چگونه بفهمیم سایت وردپرس است؟

سایت وردپرس - طراحی سایت فروشگاهی و آموزشی و شرکتی و .... - طراحی سایت در کرج - جهت مشاوره با ما تماس بگیرید. 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث چگونه بفهمیم سایت وردپرس است میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

چگونه بفهمیم سایت وردپرس است؟

هم اکنون سطح دانش مردم در زمینه ساختن وب سایت تا حد ممکنی زیاد شده است؛ اما هنوز هم طراحانی و شرکت هایی هستند که سایت های وردپرسی را به نام طراحی اختصاصی در اختیار مردم می گذارند. افزون بر این، وقتی برای تحلیل یک سایت احتیاج است تا گونه CMS آن را بدانیم. به همین خاطر از کجا بدانیم سایت با چی ساخته شده و تشخیص وردپرسی بودن سایت، اهمیت بسیاری دارد. عالی ترین روند های مشخص شدن cms یک سایت را گفته و به این سوال جواب داده ایم که از کجا بدانیم یک سایت وردپرس است؟

از کجا بدانیم سایت با چه زبانی ساخته شده است؟

یکی از سوالاتی که برای شما به وجود می آید زمان مواجه شدن با سایت های دیگر این است که آن سایت با چه زبانی طراحی شده است؟ آخرین آمار انتشار داده شده از W3Techs، نزدیک به 43% از همه وب سایت های جهان با دستگاه مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده اند. اما این محدود به سایت هایی است که اختصاصی طراحی نشده اند و بیشتر با CMS ساخته شده اند، باید گفته شود وردپرس حدود 70% از مقدار این دستگاه های مدیریت محتوا را به خود اختصاص می دهد.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

در این مقاله با روند های قطعی و آزمایش شده به شما می گوییم که چطور بدانیم یک سایت وردپرس است؟ برای دانستن بیشتر درباره ی CMS وردپرس و خصوصیت های سایت های وردپرسی مقاله وردپرس چیست؟ را بخوانید.

روند های مشخص شدن سایت وردپرسی

با اقدام روند های زیر به سرعت می توانید بفهمید که یک سایت وردپرسی است یا خیر.

بررسی سورس کد وب سایت

از کجا بدانیم سایت وردپرس است؟ سایت های وردپرسی از فایل و فولدرهایی با پیشوند wp طراحی شده اند. اگر در سورس کد یک سایت، فولدری با این اسم دیدید، بدانید دستگاه مدیریت فضای آن وردپرس است.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه ورود به مدیریت وردپرس

اما چطور سورس کد سایت را ببینیم؟

برای این کار نیاز است تا وب سایت مورد نظرتان را باز کنید؛ بعد روی آن کلیک راست کرده و گزینه View Page source را انتخاب کنید.

در کد هایی که می بینید، دکمه ” ctrl + f ” را فشار دهید و ” wp ” یا ” wp-content ” را جستجو کنید. اگر فولدری با این اسم دیدید، بدانید که این وب سایت با وردپرس ساخته شده است.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

استفاده از افزونه Wappalyzer

از دیگر روند های مشخص شدن مدیریت محتوای سایت، نصب افزونه wappalyzer در جستجو است. این افزونه استفاده خیلی زیادی برای وب مستران دارد. افزون بر اینکه به شما کمک می کند تا نوع CMS سایت را بفهمید، به شما کمک می کند تا سرور سایت، فریم ورک، لایبرری ها، زبان برنامه نویسی و … را هم متوجه بشید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت با وردپرس

افزون بر این، این افزونه در هنگامی که وب سایت مورد نظرتان وردپرسی باشد، بعضی از افزونه های نصب شده روی آن را هم مشخص می شود.مثلا اگر افزونه ووکامرس روی سایت فعال باشد، اعلام می کند.

چطور از این افزونه استفاده کنیم؟

بعد از آنکه آن را دانلود و روی مرورگر خود نصب کردید، و به وب سایت مورد نظرتان بروید؛ در کنار نوار آدرس مرورگر می توانید آیکون زبان برنامه نویسی یا CMS سایت را ببینید.

افزونه License.txt به انتهای آدرس سایت

روش دیگر از راه حل ها در جواب به سوال از کجا بدانیم سایت با چی ساخته شده؟ این است که آدرس سایت را با این عبارت License.txt جستجو کنید. به طوری که فایل لایسنس در وردپرس موجود است؛ هنگامی که ادمین سایت آن را پاک نکرده باشد، با جستجو آدرس سایت به همراه عبارت بیان شده، می توانید تصویری شبیه به تصویر زیر را ببینید:

قابل توجه است که بعضی از طراحان به خاطر امنیتی این فایل را پاک می کنند؛ در هنگام وجود نداشتن این فایل، روند های دیگر را امتحان کنید.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

از سایت های تشخیص وردپرس استفاده کنید

یکی دیگر از روند های مشخص شدن وردپرسی بودن سایت، استفاده از وب سایت های مشخص شدن وردپرس است. وب سایت های بسیاری هستند که با وارد کردن آدرس سایت در آن، می توانید نام قالب سایت، افزونه ها و ماژول های استفاده شده در آن را متوجه شوید.

یکی از وب سایت های مورد استفاده در این زمینه سایت https://builtwith.com است. برای مشخص شدن سایت وردپرس نیاز است، آدرس آن را در این سایت وارد کنید و دکمه Lookup را بفشارید.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

بررسی لینک ورود به مدیریت سایت

روندی دیگر برای فهمیدن بررسی آدرس ورود به قسمت مدیریت سایت است. موقعی که ادمین سایت به خاطر امنیتی، روش ورود به مدیریت سایت را عوض نکرده باشد، با اضافه کردن عبارت wp-admin به آخر سایت می توانید به صفحه لاگین وردپرس داخل شوید. اگر صفحه ای شبیه به تصویر زیر را دیدید، وب سایت حتما وردپرسی است.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

بررسی مکان آپلود تصاویر

یکی دیگر از روند های جواب به سوال از کجا بدانیم سایت وردپرس است؟ بازرسی تصاویر سایت است. با کلیک راست کردن روی یکی از تصویر های سایت و انتخاب گزینه Open image in new tap تصویر را در صفحه جدید باز می شود. بعد در به URL تصویر نگاهی کنید موقعی که آدرس تصویر عبارت wp-content بود، سایت مورد نظر وردپرسی است.

استفاده از افزونه Yoast SEO

استفاده از افزونه Yoast SEO است. یکی از افزونه هایی که در سایت های وردپرسی استفاده می شود، افزونه Yoast است. این افزونه به طراحی نقشه سایت کمک میکند. به منظور مشخص شدن سایت وردپرسی باید عبارت sitemap_index.xml/ را به آخر دامنه سایت بیافزایید. هنگامی که سایت مورد نظرتان از این افزونه استفاده کرده باشد، با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد.

سایت وردپرس-طراحی سایت در کرج-طراحی سایت -طراحی سایت آموزشی-طراحی سایت فروشگاهی

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *