آموزش نصب قالب در وردپرس

آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج - جهت مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631005 - 09020631004

ما در این مطلب به مبحث آموزش نصب قالب در وردپرس میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی، آموزش وردپرس، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

آموزش نصب قالب در وردپرس

بعد از خرید هاست ایران یا خارج و راه اندازی سایت حتما توجه ویژه ای چه از لحاظ کدنویسی و فنی و چه از دید ظاهری و طراحی آن داشته باشیم. به هر مقداری که در سایتتون از کدنویسی اصولی و با قاعده استفاده کرده باشید اما شکل مناسبی نداشته باشه و به اصطلاح User Friendly نباشه کاربران سایت شما رو مورد پسندشون نیست و خیلی از آن ها بعد از نخستین مراجعه به وب سایت سریعا خارج شوند و دیگه حتی به سایت شما هم برنگردند. در این مقاله از البرز وب سایت قصد دارم تا به آموزش مدیریت و نصب قالب وردپرس یاد بدهیم تا با استفاده از این آموزش به همه اقداماتی که برای آشنایی با محیط سفارشی‌ سازی، تغییر قالب وردپرس، آشنایی با ویرایشگر قالب و در آخر نصب قالب وردپرس از بسته نصب آسان و گیت ‌هاب استفاده کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست ( طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و سئو در کرج )

قسمتی تحت عنوان پوسته ها برای نصب قالب، شخصی سازی و فعال و غیر فعال کردن قالب ها در پیشخوان وردپرس وجود دارد. با رجوع کردن به این قسمت لیستی از قالب‌ های موجود در سایت خودتونو مشاهده می‌کنید که در ادامه به بررسی همه این موارد خواهیم پرداخت.

به وسیله ی قسمت پوسته ها می توانید که:

 • هر کدوم از قالب‌ هایی که قصد دارید از آن استفاده کنید به راحتی با استفاده از دکمه فعال کردن آن را فعال کنید تا شکل سایت شما تغییر کند.
 • با استفاده از دکمه سفارشی‌ سازی بر پایه تنظیماتی که قالب شما در این قسمت در اختیارتون می گذارد اقدام به شخصی سازی کل قسمت های قالب خودتون انجام دهید.
 • و…

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تنظیمات ووکامرس

قسمت مدیریت قالب های وردپرس ( طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و سئو در کرج )

نخستین گام برای مدیریت قالب و یا همون پوسته وردپرس این است که به صفحه ای اختصاص داده شده است که برای آن مراجعه کنید.

به همین خاطر مرحله های زیر را دنبال کنید:

 1. به کمک آموزش ورود به مدیریت وردپرس و با وارد کردن اسم کاربری و رمز عبور، وارد پیشخوان وردپرس شوید.
 2. بعد به مسیر نمایش> پوسته‌ها رجوع کنید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 3. در صفحه باز شده لیستی از کل قالب های نصب شده روی وردپرس را می بینید. به شکل پیش فرض همراه وردپرس چند قالب هم نصب و در اختیار شما قرار می گیرد.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 4. همان گونه که در تصویر بالا دیده اید در این صفحه می توانید تا به مدیریت هر یک از قالب‌ هایی که روی سایت فعال هستند انجام دهید و یا اینکه با استفاده از قسمت های افزودن پوسته تازه قالب جدیدی را به وردپرس اضافه کنید و از اون استفاده کنید. در ادامه روش نصب قالب روی وردپرس را توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب ووکامرس در وردپرس

آموزش نصب کردن و تغییر قالب وردپرس ( طراحی سایت فروشگاهی و سئو در کرج )

برای تغییر قالب وردپرس اول حتما قالب خودتون را در هاست بارگذاری کنید و بعد از آن که قالب شما آپلود شد اقدام به فعال کردن آن کنید. به طور کلی برای نصب قالب وردپرس دو راه حل پیش روی دارید. که شامل موردای زیر می شوند.

 1. نصب کردن قالب از مخزن وردپرس
 2. نصب کردن قالب سفارشی

1- نصب کردن قالب از مخزن وردپرس

برای نصب کردن قالب از مخزن وردپرس که در آدرس wordpress.org/themes در دسترس قرار دارد می توانید تا بر پایه انواع دسته‌ بندی و فیلتر کردن خصوصیت های مختلف یک قالب اقدام به جستجو کرده و قالب مورد نظر خودتون را جستجو کنید. البته از آن جایی که ما کاربر فارسی زبان هستیم باید حتما از قالب‌ های راست‌ چین شده استفاده کنیم به همین خاطر حتما از فیلتر پشتیبانی از زبان‌های راست به چپ برای پیدا کردن پوسته‌ هایی که راست‌ چین شده هستند استفاده کنیم. اما اگر قالبی که از آن خوشتان آمد راست‌ چین شده نبود می توانید تا خودتون اقدام به راست‌ چین و فارسی سازی آن کنید. برای نصب کردن قالب از مخرن وردپرس می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

 1. اول به مسیر نمایش> پوسته‌ها رجوع کنید.
 2. روی دکمه افزودن کلیک کنید تا به صفحه زیر وارد شوید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 3. با استفاده از گزینه‌های مخصوص، تازه ترین، محبوب، علاقه‌ مندی‌ ها و یا فیلد جستجو اقدام به پیدا کردن قالب مورد نظر در دسته‌ بندی‌ های دلخواه خودتان انجام دهید تا قالبی که مورد نظر شما هست را پیدا کنید و یا اینکه روی دکمه صافی خصوصیات کلیک کنید تا پنجره زیر برای شما نشان داده بشود.
 4. از میان خصوصیت های موجود قالبی که می خواهید خصوصیت های تعیین شده را داشته باشد را پیدا کنید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 5. حالا همان گونه که در صفحه دیده اید بر پایه فیلترهایی مانند حالت قالب و تعداد ستون آن، خصوصیات های قالب و موضوع قالب به دنبال قالب‌ هایی که چنین خصوصیت هایی را دارند به دنبال آن بروید تا قالب مورد نظر خودتان را پیدا کنید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 6. حالا بعد از آن که قالب دلخواه تان را پیدا کردید می‌توانید تا با بردن نشانگر ماوس روی قالب مد نظر نسخه پیش‌ نمایش آن را مشاهده کنید و یا اینکه با کلیک روی دکمه نصب قالب مد نظر رو نصب کرده و بعد از فعال کردن ظاهر سایت رو به قالب جدید تغییر دهید.
 7. توجه داشته باشید پس از کلیک روی دکمه نصب، پروسه نصب آغاز می شود و بعد از آن دکمه به “فعال نمایید” تغییر می یابد. این دفعه روی دکمه فعال نمایید کلیک کنید.

حالا قالب رایگانی که از مخزن وردپرس انتخاب کردید برای شما نصب و راه اندازی شده است. این روش مناسب اشخاصی است که تمایل داشتند از مخزن وردپرس قالبی را انتخاب و نصب کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش افزودن دسته بندی محصولات 

2- نصب کردن قالب سفارشی

برای نصب کردن قالب سفارشی که خودتان آن را طراحی کردید، از فروشگاه‌ های قالب وردپرس خریداری کردید یا دانلود کرده بودید و روی سیستمتان ذخیره داشتید هم کافیه تا از بخش افزودن پوسته جدید قالب خودتان را آپلود کنید و بعد از تمام کردن آپلود اقدام به فعال کردن و استفاده از قالب مد نظر کنید. برای این منظور به ترتیب مرحله های زیر عمل کنید.

 1. اول به مسیر نمایش> پوسته‌ها رجوع کنید و روی دکمه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 2. بعد در صفحه بعدی روی دکمه بارگذاری پوسته کلیک کنید تا بخش آپلود قالب برای شما باز شود.
 3. روی دکمه Choose File کلیک کنید و قالب مد نظر خودتان که آن را خریداری و یا دانلود کردید و در قالب یک فایل با فرمت Zip. هست را از رایانه خودتان انتخاب کنید. حالا بعد از انتخاب فایل روی دکمه هم‌ اکنون نصب کن کلیک کنید و بسته به حجم قالب منتظر بمانید تا قالب شما آپلود شود.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 4. پس از آپلود قالب به صفحه بعدی هدایت خواهید شد که در آن می توانید روی دکمه‌ های پیش‌نمایش زنده و یا فعال کردن کلیک کنید تا نسخه نمایشی قالب را مشاهده کنید.
  آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج
 5. در صورت نداشتن مشکلی در قالب با کلیک روی دکمه فعال کردن پوسته مد نظرتان برای نمایش در سایت انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش شخصی سازی قالب وردپرس ( طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و سئو در کرج )

با استفاده از گزینه سفارشی سازی قالب می توانید تا قسمت های متفاوت قالب را ویرایش و شخصی سازی کنید. گزینه سفارشی سازی در وردپرس در اصل یه قسمت کلی هست که امکان دسترسی به تغییرات در ابزارک‌ های استفاده شده در قالب، تغییر تنظیمات مرتبط به عنوان و توضیحات سایت، تغییرات فهرست و منو در وردپرس، انتخاب برگه و یا نوشته برای صفحه اصلی، تغییر پس زمینه، تعریف استایل دلخواه و… را در قالب خودتان انجام دهید. به همین خاطر برای این منظور اول به مسیر نمایش> سفارشی‌ سازی رجوع کنید و بعد شبیه به تصویر زیر با مراجعه به هر یک از قسمت های ذکر شده اقدام به ویرایش و شخصی سازی آن کنید.

آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج

قابلیت دیگری که قسمت سفارشی سازی پوسته در اختیار شما قرار می دهد این است که با کلیک روی آیکون‌ های موبایل، تبلت و دسکتاپ می توانید تا سایت را برای اندازه نمایشگر های مشخص شده مشاهده کنید تا ببینید قالب شما در چه حدی استاندارد شده هست و آیا برای انواع نمایشگر ها به شکل ریسپانسیو طراحی شده است یا خیر!

بیشتر بخوانید: افزودن محصول جدید در ووکامرس 

چگونه قالب وردپرس را ویرایش کنیم؟

با استفاده از ویرایشگر قالب وردپرس هم می توانید تا به فایل‌ های مرتبط به قالب دسترسی داشته باشد و آن ها را ویرایش کنید. این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر هر گونه تغییری در قالب انجام شود باید یک نسخه کپی از کل فایل‌ های قالب به عنوان نسخه پشتیبان داشته باشید تا در هنگام به وجود آمدن مشکل بتوانید سریعا آن را حل کنید. برای تغییر و ویرایش قالب وردپرس از این قسمت به مسیر نمایش> ویرایشگر پوسته در پیشخوان وردپرس وارد شوید.

آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج

بیشتر بخوانید: افزودن ویژگی به محصولات ووکامرس 

2- برطرف کردن ارور محدودیت حجم آپلود در نصب قالب وردپرس

به علت اعمال محدودیت به وسیله میزبانی در هاست شما نمی توانید تا بیشتر از یک حد مجازی آپلود در وردپرس انجام دهید، حالا هنگامی که حجم قالب شما از این اندازه بیشتر شده باشد عملا نخواهید توانست آپلود قالب از پیشخوان وردپرس را انجام دهید و می بایست به طور دستی از طریق هاست اقدام به نصب قالب نمائید. بر همین اساس برای این کار

 1. اول وارد هاست سی پنل و یا دایرکت ادمین که دارید شده و به بخش File Manager مراجعه نمائید.
 2. بعد در صفحه مدیریت فایل هاست خودتان به دایرکتوری /public_html/wp-content/themes/ مراجعه نمائید.
 3. روی کلید آپلود در این مسیر کلیک نمائید تا فایل قالب را در این مسیر آپلود و بارگذاری کنید.
 4. بعد فایل قالب خودتان را که در حالت ZIP قرار دارد از کامپیوتر انتخاب نموده و آپلود نمائید.
 5. حالا پس از آپلود می بایست آن را از حالت فشرده خارج نمائید، بر همین اساس در هاست سی پنل روی فایل مدنظر راست کلیک نموده و گزینه Extract را انتخاب نمائید و برای هاست دایرکت ادمین نیز روی کلید Extract که مقابل فایل قرار دارد کلیک نمائید و در صفحه بعدی دوباره کلید Extract Files را انتخاب نمائید تا فایل قالب از حالت فشرده خروج یابد.
 6. حالا دیگر به مسیر نمایش> پوسته‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه نمائید، مشاهده خواهید کرد که قالب آپلود شده در اینجا نشان داده خواهد شد، حالا می توانید نسخه پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید و در صورت نبود ایرادی با کلیک روی کلید فعال نمودن قالب را در سایت فعال نمائید.

بیشتر بخوانید: وردپرس چیست؟

3- برطرف کردن ایراد نصب نشدن قالب وردپرس به علت ایراد ناشناخته ( طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و سئو در کرج )

این ارور نیز معمولا به علت سطح دسترسی می تواند رخ دهد که در هاست شما تغییر داده شده. بر همین اساس برای برطرف کردن این ایراد وارد File Manager هاست شده و بعد در مسیر /public_html/wp-content/themes/ سطح دسترسی همه ی مسیرهای این پوشه را چک نمائید که روی 755 قرار داشته باشد و چنانچه این سطح دسترسی چیزی به جز 755 بود در هاست سی پنل با راست کلیک نمودن روی پوشه و انتخاب گزینه Change Permissions سطح دسترسی را تغییر بدهید.

طراحی سایت شرکتیآموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج

برای هاست دایرکت ادمین نیز بعد از ورود به دایرکتوری /public_html/wp-content/themes/ سطح دسترسی همه ی مسیرهای این پوشه را چک نمائید که روی 755 قرار داشته باشد و چنانچه این سطح دسترسی چیزی به جز 755 بود در هاست دایرکت ادمین با ماوس روی پوشه مرتبط با قالب مدنظر بروید و گزینه Set Permissions را انتخاب نمائید.

آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج

عدد 755 را برای سطح دسترسی پوشه مدنظر انتخاب نموده و روی همین کلید کلیک نمائید.

آموزش نصب قالب در وردپرس - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج

امیدوار هستیم که این آموزش مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن بتوانید به سادگی اقدام به نصب قالب وردپرس نمائید. چنانچه در ارتباط با این آموزش، پرسش و یا ایرادی داشتید با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

بیشتر بخوانید: طراحی سایت با وردپرس 

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *