید که در صورتی که می خواهید اطمینان حاصل کنید که این زیر دسته ها هم به طور صحیح ایجاد شده اند می بایست دسته مرتبط با دو علامت خط فاصله معین شده باشد. در ادامه برای اینکه بتوانید نتیجه تغییرات را در سایت مشاهده کنید می بایست به سایت وارد شده و دسته بندی مربوطه را انتخاب نمائید. نکته ای که می بایست در این مرحله به آن توجه کنید این می باشد که تا موقعی که دسته بندی خالی بوده و کالایی در آن گذاشته نشود، دست بندی نمایش داده نخواهد شد. به همین علت می بایست به دسته به وجود آمده که در اینجا دسته «کفش» می باشد کالایی را بیفزایید.

بیشتر بخوانید: افزودن ویژگی به محصولات ووکامرس

برای نمایش دادن نتیجه کار و آموزش گذاشتن کالا در یک دسته، وارد دسته کالاها شده و یکی از کالاهای موجود را به شکل موقت تحت عنوان دسته «مردانه» انتشار می دهیم. در مطلب های کمپین روش گذاشتن کالا در ووکامرس را به شکل کامل به شما یاد دادیم. جهت این کار بر روی «ویرایش سریع» یکی از کالاها کلیک نموده. دسته بندی مردانه را انتخاب نموده و تغییرات را ذخیره مینمائیم.

آموزش افزودن دسته بندی محصولات - مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت مانند فروشگاهی و شرکتی در کرج با ما تماس بگیرید . 09020631004 - 09020631005

حالا در صورتی که وارد صفحه فروشگاه شوید مشاهده می کنید که دسته بندی «کفش» و زیر دسته «مردانه» به دسته «کالاها» افزوده شده است. حال بر اساس «نوع نمایش» انتخاب شده توسط شما با یکی از تصویرهای زیر مواجه می شوید:

  • نوع نمایش به شکل کالاها
  • نوع نمایش به شکل دسته بندی
  • نوع نمایش به شکل کالاها و دسته بندی

در بالای صفحه نمایشگر کالاها هم نشانی به شکل راهنمای سایت Breadcrumb نمایش داده می شود. در مورد کفش می بایست به شکل خانه > فروشگاه > مد و پوشاک > کفش باشد.

وجود کالاهای دسته بندی شده در فروشگاه اینترنتی افزون بر ترتیب و ظاهر بهتر سبب می شود کاربر به شکل آسان تری همه ی کالاهای شما را مقایسه و بررسی کند. به همین ترتیب افزون بر اینکه سریعتر به هدف خود می رسد این امکان را خواهد داشت که کالاهای گوناگون را با بکدیگر مقایسه کند. همینطور در وقت هم صرفه جویی خواهد شد. در این مطلب آموزشی به چگونگی دسته بندی کالاها در ووکامرس پرداخته شد.

بیشتر بخوانید: طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *