طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه

طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه -طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج - جهت مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631005 - 09020631004

ما در این مطلب به مبحث طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه

حتماً تا الان درباره ی سایت‌ های دو زبانه یا چند زبانه چیز هایی شنیده‌ اید یا مطالعه کرده‌ اید. در دنیای امروزی و با روش زیاد شدن ثبت وب سایت‌ های مختلف، سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه زیادی هم در میان این سایت‌ ها به ثبت رسیده است. با گسترش پیداکردن فضای دیجیتال مارکتینگ و رقابت کسب و کارها در حد جهانی، کسب و کارهای زیادی برای حرفه خود احتیاج به داشتن یک وب سایت دو یا چند زبانه را حس کرده‌ اند و به طراحی چنین سایتی تمایل نشان داده‌ اند. در این مقاله می خواهیم درباره وجود این سایت‌ ها، کارکرد و ضرورت آن‌ ها بیشتر صحبت می کنیم.

آشنایی با سایت دو زبانه و چند زبانه

سایت‌ های دو زبانه یا چند زبانه سایت‌ هایی هستند که در آن از دو یا چند زبان متداول در دنیا استفاده می‌شود. اگر به دنبال معرفی کسب و کار خود در بازار های جهانی هستید این سایت‌ ها می‌تواند برای شما خوب و مفید باشد. سایت‌ های دو زبانه یا چند زبانه برای خیلی از کسب و کارهای بزرگ اهمیت زیادی دارد؛ چون صاحبان این کسب و کارها همیشه در تلاش‌ هستند که تجارت خود را در سطح جهانی گسترش بدهند. از این جهت تعداد سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه هر روز در حال زیاد شدن است.

استفاده سایت دو زبانه و چند زبانه

طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه برای شغل ها و کسب و کارهای زیادی کاربرد دارد. هر شغلی برای این که وارد بازار جهانی شود حتما سایتی داشته باشد که محتوای آن به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده باشد تا بتواند محصولات خود را به کل دنیا نشان دهند؛ به طور مثال یک سایت داروسازی را تصور کنید، این سایت برای این که محصولات دارویی خود را به افراد جهان و شرکت‌ های دارویی دیگر نشان دهد حتما بستری مهیا کند که شرکت‌ های دیگر یا افراد مختلف در کل جهان آن سایت را به خوبی ببینند، بخوانند و بررسی کنند و به آسانی بتوانند خدمات مختلفی که آن شرکت عرضه می‌دهد را با بقیه شرکت‌ های دارویی مقایسه کنند. در اصل سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه افزون بر آن که کسب و کارهای مختلف را در سطح جهانی گسترش می‌دهند منجر به کسب تجربه و پیشرفت آن کسب و کارها هم می‌شوند. طراحی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه اغلب برای مشاغل پزشکی، گردشگری، شرکتی، فروشگاهی، سازمانی، صنعتی، خبری و… استفاده دارد. بدون تردید ورود هر کسب و کاری به سطح بین‌ المللی احتیاج به سایت چند زبانه برای انتقال مفهوم و مفاهیم محتوای سایت به کل دنیا دارد.

خصوصیت های سایت دو زبانه و چند زبانه – سئو و طراحی سایت در کرج

از آنجایی که طراحی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه خیلی تخصصی است و احتیاج به دانش و دقت بالا دارد، این کار به وسیله ی نیروهای متخصص و کارشناسان حرفه ای صورت می گیرد. این مسئله برای یکپارچه شدن سایت در کل بخش های آن الزامی است.

ایجاد فضای هماهنگ از آن جهت مهم است که منجر به همگام‌ سازی نوشته‌ ها و هماهنگ شدن و یکدستی بین کل زبان‌ های موجود در سایت می‌شود. و گرنه امکان دارد سایتی ایجاد شود که زبان‌ های آن از هم فرق داشته باشد و کار مدیریت آن را سخت می شود به نوعی که انگار با دو سایت متفاوت روبه رو هستیم.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

اغلب در سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه قسمتی با عنوان تغییر زبان در صفحه سایت درست می‌شود که با کلیک بر روی آن و انتخاب زبان مد نظر، زبان صفحه سایت کلا تغییر می‌کند. از خصوصیت های دیگر این سایت‌ ها، رعایت اصول سئو است که در سایتهای دو زبانه و چند زبانه منجر به زیاد شدن رتبه سایت در موتورهای مرورگر و بازدید عموم مردم در سطح بین‌ المللی می‌شود.

نکته هایی که در طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه حتما رعایت کنید. – سئو و طراحی سایت در کرج

در طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه استفاده از SubDomain روشی مفید برای طراحی این گونه سایت‌ ها است. این نوع، روشی مرسوم است که با استفاده از آن می‌ توان برای زبان‌ های مختلف، سایت‌ های جداگانه ساخت. مزایای این روش در این است که می‌توان برای هر زبان، یک قالب جدا و هم یک قالب یکسان برای کل زبان‌ ها ایجاد کرد.

استفاده از متا تگ‌ ها و نشان دادن صفحه های مختلف یک سایت که به زبان‌ های متفاوت نوشته شده در رتبه‌ بندی سایت و بهینه‌ سازی موتور های مرورگر موثر است. و حتی با لینک کردن زبان‌ های مختلف در سایت به یکدیگر افزون بر آسانی کار برای بازدیدکنندگان سایت و دسترسی سریع مخاطبان به کل زبان‌ های آن سایت، زیاد شدن رتبه سایت را هم به دنبال دارد.

دقت کنید که از ترکیب زبان‌ های مختلف در یک صفحه از سایت اجتناب کنید؛ چون موتورهای مرورگر در شناسایی صفحه های سایت با مشکل رو به رو می‌شوند و حتی سبب درهم‌ ریختگی سایت و هم سردرگمی مخاطبان سایت می‌شود. استفاده بخشی از یک منو برای تغییر زبان و هدایت مخاطبان به زبان‌ های انتخابی از جهت آن‌ ها، روشی مناسب برای تغییر زبان در سایت است.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت اختصاصی

سئوی سایت دو زبانه و چند زبانه – سئو و طراحی سایت در کرج

رعایت اصول سئو از نکته های اصلی است که در سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه سبب بهینه‌ سازی موتور های مرورگر می‌شود. حتماً برای زیاد شدن بازده سایت، طراحی سایت به تنهایی لازم نیست و حتما شرایطی در سایت انجام شود تا بازدهی آن را زیاد شود. توجه به بعضی از نکته ها در سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه ضروری است چون رعایت نکردن آن باعث کم شدن بازدید مخاطبان و دریافت امتیاز منفی از جهت موتور های مرورگر می‌شود. به طور مثال در زبان‌ های مختلف بعضی وقت ها اصطلاحاتی هستند که با هم مشترک‌ هستند و تکرار آن‌ ها با گذشت زمان امکان دارد برای موتور های مرورگر گوگل سردرگمی ایجاد کند، در آخر باعث کم شدن رتبه سایت می‌شود.

هزینه راه‌ اندازی طراحی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه -سئو و طراحی سایت در کرج

برای طراحی و راه‌ اندازی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه با توجه به انواع روش های طراحی و زبان‌ های متفاوت برنامه‌نویسی، هزینه‌ های مختلفی وجود دارد. یکی از پارامتر های اصلی و تأثیرگذار در هزینه‌ های طراحی این سایت‌ ها نوع زبان انتخابی برای سایت است. و حتی جهت نوشتاری زبان مورد نظر برای انجام آن در سایت خیلی مهم است؛ به طور مثال اضافه کردن زبان عربی به فارسی شاید کار راحتی نباشد؛ چون جهت و راستای یکسانی دارند اما بلعکس آن، اضافه کردن زبان انگلیسی یا آلمانی به زبان فارسی به جهت این که در یک راستا و جهت نیستند به دقت زیادتری و هم هزینه بیشتری احتیاج دارد. برقراری این هماهنگی و حفظ نظم و شکل کلی این سایت‌ ها در قیمت طراحی و راه‌ اندازی آن حرف اول را میزند و بعد از آن پارامتر های دیگری که تخصصی‌ تر است.

جمع‌ بندی درمورد طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه

طراحی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه برای کسب و کارها و شرکت‌ هایی اصلی و الزامی است که مشتریان آن‌ ها افراد ایرانی و غیر ایرانی باشند. مسلماً این سایت‌ ها برای کسب و کارهایی که مخاطبان آن‌ ها تنها افراد داخل یک کشور هستند ضرورتی ندارد. این سایت‌ ها صرفاً برای برقراری ارتباط صحیح و هدفمند با کاربران خارج از کشور طراحی و راه‌ اندازی می‌ شود.

به طور کلی زبان دوم سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه را زبان انگلیسی در نظر می‌گیرند؛ چون این زبان، یک زبان بین‌ المللی هست و در کل جهان شناخته شده است. خیلی از طراحی سایت‌ های دو زبانه بعد از زبان اول که زبان کشور خودشان است از زبان انگلیسی برای زبان دوم سایت خود استفاده می‌کنند و با این کار خیال خود را آسان می‌کنند؛ چون که با این زبان می‌توانند محصولات خود را به کل کشورهای جهان بشناسانند. برای سفارش طراحی سایت‌ های دو زبانه یا چند زبانه می‌توانید از متخصصان و کارشناسان با تجربه در این حیطه کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع وب سایت

نکته خیلی مهم در طراحی سایت‌ های دو زبانه و چند زبانه این است که حتما ترجمه درستی از متن‌ ها عرضه شود به شکلی که موقع خواندن آن به وسیله ی مخاطبان نکات گرامری، ویرایشی و دستوری آن رعایت شود و به شکلی باشد که مخاطب احساس کند در حال خواندن صفحه‌ ای از سایت داخلی کشور خودش است. در این مقاله تلاش کرده‌ایم شما را با مفهوم سایت‌ های دو زبانه یا چند زبانه آشنا کنیم و خصوصیت ها و استفاده این سایت‌ ها را برایتان بازگو کنیم.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *