قابلیت ایندکس شدن در سئو تکنیکال

ایندکس شدن در سئو تکنیکال - برای انجام سئو سایت در کرج ، محتوا نویسی و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ربات‌ های موتور های مرورگر پس از کراول نمودن وب‌ سایت‌ ها، صفحات آن‌ ها را براساس مسئله و ارتباط محتوا با مسئله ایندکس می نمایند. هنگامی که محتوا ایندکس شد، جهت رتبه‌ بندی در «صفحه نتیجه های موتور مرورگر» (SERP) آماده خواهد شد. در ادامه، معیار هایی را به شما آموزش خواهیم داد که به ایندکس شدن صفحه های وب کمک می‌ رسانند. ما در این مطلب به مبحث قابلیت ایندکس شدن در سئو تکنیکال میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

قابلیت ایندکس شدن در سئو تکنیکال

رفع شدن محدودیت ربات‌ های جستجو جهت دسترسی به صفحه ها

همان‌ طور که بیان کردیم، حتما مطمئن شوید که ربات‌ های مرورگر به صفحات مدنظر شما راهنمایی می‌شوند و به سادگی به آن‌ها دسترسی می یابند. برای انجام این کار می‌توانید چند ابزار را مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال، ابزار «robots.txt Tester» گوگل به شما لیستی از صفحه های دارای محدودیت برای کراول و ایندکس شدن را ارائه می نماید. همینطور می‌توانید از ابزار «Inspect» در گوگل سرچ کنسول جهت چک کردن دلیل ایجاد این محدودیت در صفحات استفاده نمائید.

حذف محتوای کپی

همان گونه که می‌دانید، محتوای کپی شده یا دوپلیکیت قادر است ربات‌های جستجو را سردرگم نماید و در ویژگی ایندکس شدن صفحه ها، اثر منفی داشته باشد. در خاطر داشته باشید که همواره از URLهای کنونیکال جهت مشخص نمودن صفحه های ترجیحی و اصلی استفاده نمائید.

بیشتر بخوانید: سئو چیست؟ 0 تا 100سئو سایت

چک کردن ریدایرکت‌ها

اطمینان حاصل کنید که همه ی ریدایرکت‌های شما به درستی انجام می گیرد. «حلقه‌های ریدایرکت یا تغییر مسیر» (Redirect Loops)، URLهای خراب یا ریدایرکت‌ های غلط قادر هستند در ایندکس شدن وب‌ سایت ایرادی ایجاد نمایند. بر همین اساس بهتر میباشد برای پیشگیری از این ایرادات، ریدایرکت‌های خود را به صورت مداوم مورد بررسی قرار دهید.

چک کردن بهینه‌سازی برای موبایل

در صورتی که وب‌ سایت شما جهت استفاده در موبایل بهینه‌ سازی نشده باشد و به عبارتی «موبایل فرندلی» (Mobile-Friendly) نباشد، محتوای آن به درستی ایندکس نمی شود. در صورتی که با الگوریتم‌های گوگل در سئو آشنایی داشته باشید، می‌دانید که گوگل از سال ۲۰۱۶ اول نسخه موبایل وب‌سایت‌ ها را ایندکس می نماید و به تجربه کاربری در گوشی های موبایل اولویت بالاتری از تجربه کاربری در دسکتاپ ارائه می کند. برای اطمینان حاصل کردن از موبایل فرندلی بودن وب‌ سایت خود و شناخت نقاط ضعف آن، می‌توانید از ابزار «Mobile-Friendly Test» گوگل استفاده کنید.

برطرف کردن ارورهای HTTP

ارورهای HTTP می‌تواند از کار ربات‌های جستجو ممانعت کند و نگذارد که قسمت های مهم محتوا در وب‌سایت شما در دسترس این ربات ها باشند. به همین علت، شناسایی این ارورها و رفع نمودن آن‌ها به صورت کامل و در اسرع وقت خیلی مهم می باشد.

از آن‌ جایی که هر ارور HTTP خاص است و راهکار منحصر به فرد خودش را دارد، بهتر می باشد با این ارورها و طرز برطرف کردن آن‌ها آشنا شوید. می‌توانید لیست شرایط و ارورهای گوناگون HTTP را در وب‌ سایت «HTTP Statuses» ببینید.

مهم می باشد که این ارورها را، به هر علتی که ایجاد شده اند، برطرف نمایید تا رضایت کاربران و موتورهای جستجو را داشته باشید.

ولی حتی در صورتی که وب‌ سایت شما کراول و ایندکس شده باشد، امکان دارد ایرادات دسترسی سبب شود که کاربران و ربات‌ها بلاک شوند و این موضوع می‌تواند در سئو شما اثر منفی بگذارد.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

بررسی فهرست قابلیت رندر شدن یا در دسترس بودن در سئو تکنیکال

قبل از این که به این موضوع بپردازیم، می بایست تفاوت بین «قابلیت دسترسی در سئو» (SEO Accessibility) و ویژگی دسترسی وب را بدانیم. ویژگی دسترسی وب به در دسترس ساختن استفاده از صفحات وب برای کاربران معلول یا کم‌توانی هایی مثل نابینایان و کم‌بینایان می باشد. ولی قابلیت دسترسی در سئو به ساده نمودن کاربری سایت برای کاربران کم‌توان ربطی ندارد، البته خیلی از عناصر اثرگذار در این دو نوع از قابلیت دسترسی به یکدیگر شبیه‌ هستند. در این قسمت از مقاله درمورد معیارهای اثرگذار در قابلیت دسترسی سئو یا «رندر شدن» (Rendering) حرف می زنیم.

عملکرد سرور – (محتوا نویسی و سئو در کرج)

همان گونه که بیان کردیم، «وقفه‌های زمانی یا تایم اوت سرور» (Server Timeouts) می‌توانند سبب بروز ارورهای HTTP شوند و از دسترسی کاربران و ربات‌ها به وب‌سایت، ممانعت کنند. در صورتی که متوجه شدید که سرور شما مشکل دارد، با استفاده از راهکارهای موجود، این ایرادات را برطرف نمایید.

برطرف نکردن به موقع مانع ها و ایرادات می‌تواند سبب شود که موتور جستجو وب‌ سایت شما را کاملا از لیست ایندکس شدن حذف نماید، زیرا کاربران در وب‌سایت شما با صفحه های خراب روبرو می‌شوند و وب‌سایت شما برای آن‌ها تجربه کاربری نامطلوبی به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید: آموزش تولید محتوا

شرایط HTTP

درست مثل عملکرد سرور، ارورهای HTTP می‌توانند دسترسی به وب‌سایت شما را دچار اختلال نمایند. برای چک کردن کامل وب‌سایت و رفع نمودن این ارورها می‌توانید ابزارهایی مثل «Screaming Frog»، ابزار «Botify» و «DeepCrawl» را مورد استفاده قرار دهید.

مدت بارگذاری و حجم صفحه – (محتوا نویسی و سئو در کرج)

در صورتی که بارگذاری صفحه های شما مدت زیادی به طول انجامد، با ایرادات زیادی از قبیل زیاد شدن نرخ پرش روبرو می‌شوید. همینطور، تأخیر در بارگذاری صفحه می‌تواند سبب ارور سرور شود یا سبب شود که ربات‌ها صفحه‌های نیمه بارگذاری شده را کراول نمایند و در نتیجه قسمت مهمی از محتوای شما کراول نشود. زیرا ربات‌ ها با توجه به منابع موجود برای کراول نمودن، از منابع معین و محدودی جهت بارگذاری، رندر نمودن و ایندکس نمودن صفحات می‌توانند استفاده نمایند. به همین علت، شما می بایست همه‌ چیز را تحت کنترل بگیرید تا مدت بارگذاری صفحه های خود را کم کنید.

رندر شدن جاوا اسکریپت

بیان می‌شود که پردازش «جاوا اسکریپت» (JavaScript | JS) برای گوگل مقداری سخت می باشد و به همین علت، توصیه می‌شود که از محتوای از قبل رندر شده جهت بهبود ویژگی دسترسی استفاده نمائید. گوگل همینطور دارای یک منبع جامع جهت کمک به درک دسترسی ربات‌های جستجو به کدهای جاوا اسکریپت در وب‌سایت‌ها می باشد. این منبع، به شما کمک می رساند که ایرادات مربوط به جستجو این زمینه را برطرف نمائید.

بیشتر بخوانید: آموزش بروزرسانی محتوا

صفحه های Orphan – (محتوا نویسی و سئو در کرج)

هر صفحه در وب‌سایت شما می بایست حداقل به یک صفحه دیگر ربط داشته باشد. در صفحه های مهم‌تر، می بایست تعداد لینک‌های صفحه زیادتر باشد. به صفحه‌ای که دارای لینک داخلی نباشد، «صفحه Orphan» گفته می‌شود. صفحه‌های Orphan درست مثل مقاله‌‌ای فاقد مقدمه‌اند و دارای محتوای لازم بات‌ها جهت درک محتوا و ایندکس شدن نمی باشند.

ایندکس شدن در سئو تکنیکال - برای انجام سئو سایت در کرج ، محتوا نویسی و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

عمق صفحه – (محتوا نویسی و سئو در کرج)

«عمق صفحه» (Page Depth) به تعداد لایه‌ های موجود در یک صفحه در شکل وب‌ سایت گفته می‌شود. به بیان دیگر، به تعداد کلیک‌ های لازم برای رسیدن از صفحه اصلی وب‌ سایت تا صفحه مورد نظر، عمق صفحه می گویند. بهتر است شکل وب‌ سایت تا جایی که امکان دارد عمق کمی داشته باشد. بعضی وقت ها، مجبورید که شکل چند لایه‌ ای داشته باشید؛ در این شکل می‌توانید مرتب کردن و دسته‌ بندی دقیق وب‌ سایت را در اولویت‌ های خود بگذارید.

بهتر است صفحات مهم مانند صفحه «محصولات» یا «تماس با ما» در وب‌سایت‌ها بیش از سه کلیک با صفحه اصلی فاصله نداشته باشند. ساختارهایی که صفحه‌های مهم را در اعماق وب‌سایت قرار می‌دهند و مانع دسترسی راحت کاربران و ربات‌ها به این صفحه‌ها می‌شوند، تجربه کاربری نامطلوبی ایجاد می‌کنند.

زنجیره‌های ریدایرکت – (محتوا نویسی و سئو در کرج)

اگر تصمیم گرفتید ترافیک وب‌ سایت را از یک صفحه به صفحه‌ ای دیگر ببرید حتما بهای آن را هم بپردازید، چون که ریدایرکت کردن می‌تواند سبب کم شدن استفاده کراول شود. ریدایرکت‌ ها می‌توانند سرعت کراول کردن را کم کنند، بارگذاری صفحات را طولانی‌ تر کنند و در شکل درست تنظیم نشدن، دسترسی به سایت را غیرممکن می کنند. به همین خاطر، بهتر است تا جای ممکن از ریدایرکت کردن صفحه ها خودداری کنید.

وقتی که مشکلات قابلیت دسترسی را حل کردید، می‌توانید به قسمت رتبه‌ بندی در صفحه نتیجه موتور های مرورگر در سئو تکنیکال بروید.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *