آموزش نصب ووکامرس در وردپرس

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث آموزش نصب ووکامرس در وردپرس میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس

ساختن فروشگاه اینترنتی با وردپرس و به وجود آوردن یک فروشگاه آنلاین به جهت فروش کالاها توسط وردپرس یکی از راحت ترین و کم هزینه‌ ترین روش های ممکن می باشد که به آسودگی می‌توانید سایت وردپرسی خودتان را به یک فروشگاه مبدل سازید و بعد با استفاده از افزونه‌های مختلف که برای فروشگاه اینترنتی وردپرس تهیه شده یک فروشگاه با ویژگی های زیاد ایجاد کنید. یکی از مشهورترین فروشگاه سازها در میان سیستم‌ های مدیریت محتوا که الان توانسته رتبه اول را به خودش اختصاص دهد افزونه فروشگاهی ووکامرس است که با نصب کردن آن روی وردپرس می توانید یک فروشگاه اینترنتی با امکان فروش کالاهای فیزیکی و یا دیجیتال راه‌ بیندازید و با تغییر دادن تنظیمات ووکامرس مطابق با سلیقه خودتان ویژگی های بسیاری را به آن بیافزایید.

در این آموزش از البرز وب سایت می خواهم تا چگونگی ساختن فروشگاه اینترنتی با وردپرس و چگونگی نصب افزونه ووکامرس و تنظیمات ووکامرس در وردپرس را ارائه دهم که با بهره بردن از این آموزش می توانید فروشگاه اینترنتی خودتان را به راحتی ایجاد کنید و راه‌ بیاندازید. بعد چنانچه شما هم به دنبال آموزش رایگان ساختن فروشگاه اینترنتی با وردپرس می باشید تا آخر این مقاله همراه ما بیایید.

ووکامرس به چه معناست؟

ولی پیش از اینکه چگونگی طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس را آموزش دهیم و روش نصب و تنظیم ووکامرس را ارائه بدهیم لازم است تا اول ببینیم که ووکامرس به چه معناست؟ و چه ویژگی هایی را برای فروشگاه اینترنتی ما ایجاد می‌کند.

ووکامرس یا WooCommerce یک افزونه رایگان در وردپرس می باشد که با استفاده از آن میتوانید به ساختن فروشگاه اینترنتی با وردپرس اقدام کنید. افزونه ووکامرس در نوع خودش برترین افزونه برای ساختن فروشگاه اینترنتی با وردپرس می باشد که با استفاده کردن از آن میتوانید یک فروشگاه اینترنتی با ویژگی های بسیاری به وجود آورید. امکان دارد این افزونه در شکل طبیعی ویژگی های بسیاری نسبت به سیستم‌های فروشگاه ساز نداشته باشد، ولی با نصب افزونه‌ های جانبی ووکامرس می توانید ویژگی های آن را به اندازه ای افزایش دهید که حتی از یک سیستم مدیریت محتوای به خصوص تشکیل فروشگاه اینترنتی نیز شما را بی نیاز کند. در شکل کلی با استفاده کردن از ووکامرس می توانید یک فروشگاه اینترنتی با ویژگی های زیر راه بیاندازید:

 • امکان به وجود آوردن انواع کالاهای فیزیکی و دانلودی
 • امکان دسته بندی کالاها در ووکامرس
 • امکان اتیکت گذاری بر روی کالاها در ووکامرس
 • امکان تعیین هزینه های گوناگون برای کالاها با امکان فروختن ویژه
 • امکان تخفیف کالاها به نحوه های مختلف
 • امکان اضافه کردن تصویر، صوت، ویدئو و… برای کالاها در ووکامرس
 • امکان نشان دادن کالاها بر اساس پربازدیدترین کالاها، گرانترین کالاها، کالاهای تصادفی و…
 • امکان استفاده کردن از درگاه‌ های پرداخت کالاهای گوناگون
 • امکان فرستادن رایگان کالاها
 • امکان اضافه کردن سبد خریدکالاها
 • امکان فرستادن جزییات خرید به صورت کامل از مرحله شروع ثبت سفارش تا تحویل دادن کالا به مشتری
 • و…

بیشتر بخوانید: طراحی سایت با وردپرس

چگونگی نصب افزونه ووکامرس در وردپرس

اکنون که با بعضی از ویژگی هایی که افزونه ووکامرس در اختیار شما قرار میدهد آشنا شدید نوبت به روش نصب و تنظیمات ووکامرس می رسد تا نصب آن در سایت خودمان را آغاز کنیم و فروشگاه اینترنتی خودمان را راه‌ بیاندازیم. افزونه ووکامرس تا به الان توانسته تا بیشتر از 3 میلیون نصب فعال و گرفتن امتیاز 4.6 را از آن خودش کند که با استفاده کردن از این افزونه می توانید یک فروشگاه اینترنتی در وردپرس راه بیاندازید. به منظور استفاده از ووکامرس در وردپرس اول روی کلید زیر کلیک کنید و پس از اینکه به صفحه افزونه در مخزن وردپرس وارد شدید با استفاده کردن از آموزش چگونگی نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس نصب ووکامرس در وردپرس را شروع کنید.

دانلود کردن افزونه ووکامرس

پس از نصب و فعال کردن افزونه مشابه تصویر پایین به صفحه راه‌اندازی سریع ووکامرس راهنمایی می شوید که در این مراحل می بایست اطلاعات فروشگاه اینترنتی خودتان را در تنظیمات ووکامرس ثبت نمائید. پس همه ی مراحل را مانند زیر ادامه بدهید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

اکنون مانند تصویر جزییات طراحی سایت فروشگاهی خودتان را که دارای مکان فروشگاه، آدرس فروشگاه، شهر، کد پستی و واحد پولی را شامل می شود را انتخاب نمائید. در آخر گزینه‌ای وجود دارد که با استفاده کردن از آن می توانید انتخاب کنید که چه نوع کالاهایی را می فروشید. این گزینه به شما این ویژگی را می دهد تا کالاهای فیزیکی، دانلودی و یا هر دو نوع کالا را بتوانید بفروشید. اگر فقط قصد فروش یکی از انواع این کالاها را دارید بهتر است که همان نوع کالا را انتخاب کنید تا بقیه ی ویژگی های ووکامرس که برای انواع دیگر کالاها است برای شما فعال نشود. در صورتی که در آینده خواستید هر دو نوع کالا را هم بفروشید هیچ جای نگرانی نیست و به سادگی میتوانید نوع کالاها را از تنظیمات ووکامرس دوباره تغییر بدهید. در انتها پس از کامل کردن تمام فیلدها روی کلید بزن بریم کلیک بکنید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

در مرحله بعد به ویژگی های پرداخت هزینه کالا خواهید رسید، از آنجایی که پرداخت در این افزونه به صورت پیشفرض روی حساب‌های پی‌پال امکان دارد و در کشور ما کاربرد ندارد روی کلید ادامه بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

به منظور به وجود آوردن ویژگی پرداخت در ووکامرس به واحد پولی ایران نیاز دارید تا از افزونه‌هایی که به جهت این کار با واحد پولی ریال یا تومان ایجاد شده‌اند استفاده بکنید تا بتوانید هزینه محصولات را پرداخت کنید. به این ترتیب احتیاجی نیست تا گزینه‌های پرداخت را در اینجا فعال نمائید. پس از اینکه افزونه ووکامرس را نصب کردید و تنظیمات آن را به شکل سفارشی درآوردید در نهایت بسته به درگاه پرداخت خودتان می بایست از افزونه پرداخت آنلاین برای ووکامرس استفاده نمائید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

بخش حمل و نقل: از این قسمت می توانید محدوده فرستادن سفارش در شهر خودتان را برای پرداخت هزینه فرستادن کالاها تعیین نمائید. در صورتی که قصد دارید در شهر خودتان برای کالاهای فیزیکی ارسال رایگان انجام دهید و از امکان فرستادن رایگان کالاها در شهر خودتان استفاده کنید می توانید روی حالت رایگان بگذارید.

جاهایی که در مناطق دیگر آنها را پوشش نمی دهید: از این قسمت هم می توانید امکان تعیین قیمت برای فرستادن کالاها را در جاهای دیگر تعیین نمائید.

بیشتر بخوانید: افزودن ویژگی به محصولات ووکامرس

قسمت واحد وزن: واحد وزن کالاها در ایران بر اساس کیلوگرم می باشد که می بایست از این قسمت با همین ترتیب آن را روی کیلوگرم بگذارید.

قسمت واحد ابعاد: برای ابعاد و اندازه کالا هم می توانید واحدش را بر اساس سانتی‌ متر انتخاب نمائید و در انتها روی کلید ادامه بزنید تا به مرحله بعد راهنمایی شوید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

این نکته را در نظر بگیرید که  امکان استفاده از هر گونه قالبی در فروشگاه ووکامرس ایجاد نشده است و قالب شما را می بایست حتما توابع لازم برای افزونه ووکامرس پشتیبانی کند، بنابراین در صورتی که قالب شما در ووکامرس امکان استفاده شدن ندارد می توانید از قالب های فروشگاهی استفاده نمائید یا اینکه یک قالب که با ووکامرس سازگاری دارد را خریداری نمائید. اگر نمی خواهید از قالب پیشفرض ووکامرس استفاده کنید می توانید با غیرفعال سازی گزینه مشخص شده مثل تصویر بالا در اینجا از نصب قالب ووکامرس در فروشگاه اینترنتی خودتان پیشگیری نمائید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

در اینجا هم می توانید با متصل شدن به فروشگاه اینترنتی که به وسیله ووکامرس راه انداخته اید به افزونه جت‌ پک وردپرس از ویژگی های مانند امنیت زیادتر، دیدن آمار فروشگاه، نظارت کردن روی فروشگاه، به اشتراک گذاشتن کالاها در شبکه‌های اجتماعی و… استفاده نمائید. ولی از آنجایی که بیشتر ویژگی های جت پک برای کاربرهای ایرانی در دسترس نمی باشد توصیه می‌کنم در آخر صفحه روی کلید از این مرحله بگذر بزنید.

آموزش نصب ووکامرس در وردپرس- طراحی انواع سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، آموزشی در کرج - شماره تماس:09020631004 - 09020631005

در انتها تنظیمات شما تمام شده و می توانید با زدن کلید ایجاد یک محصول نخستین کالای خودتان را مشخص کرده و درون فروشگاه اینترنتی که به وسیله ووکامرس ساخته اید بفروشید و یا روی کلید بازگشت به پیشخوان شما بزنید تا به صفحه پیشخوان وردپرس بروید. پس از راهنمایی شدن به پیشخوان وردپرس دو منو به اسم های فروشگاه و محصولات به پیشخوان وردپرس افزوده خواهد شد که با رفتن به هر کدام از منوها می توانید فروشگاه خودتان را تحت مدیریت قرار دهید و یا اینکه به اضافه کردن کالاها در ووکامرس، اضافه کردن دسته‌بندی کالاها در ووکامرس، اضافه کردن اتیکت در ووکامرس و یا اضافه کردن امکانات برای کالاهای خودتان در ووکامرس اقدام کنید.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. طراحی سایت در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *