آموزش تولید محتوا

آموزش تولید محتوا برای سئو سایت - سئو در کرج - برای انجام سئو سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث آموزش تولید محتوا میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

آموزش تولید محتوا برای سئو سایت

یاد دادن تولید محتوا بحث جنجالی این قسمت درمورد سئو است. محتوا راه ارتیاطی  برای منظور و انتقال دادن پیام می باشد. کمی تامل کنید بدون داشتن کاربر پیگیر چگونه می توانیم مخاطب جذب کنیم؟! اگر شما بهترین آثار هنری را خلق کنید ولی  اگر فردی مجذوب آن نشود چه ارزشی دارد؟

گاهی اوقات زمانی که درباره ی درست کردن مطلب آموزشی اینترنتی می شود به  راحتی، محتوا را به چند گروه مطلب دیداری و شنیداری دسته بندی میکنیم و شروع به درست کردن محتوا می کنیم و هدفمان این است که نتیجه مطلوب بگیریم. در این قسمت میخواهیم با ذکر مثال درست کردن محتوا را آموزش بدهیم. درنظر داشته باشید تولید محتوا جزئی از رشته های دانشگاهی بوده و حتما باید برای انتخاب این رشته حتما آزمون ورودی دانشگاه را شرکت کنیم. چه انتظاراتی  درمورد یک تولید محتوا مدنظر دارید. لازم به ذکر است که برند کارشناس تولید محتوا برای بعضی افراد خیلی با ارزش و با اهمیت است و در عین حال برای بعضی دیگر بسیار ناچیز است.

آموزش تولید محتوا دیجیتال، سئو سایت 

فردی هست در این میان کل سعادت و خوشنودی در زندگی خود را در زمینه آموزش تولید محتوا دیجیتال به حساب می آورد و فرد دیگری فقط برای گرفتن لیسانس و مدرک دانشگاهی یا برای فرار از خدمت سربازی این رشته را انتخاب می کنند. امکان دارد بعضی رشته تحصیلی و جایگاه شغلی یکسان داشته باشند،  با این حال قصد و هدفشان کاملا متفاوت است. در این میان باید قصد خود را معین کنید.

همان گونه که اطلاع دارید، علاوه بر اینکه تولید محتوا و سئو آن در عالی شدن و برند شدن ارزش و اعتبار سایت ها در گوگل کلی حائز اهمیت است، کاریابان محتوا هم نقشی در عدم رد شدن دارند.

پیشرفته ترین استراتژی سئو،درست کردن محتوای با کیفیتی و درجه اول می باشد که در وب سایت و گوگل خیلی وایرال شده.

در این تولید محتوا سئو سایت به موضوعات اصلی زیر می پردازیم:

 1. محتوا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
 2. چرا درست کردن تولید محتوا حائز اهمیت است؟
 3. نیازهای ابتدایی قبل از آموزش تولید محتوا
 4. 30 نکته بسیار مهم برای تولید یک محتوا با اعتبار
 5. یاد دادن به روز رسانی محتوا
 6. روش های تشخیص محتوای های کپی
 7. انتخاب بهترین شیوه سئو
 8. انجام درجه یک ترین کارکرد سئو
 9. دنیای شغلی سئو محتوا و درست کردن تولید محتوا
 10. کارشناس تولید محتوا چه کسی است و تسلط های آن چیست؟

هر کدام از این ها نکات و موارد اصلی است که در کار تولید یک محتوا زیبا حتما در نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: سئو چیست؟ 0 تا 100سئو سایت

محتوا چیست و چه استفاده ای دارد؟

بعد از آن که شروع به درست کردن تولید محتوا کنید حتما اطلاعات کلی درمورد سئو داشته باشید.لازم است بدانید محتوا چه کاربردی دارد یا درحالت کلی به چه محتوایی موثر گفته میشود. امکان دارد با خودتان بگویید که نفعی برای منی که قصد دارم تولید محتوا درست کنم دارد! مخاطب عزیز من توجه داشته باشید زمانی که اطلاعات را کاملا حرفه ای بلد باشید می توانید بهترین محتواها را برای کاربران خودت درست کنی.

چرا ساختن تولید محتوا و سئو سایت مهم است؟

در دنیای اینترنت و وب سایت،نوشتن تولید محتوا تبحرخیلی زیادی می خواهد؛ به همین دلیل شما الزاما باید تمام روش ها و موارد نیاز را برای درست کردن محتوا بلد باشید، اما با گسترده شدن دامنه این نکات برای یک بار نیست. بلکه در این حیطه، و با در کل تمام شغل ها داشتن اطلاعات به روز شده ضروری است. پس باید توجه داشت حتی اگر مشغول به شغلی هستید باید به یک فرد متخصص تبدیل شوید، و دوباره نیز نباید کارکرد خود را بابت آموزش دادن زیاد نگه دارید.

برای متوجه شدن کامل این موضوع ذکر شده، یک کلید و یک قفل را در نظر بگیرید. دنده ی اولی کلید، بخش خیلی کوچک و جزئی از کار کلید را شامل می شود، اما در صورت نبودن همان دندانه کوچیک، کلید به طور کلی عملکرد خود را از دست می دهد. و توانایی باز کردن قفل را ندارد. آموزش دیدن در هر حیطه ای بسیار مهم و ضروری است، زیرا ممکن است شما اطلاعات و دانش مربوطه را داشته باشید، اما دیدن یک آموزش جدید و پرکاربرد بتواند دقیقا همان قسمت جزئی و کوچک را که بابت باز کردن گره کارخود به آن نیاز دارید، درخدمت شما قرار دهد.

نیاز های قبل از آموزش تولید محتوا و سئو سایت

مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا مواردی می باشند که شما الزاما قبل یا موقع یادگیری تولید محتوا خود، آن ها را آموزش ببنید .تعدادی از این مهارت ها برای افرادی که قصد دارند تولید محتوا کنند الزامی ضروری و برخی دیگر از آن ها مزیت به حساب می آید. در ادامه این مهارت ها موردنیاز برای درست کردن تولید محتوای آموزشی اینترنتی را بازگو مکنیم. مهارت هایی که در ذیل به آنها اشاره شده، برای عموم افراد به ویژه برای افرادی که هدف تولید محتوا در وبلاگ و وب سایت را دارند بسیار کاربردی است.

1. مهارت نگارش در سئو سایت

درست کننده محتوا، الزاما باید بتواند متن را به شیوه هایی جذاب و درست به نگارش در بیاورد. برای رسیدن به اینمهارت، حتما توجه داشته باشید هر یک از علائم نگارشی در چه قسمتهایی از متن مورد استفاده قرار می گیرد، اینگونه حتما بازه لغت های خود را گسترش داده و مفهوم هر واژه را به درستی درک کنید.

مانند خواندن کتاب ها و مقاله های معتبر این توانایی را دارند که کمک شایانی به شما در رابطه با کسب کردن مهارت لازم دارد. هنگام مطالعه مواردی ذکر شده، حتما به کلمات متفاوت،  نگارش جمله ها،  لغات مترادف، موارد کاربردی از ضمیر ها و… توجه  نموده تا بتوانید با گذر زمان آن ها را در محتوای خود به درستی به کار ببرید.

2. توانایی درک و شناخت مخاطبان

نمایان است که هر محتوا برای گروه ویژه ای از کاربران نوشته می شود. یک نویسنده محتوا باید توانایی سلیقه و احتیاج مخاطب خود را بشناسد و مطالب خود را بر اساس کاربردش بنویسد. اینگونه حتما بتواند شیوه سوال پرسیدن و جستجو کاربران خود را به درستی درک کند تا متن ها و کلمات کلیدی موجود در محتوای خود را بر اساس این مورد ها بنویسد، و با این شیوه محتوا  به کمک موتور های جستجو مثل گوگل، ویو های زیادی میخورد و این کاری با اهمیت در موفقیت یک وب سایت می باشد.

3. آشنایی با دستگاه های مدیریت محتوا

از مهم ترین حیطه های درست کردن تولید محتوای آموزشی اینترنتی، تولید محتوا برای وب سایت ها است. برای آن که بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، حتما با سیستم مدیریت محتوای وب سایت مورد نیاز آشنا باشید، در این وضعیت خودتان به راحتی می توانید محتوایی که نوشته شده است را بارگذاری کنید و موارد ذکر شده را روی آن اعمال کنید. برطبق آمار متشر شده، وردپرس پرطرفدار ترین و کاربردی ترین دستگاه مدیریت محتوای می باشد و اکثر وب سایت ها به کمک این دستگاه تولید می شوند و مورد مدیریت قرار میگیرند.

4. درک روش کارکرد موتورهای جستجو

حتی اگر هدف شما از تماشای آموزش تولید محتوا، ساختن مقاله ها در سایت نباشد، درک شیوه عملکرد موتورهای سرچ می تواند برای شما  بسیار کارآمد باشد. این که بدانید الگوریتم چیست و موتور های جستجو چگونه و به چه وسیله ای در متن ها و صفحات وب قرار دارند،می تواند به شما نظرات مفید و سودمندی برای نوشتن عناوین و جای گذاشتن کلمات کلیدی در متن بدهد. نه فقط گوگل، بلکه خیلی از شبکه های اجتماعی هم موتور سرچ دارند، به همین خاطر درک کردن طریقه کارکرد آن ها ممکن است در موفقیت شم تاثیر چشم داشتی بگذارد.

5. توانایی ساختن تولید محتوای تصویری در سئو سایت

یکی از موردای اصلی در مقاله های وب سایت ها، تصاویرهایی که در آن ها وجود دارد. همچنین یکی از بحث های اصلی در حیطه آموزش ساختن تولید محتوای آموزشی دیجیتال، تولید محتوای تصویری حساب می شود. فردی که قصد ساختن تولید محتوا برای سایت یا وبلاگش دارد، حتما مهارت های مورد احتیاج برای ساختن تولید محتوا را داشته باشد و بتواند تصویرهای یونیک (غیر کپی) بسازد؛ چون موتورهای جستجو مثل گوگل، توانایی اسکن و مشخص کردن تصاویر را دارند و به آسانی می توانند بفهمند که آیا تصویر مورد نظر قبلا در سایتی دیگر بوده یا خیر. اگر تا حدودی کار با نرم افزار فتوشاپ بلد باشید،می توانید برای تولید محتوا تصویری به کار ببرید و روی تصاویر تغییر هایی بدهید که از دید موتورهای جستجو، کپی نباشند.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

چندین نکته خیلی اصلی برای ساختن یک محتوا با ارزش

در این قسمت از محتوای آموزش ساختن تولید محتوای آموزشی دیجیتال، قصد داریم اصلی ترین نکته هایی که رعایت آن، باعث به ساختن یک محتوای با ارزش می شود را به شما یاد بدهیم:

1- بلد بودن محل مورد نظر محتوا در دنیای دیجیتال مارکتینگ

در دنیای دیجیتال، محتوا اصلی ترین و حیاتی تر از همیشه شده است و حالا حتما از محتوا برای بازاریابی بهره برداری کنید. بازاریابی محتوا، فرآیندی است که در سه دسته می توان آن را خلاصه کرد.

تحقیق پس از ساختن تولید محتوا: پس از آن که آغاز به نوشتن و ساختن تولید محتوای آموزشی دیجیتال کنید حتما مسئله و عبارت کلیدی مهم و محتواهای رقبای خود را بازرسی کنید.

ساختن و سئو محتوا: هم اکنون آغاز به ساختن تولید محتوا کنید و محتوایی را برای کاربر و هم گوگل بسازید که محتوای شما هر دو مخاطب هستند.

پخش و گسترش محتوا (بازاریابی محتوا): هم اکنون موقع آن رسیده که محتوای خودتان را در اختیار بقیه گذاشته تا از آن استفاده کنید.

آموزش تولید محتوا برای سئو سایت - سئو در کرج - برای انجام سئو سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

2- دانستن اطلاعات مورد احتیاج از موضوع کسب‌ و کار مورد نظر برای تولید محتوا

برای آن که یک نویسنده محتوا سایت بتواند اثرگذاری مفیدی بر روی کاربر داشته باشد، پس از هر چیز، حتما با کل توانایی های خود و استعداد های مورد احتیاج برای ساختن محتوا بشناسد. این چنین حتما سلیقه کاربر خود را بشناسد. اما اصلی ترین مسئله این است که بداند کدام شکل نگارشی می تواند بیشترین کمک را به او در زمینه ساختن تولید محتوا داشته باشد.

به این نکته خیلی مهم دقت کنید که نباید فوری از یک نویسنده جدید و تازه کار برای ساختن محتوای آموزشی دیجیتال استفاده کنید. چون احتیاج است که او اول به درک درستی از انتظارات و جایگاه خود در شرکت و کسب و کار شما برسد. این چنین حتما درک کند که تمرکز شما خیلی بر روی چه مسئله ای است تا بتواند برای آن موضوع مطلب بنویسد.

یکی از عالی ترین روش ها برای این کار آن است که از یک نفر (مثلا محقق و جست و جوگر گروه خود) که اطلاعات لازم درباره با شرکت و کسب و کار شما و هم حیطه فعالیت آن را دارد، بخواهید تا به نویسنده جدید اطلاعات لازم را بدهد و به سوالات او جواب دهد تا به طور کامل با نیاز ها و مدل تولید محتوای شما آشنا و با آن هماهنگ شود.

3- شناخت رقبا و داشتن مطالعه کافی در مورد آن ها

تعداد خیلی کمی از نویسندگان محتوا دست به ساختن و منتشر کردن محتوایی می زنند که از درست بودن آن با خبر نیستند و یا این که در این باره مقدار اعتبار و کیفیت موضوع آن مطلع نیستند.

در آموزش سئو که به جای آن که نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بیشتر زمان خود را برای منتشر کردن محتوای بی کیفیت و نادرست بگذارند، حتما به مطالعه و تحقیق در مورد با دیگر رقیب ها و مطالبی که منتشر می کنند بپردازند. جذاب ترین قسمت این کار است که می توانید لیست رقیب ها به همراه نقاط قوت و ضعف آن ها را در اختیار اشخاص تازه وارد در ساختن تولید محتوا قرار بدهید تا دانش آن ها را زیاد شود.

برای مثال شخصی را برای مهیا کردن لیستی از ده رقیب و نویسنده برتر در حیطه کسب و کار خود برقرار کنید. و از او بخواهید که نویسندگانی که مطالب آن ها خیلی مورد توجه است را بشناسد و علت آن را تعیین کند. این نویسندگان می توانند اشخاصی باشند که اطلاعاتی که در سایت های رقیب انتشار می کنند و یا خود به شکل مستقل در برنامه های اجتماعی و پادکست ها دست به منتشر کردن این اطلاعات انجام می دهند. این چنین از نویسندگان خود بخواهید که مطالب رقیبای شما را بخوانند و آن ها را دنبال کنند تا بفهمند که برای ساختن یک محتوای ارزشمند در حیطه کسب و کار خود دقیقا به چه نکته هایی دقت کنند.

در آخر، نویسندگان محتوا حتما به ارزش ها و خصوصیت ها دقت کنند تا بتوانند با منتشر کردن مطالب باکیفیت و معتبر، شما را در حیطه رقابت نگه دارند و در آخر پیروز شوید. این چنین حتما یک تولیدکننده محتوا به نکته های باارزشی که از جهت رقیب ها نادیده گرفته شده، دقت کند و برای بهترین شدن بر آن ها در ساختن محتوای آموزشی دیجیتال به کار ببرد.

یکی از موردایی که کمک بسیاری به نویسنده محتوا می کند، دانستن نسبت به نکات زیر است:

 • چطور می توانیم یک موضوع شبیه را از دید خودمان انتشار کنیم و حتی بهتر یاد بدهیم؟
 • چطور می توانیم عمیق تر وارد یک نظریه متفاوت شویم و آن را عرضه دهیم؟
 • چطور می توانیم مرحله را ساده تر یاد بدهیم؟
 • چطور می توانیم محتوای باارزش و بهتری را نسبت به رقیب ها عرضه دهیم؟

آموزش تولید محتوا برای سئو سایت - سئو در کرج - برای انجام سئو سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

4- قادر آنالیز کردن محتوا

یک شخص تولید محتوای وب سایت با هر نوع سطحی از مهارت، حتما یک آنالیزور باشد. در طولانی مدت، نکته ای که سبب می شود تا کارکرد یک نویسنده محتوا و مهارت های مورد احتیاج برای تولید محتوای او بهتر کند و اثرگذاری بیشتر به ساختن محتوا بپردازد سنجش مقدار موفقیت خود است. برای بهتر شدن هنر نویسندگی، احتیاج است که به ویژگی ها و اطلاعات با ارزش توجه کنید تا به هدف مورد نظر برسید.

تجزیه و تحلیل ترافیک می تواند درباره ای که داری قطعی نبودن بالا هستند مثل محتوا و تغییرات عملی اتفاقی آن، تاثیر داشته باشد. این اطلاعات به نویسنده می گوید که آیا مخاطب مطلب را می خوانند یا نه و چه میزان با مطلب درگیر هستند. این چنین این اطلاعات این امکان را فراهم می کند تا نویسنده محتوا بفهمد که آیا کاربر هدف را درست متوجه شده یا نه. افزون بر آن چه میزان مطلب برای کاربر مفید بوده است.

در اصل این اطلاعات کمک می کند تا نویسنده نسبت به اطلاعاتی که نوشته است یاد بگیرد و خود را در تولید محتوای آموزشی دیجیتال بهتر کند. برای به دست آوردن این اطلاعات می توانید از وسیله های خیلی توانمند Google Analytics استفاده نمایید.

5- تحقیق و مطالعه پس از ساختن محتوا

فرقی ندارد که ساختن تولید محتوا شما قرار است به شکل ویدئویی، صوتی، تصویری، متنی باشد، مهم این است که درباره مسئله ای که مورد نظر است، همیشه تحقیق و مطالعه کنید. به خصوص اگر قصد دارید که بر پایه تجربه و اطلاعات شخصی خود تولید محتوا کنید، باز هم احتیاج به جستجو و تحقیق دارید.

اگر زندگی نامه نویسندگان بزرگ را مورد بخوانید، میفهمید که همه آن ها پس از آن که بخواهند یک کتاب بنویسند، آغاز به خواندن کتاب های نویسندگان دیگری که در همان حیطه بودند.

با دقت به نکته های آموزش تولید محتوا، این مسئله درباره ی دنیای آنلاین و مقالات وب سایت ها هم صدق است. در آخر، حتما برای اینکه برترین مقالات را در وب سایت خود داشته باشید، درباره ی عناوین خود تحقیقات کاملی انجام دهید.

آموزش تولید محتوا برای سئو سایت - سئو در کرج - برای انجام سئو سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

6- داشتن نظریه ی عالی خود در تولید محتوا

ساختن محتوا به همان روشی است که دیگران در حال انجام همان گونه روش هستند، معلوم است که به نتیجه نمی رسند. شما همیشه می توانید از دور به این مسئله نگاه کنید و یک نتیجه گیری عالی از کارهای دیگران داشته باشید.

مثلا، فکر کنید که می خواهید برای محتوای خود، اسم بنویسید، جدا از انجام روش های سئو که در آموزش تولید محتوا یاد گرفته اید، شما حتما عبارت کلیدی مهم آن صفحه را در گوگل سرچ کنید.

بعد حتما کمتر از اسم هایی که در دو صفحه اولی گوگل به کار برده شده اند را بررسی کنید. در آخر، می توانید با ترکیب کردن این ایده های خاص خود و ایده های دیگر وب سایت های رقبا، عالی ترین اسم را برای آن محتوا، بسازید.

شما از این روند برای هر قسمت از دستگاه ساختن محتوای آموزشی دیجیتال خود می توانید استفاده نمایید. همان گونه که در این قسمت به شما توصیه کردیم از کار های دیگران الگو بگیرید، ما به شما در آینده، یاد می دهیم که چطور به آسانی یه موضوعی برای دیگر وب سایت ها تبدیل بشوید. و ساختن تولید محتوای سایت، فرآیندی وسیع است و زمینه را مهیا می کند تا شما بتوانید مهارت های خود را در آن انجام دهید.

7- استفاده از داده ها و تجربیات در ساختن تولید محتوا

آیا شما شخصا مطالبی درباره ی مسئله اصلی محتوایتان دارید؟ یا اینکه تجربه خاصی در حیطه مورد نظر دارید؟

اگر جواب شما مثبت است، تردید نداشته باشید که بهره گیری از این اطلاعات، می تواند فرآیند تولید محتوا را به مرحله بالاتری افزایش بدهد. مثلا فکر کنید که شما در مقاله مد نظر خود میخواهید وب سایت های معتبر برای پست مهمان را به شناسانید؛ اگر خودتان هم از پست مهمان در راهبرد هایتان استفاده کردید، به طور یقین می دانید که یک فلان وب سایت، برای پست مهمان موثر نیست؛ تردید نداشته باشید که عرضه این اطلاعات به کاربر، باعث به جلب اعتماد او می شود.

بعضی ها هم فکر می کنند که اگر تجربیات خود را به دیگران یاد بدهند، در اصل به ضرر کسب و کارشان می شود؛ در اصل اصلا این گونه نیست. مطمئن باشید به مقدار لازم مهارت و روش در کسب و کار شما وجود دارد که به همین چند مسئله ای که شما کسب کرده اید نیست.

8- ساختن محتوا در مورد Subtopic ها

Sobtopic ها در اصل همان مسائلی هستند که کمتر کسی به آن ها می پردازد؛ البته بدانید که ارزش بسیاری هم باید داشته باشند. به طور مثال فکر کنید که مسئله اصلی کسب و کار شما سئو سایت است؛ به جای اینکه همیشه در مورد وجود سئو تولید محتوای آموزشی دیجیتال داشته باشید، مقاله ای هم برای موضوعاتی بسازید که کمتر در آن رقیب وجود دارد.

در آخر، با حواس جمع بر روی این مسائل موضوعات، شما می توانید کاربرانی را جذب خود کنید که برای خاص بودن شما ارزش ویژه ای قائل هستند.

9- گزینش ایده های جذاب برای ساختن تولید محتوا

ایده های تولید محتوا مشخص کننده این هستند که محتوای شما در آینده به یک متن عالی تبدیل کنند یا خیر. وقتی که ایده خوبی را انتخاب کنید، کاربران شما به معنای واقعی کلمه به محتوایتان اهمیت بدهند و با اشتیاق هرچه تمام، آن را شیر کنند.

نخستین قدم که برای پیدا کردن عالی ترین ایده ها می توانید انجام بدهید، بررسی کردن وب سایت های رقیبتان است؛ شما از کار های آن ها می توانید برای مهیا کردن لیست تولید محتوای آموزشی دیجیتال استفاده نمایید.

اهمیت ایده های اولیه را شاید در اول کار نفهمید؛ اما پس از گذشت چند ماه یا چند سال، میفهمید که یک ایده خوب، تا چه اندازه ای می تواند بر کیفیت فرآیند تولید محتوا شما اثر بگذارد.

10- چک کردن دوباره فایل تولید محتوا

اگر بخواهیم یک محتوای با کیفیت بسازیم، یک ایراد اساسی داریم؛ آن هم زمان بلد بودن این فرآیند است. زمانی که شما زیر فشار باشید که فایل ساخت محتوا شما حتما در یک تاریخ به خصوصی، انتشار بشود، امکان دارد که در بعضی از روزها، شما مجبور بشوید از کیفیت کار خود کم کنید.

دقیقا به علت به روز این گروه از ایرادات، شما همواره باید چندین محتوا از قبل ساخته باشید تا از تقویم منتشر خود، جلو بندازید. با این کار می توانید به آسانی کیفیت محتواها را پس از تولید، برای چندین بار چک کنید.

اگر شما خودتان سازنده محتوا هستید و بدون فوت وقت بعد از اینکه نوشته خود را تمام کردید، آن را انتشار می کنید، بدون تردید خطا بزرگی کرده اید!

کل نویسندگان بزرگ و حتی بزرگان آموزش ساختن محتوا، در مورد این مسئله اتفاق نظر دارند که نخستین متنی که یک شخص می نویسد، مشکلات زیادی دارد که در دفعه اول خود او متوجه این موضوع نیست. به همین خاطر شما حتما چندین بار بعد از ساختن محتوای آموزشی دیجیتال خود، آن را با صدای بلند برای خود بخوانید.

11- ارزیابی کارکرد محتوای تولید شده برای سئو سایت

بعد از تولید محتوا و محاسبه آن معیار های آموزش تولید محتوا در آن رعایت شده است. بنابراین، فقط در صورتی می توان گفت که شما یک محتوای فوق العاده درست کرده اید که اعداد و ارقام نیز این موضوع را تایید کند.

شما باید توجه داشته باشید که هدف اصلی شما از تولید محتوا  چیست؟ آیا مقاله شما طبق همه این اهداف است؟

مثلا، اهداف بررسی از تولید محتوای آموزشی اینترنتی برای سئو سایت مانند زیرمی باشد ( اما فقط موارد زیر نیست و موارد دیگری نیز هست):

 • رنک گرفتن در سایت
 •  بالابردن تعامل با مشتری
 •  بهترکردن مقبولیت و شهرت برند
 • بالابردن ارزش تبدیل کاربر به مشتری

اکنون بین اهدافی که در بالا ذکر کردیم، تصور کنیدکه هدف شما از تولید محتوای آموزشی اینترنتی، بالابردن تعامل با مشتری می باشد؛ در نتیجه، شما باید موردهایی مثل مقدار زمان ماندگاری کاربر در صفحه، پست کردن ها، وضعیت پیشنهاد کردن صفحه تا انتها توسط کاربرهاو … که از مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا  می باشد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

ولی این مسئله مقداری پیچیده تر از این چیزهاست؛ این موضوع را وقتی که شروع به کار کردید، بهتر متوجه خواهید شد!

12-  آغاز تولید محتوا با یک  کلمه کلیدی سئو شده

در ابتدای تولید محتوای آموزشی اینترنتی خود، باید دقیقا متوجه باشید که قرار است درباره چه موضوعی بنویسید و اگر بتوانید سئو محتوا را هم در حین نوشتن خود انجام دهید، در  این صورت با یک تیر، دو نشان  را هدف قرار دادید!

در موقع است که جستجوی کلمات کلیدی شروع می شود؛ اکثرا متخصصین سئو و بازاریابان اینترنتی در کلاس های آموزش تولید محتوا  گفته اند که جستجوی کلمات کلیدی را مهم ترین بخش فروشگاه مجازی می دانند. جستجو کلمات کلیدی سئو شده به شما نشان میدهد که گوگل کدام مباحث را مرتبط تر با نتایج تحقیق خود می داند. جستجوی عبارات کلیدی علاوه بر این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که هماوردهای شما از چه راهبردی برای تولید محتوا استفاده می کنند؛ در انتها شما میفهمید که چه ایرادهایی در طول کارخود داشته اید.در آن صورت می توانید شلوغی سایت خود را بالا ببرید.

اکنون اگر از دوره یادگیری تولید محتوا استفاده نکرده اید و نمی دانید که چگونه باید شخصا جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید، باید از وسایلی استفاده کنید که دراینترنت به وسیله ی متخصصین سئو و سایت های قدر یادگیری بهینه سازی سایت ارائه شده اند. معمولا همه این ابزارها می توانند مورد استفاده باشند؛ در نتیجه  هدف معرفی چیز به خصوصی را نداریم. شما می توانید با درنظرگرفتن چگونگی کارکرد خود، وسیله مورد علاقه تان را در اینترنت با یک سرچ ساده پیدا کنید.

13- کاربرد بیش از حد کلمات کلیدی ممنوع!

کلمات کلیدی در واقع وسیله هایی هستند که به محتوای شما اعتبار می بخشند و در انتهای آن منجرب می شوند که محتوای شما سئو  صمیمانه شود. اما وقتی که شما بیش از حد از یک عبارت کلیدی در متن فعالیت خود استفاده می کنید همه ی این فایده ها از بین می روند. یک صفحه  اینترنتی که با عبارات کلیدی پر شده است، اعتماد ایجاد نمی کند؛ چه برای اینترنت  گوگل و چه برای مخاطبین شما. با استفاده زیاد از کلمات کلیدی، آمار پرش زیاد شده و رنک شما در SERPs به شدت کاهش پیدا می کند.

اکنون کاربران به شدت هدفمند عمل می کنند و اگر آن ها داخل صفحه ای بشوند و این مسئله را متوجه شوند که قصد شما از تولید محتوا، تنها استفاده از عبارات کلیدی بوده است، سرعت پایین بودن کیفیت محتوا را  مشخص می کند و سایت شما را ترک میکنند.

بنابراین، تلاش کنید از کلمات کلیدی به نحوی احسن استفاده کنید تا هم توسط ربات گوگل اعتبار کسب کنید و هم مخاطبتان از اطلاعاتی که به آن ها داده اید، خوشنود باشند.

14-به کاربردن CTA های قدرتمند و قوی

CTA یا همان Call to Action در واقع قسمتی از محتوای شما را شامل میشود که شما  قصد اصلی از اطلاعاتی که نشان دادید را به کاربر می گویید؛ CTA همان احضار عمل است که فرد را به واسطه آن، مجاب می کنید کاری را که شما میگویید را انجام دهند؛ به عنوان مثال وب سایت های فروشگاهی معمولا در آخر مقالات خود، فرد را به دیدن و خریدکردن از محصولاتشان  تمایل می کند.

اگر کمی تامل کنید، مشاهده میکنید که خود شما هم با این گروه از CTA ها مقابل شده و در آن تایم، حتی توجه نکرده بودید که نویسنده شما را به چه سمتی هدایت می کند. همچنین  امکان دارد دعوت های عمل ضعیفی را هم مشاهده کرده باشید که باعث شده اند به سرعت از آن محتوا، خارج شوید.

حال، نظر ما در این مورد آموزش تولید محتوا این است که اول از شروع، قصد و نیت خود از درست کردن آن محتوا را مشخص کنید؛ حتی در بعضی موارد فرستادن نظر توسط  افراد می تواند یک هدف باشد. سپس باید به نحو احسن، مانند یک بازاریاب که  قصد دارد محصول یا خدماتی را به فروش برساند، کاربر را ترغیبب به هدف خود کنید. پیشنهاد میشود لحن دستوری CTA شما کاملا پنهان باشد؛ زیرا بیشتر افراد از اطاعت کردن از دستورات یک فرد، خودداری می کنند.

15- هماهنگ کردن محتوای خود با تغییرات زبان نوشتاری

اگر قصد ما از ساختن محتوا برای اکثریت باید این موضوع باشد که فرد را به اطلاعاتی که سرچ کرده است، برسانیم. در گذشت زمان، بعضی از کلمات و صورت نوشتار بعضی از واژه ها به  صحیح یا به نادرست، تغییر کرده است. در  آخر، امکان دارد افراد نیز به نوشتار متفاوتی در اینترنت گوگل سرچ کنند؛ این نشان دهنده ی که کلمات کلیدی هم تغییر خواهند کرد.

بنابراین، در صورت نوشتاری خود تلاش کنید از اصطلاحات و کلماتی استفاده کنید که کاربران تصمیم گرفته اند از آن ها در روند فعالیت های خود استفاده کنند و کلمات قدیمی را به کار نبرند.

16-  هدف قرار دادن احساسات  کاربر در تولید محتوا برای سئو سایت

بدون رودربایسی،  با اطمینان همه کاربران شما محتواها را بر پایه منطق نمی خوانند و  نکته های مهم آن را به طور منطقی برسی نمی کنند. در نتیجه،  قسمتی از  صورن و لحن نوشتن و منطق نویسندگی شما باید به صورتی باشد که احساسات مخاطب را نشانه گرفته باشد. مثلا اگر شما هدف فروش خدماتی را دارید، با توجه به شگردهای بسیار کارامد یادگیری تولید محتوا، باید  تلاش کنید محصول یا خدمات هدف را به گونه ای در ذهن مخاطب  نشان  بدهید که او راغب شود این محصول حلال همه مشکلات  اوست.

به زبانی دیگر، تلاش کنید او را به زمان آینده ببرید و موفقیت آینده را در فکر او تصویر سازی کنید. این از بهترین جنبه های نشانه قرار دادن احساسات افراد است که شما می توانید آن را هدف قرار دهید. در هر صورت، شما می توانید مطابق با تخصصی که دارید، در  حیطه فعالیت کسب و کار خود، از راه های های مختلف، کاربر را راغب به کاری کنید که خودتان میخواهید او انجام دهد.

17- به کاربردن لحن های نوشتاری قاطعانه و آمرانه برای سئو سایت

تولید محتوای یادگیری اینترنتی در دنیای سایت باید قوی، قابل فهم و آمرانه باشد. برای صورت گرفتن این کار،  قواعد جملات، برگزیدن کلمه ها و استفاده از همه این ها، باید در قالب آمرانه باشد؛  مانندجمله زیر:

“ برای  بهتر متوجه شدن این موضوع، اول عیب های آن را بازرسی کنیم” یا “ کلا از استفاده مطالب کپی در سایت خود خودداری کنید”.

دو  عنوان بالا، فرد را درگیر می کنند و فرصتی به او نمی دهند تا درباره اطلاعاتی که داده اید، تامل کند و انتخابی انجام دهد که در بیشتر مواقع این تصمیم، باعث اشتباه می شود. پس تمام سعی کنید باپاس داشتن لحن یک متخصص، در  بخش های مختلف  متنتان، به فرد دستور دهید و آن را مجاب کنید که کاری که شما میخواهید را انجام دهد. آنوقت او به CTA های شما را نیز انجام میدهد که این قضیه میتواند ارزش محتوایی که درست کرده اید را چندین برابر بالا ببرد.

در انتها، لحن نوشتاری شما منفعل نباشد؛ لحن نوشتاری منفعل هنگامی رخ میدهد که از ابتدایی ترین و بی حس ترین نوع عبارات استفاده کنید:

 • شیر به ساکنین روستا حمله ور شد.
 • اهالی یک روستا توسط شیر مورد حمله قرار گرفتند.

هر دو جمله بالا یک هدف را می رسانند؛ اما روشن است که جمله اول بسیار اثر بیشتری در ذهن مخاطب میگذارد. چون که در جمله  اولی، تمرکز اصلی بر روی کلمه شیر است و در دومی، به واژه ی روستا، توجه بیشتری کرده.

به عنوان یک درست کننده محتوای اینترنتی، شما الزاما از جملات هیجان انگیز به کار ببرید تا ذهن کاربران را تحت تاثیر قرار داده. در نتیجه هم باید تلاش کنید که نوشته خود را دوباره مطالعه کنید و عباراتی که نیاز به ویرایش دارند را تغییر دهید.

متاسفانه در اکثر مقالاتی که در سایت هستند؛ عبارات بسیار طولانی هستند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که همه  عبارات طولانی و گنگ را از محتواهایتان پاک کنید.

18-بازگو کردن مطالب به صورت جزء به جزء در سئو سایت

در دنیای اینترنت، این گونه نیست که مثل یک رمان طولانی، کاربر بنشیند و  اطلاعات شما را جزء به جزء مطالعه کند؛ در واقع وقتی یک فرد در حال مطالعه یک رمان است، از  کاتب آن رمان توقعی ندارد که مفاهیم و عبارات را به سرعت به شما منتقل کند. شما با تمرکز کامل می نشینید و زمان زیادی را برای خواندن محتویات آن کتاب، صرف می کنید.

اما در دنیای اینترنت امروزی به این صورت نیست؛ کاربران که می خواهند از طریق اینترنت پاسخ پرسش های خود را بدهند، در واقع تمایل دارند که این پروسه به سرعت، انجام شود.

بنابراین، تلاش کنید طول عبارات و سطر های خود را کوتاه کنید تا کاربران سریعتر به تحلیل ذهنی از آنچه می خواهید بازگو کنید، داشته باشند. عباراتی که از نظر ویراستاری مفید و با اهمیت نبوده و  بلند باشند، ناخواسته، ذهن مخاطب را از موضوع اصلی، دور می کنند.

19-  ارزش داشتن  محتوا در سئو سایت

بیشتر ما می دانیم که متن ابتدایی یک نوشته یا حتی شروع یک گفتگو از قسمت های سخت آن به حساب می آید. شما توانایی این را ندارید که یکباره به سر اصل مطلب بروید؛ باید با حوصله و بر اساس قواعد خاص، مقدمه نویسی کنید و کاربر را حاضر کنید تا در نتیجه وارد اصل مطلب آن محتوای شبکه اجتماعی شما شود. حال واضح است که اگر  به سرعت همه  آن چیزی که می خواهید در محتوا وارد کنید را در متن ابتدایی بازگو کنید، مخاطب سردردگم شده و به احتمال در همان ابتدای داخل شدن به سایت، قصد به خروج از آن را بگیرد.

شبکه اینترنتی شما مثل کتاب تاریخ نیست که مخاطب بنشیند و جزء به جزء خط هایی که بدون  هیچ چارچوبی درست کرده اید را بخواند. به همین خاطر باید وقت زیادی صرف کنید تا  مخاطب را در همان سطر ابتدایی مطلبتان، هیجان زده کنید و با او جوری مرتبط شوید که به طور ناخودآگاه فکر کند که حتما پراهمیت ترین موضوع زندگی اش را در این سایت میخواهدمطالعه کند.

20-  ذهنیت سازی کردن در تولید محتوا برای سئو سایت

به احتمال زیاد با محتواهایی روبه رو شده اید که با مقدمه ای هیجان انگیز، شما را مجذوب کرده اند. طبق تجربه ای که در یک شبکه اینترنتی آموزشی مانند نیو سئو کسب کرده بودم، آن گروه از محتواهایی که با ذکر داستانی مختصر، شروع به مشغول شدن به موضوع اصلی می کنند، انعکاس بسیار بهتری به نسبت بقیه محتواه ها دارند.

در نهایت، اگر هنر نوشتن و داستان سرایی دارید، باید تمام استفاده را از آن نمایید؛ چراکه کمتر کسی هست که بتواند این کار را به نحو احسن ممکن انجام دهد. تمام تلاش خود را نمایید تا وقتی مرحله ای که به متن  آموزشی شما آسیبی وارد نمی شود، از آرایه های جذاب  نیز استفاده کنید. البته دقت کنید که هر متن یا آرایه ای که مرتبط با متن شما هست را استفاده کنید!

21- اهمیت علائم نگارش، ویرایش و خوانایی در محتوا برای سئو سایت

بدتر چیز این است که شمایی که قرار است در محتوای شبکه اینترنتی خود، راه حلی برای مسئله مخاطبتان ارائه کنید، اگرخطایی در نوشتار خود از نظر قواعد دستوری وجود داشته باشید.  اکثرا افراد فقط به خاطر اینکه همچین مشکلاتی را در نوشته یک محتوا مشاهده میکنند، به سرعت از صفحه  که در آن هستند خارج می شوند.

متاسفانه از بارزترین مشکلاتی که در ما قابل رویت است، عدم مطابق نبودن نهاد و فعل از نظر تعداد می باشد.

“ اطلاعات موجود درسایت پر اهمیت است ” این  یکی از موارد این مسئله است که  همانگونه که  میبینید، نهاد جمع و فعل جمله مفرد باید باشد.  اینگونه مشکلاتی را اگر نمی دانید یا به خاطر نمی آورید، پراهمیت ترین راه این است که به سرعت آن ها را در اینترنت سرچ کنید تا مشابه درستش برای شما نشان داده شود.

از  جمله مشکلاتی که بیشتر از ماها با آن دست و پنجه نرم میکنیم، این است که  اطلاعاتی نداریم که کدام حروف را باید با هم چسبیده باشند و کدام یک را جدا،  بگذارید موضوع را برایتان روشن کنم؛ این قضیه از نظر سئو محتوا دارای اهمیت نیست؛ فقط جایی که باید به چسبیدن حروف یا جدا بودن آنها توجه کرد، کلمات کلیدی هستند. مراحل کار اینگونه است که شما باید متوجه شوید که مخاطب هدف شما، خیلی زیاد از کدام کلمه برای سرچ استفاده می کنند؛ اگر وبسایت را به وب سایت  ارجعیت بدید، شما  نیز باید هین روند را ادامه دهید. اما  طبق نکات آموزش درست کردن محتوا و دستور زبان فارسی، ترجیح داده میشود که جدانویسی در اولویت باشد.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *