تاثیر ساختار سایت بر سئو

تاثیر ساختار سایت بر سئو - برای انجام سئو سایت فروشگاهی در کرج و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

پیاده نمودن ساختار مرتب در سایت یکی از موارد خیلی مهم و اثرگذار در سئو می باشد. در حقیقت ما می بایست ساختار سایت را به صورتی پیاده نمائیم که دسترسی ها به سایر قسمت ها در ایده آل ترین حالت ممکن باشد. در این مقاله راهکارهای پیاده سازی ساختار ایده آل بر روی سایت را به شما یاد می دهیم و اثر ساختار سایت بر سئو را نیز بیان می کنیم. ما در این مطلب به مبحث تاثیر ساختار سایت بر سئو میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی، آموزش وردپرس، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

دلیل اهمیت ساختار سایت چیست؟

نکته کلیدی در اینجا مقدار آسانی در دسترسی می باشد. دسترسی آسان به قسمت های گوناگون سایت اهمیت خیلی زیادی دارد. کاربران به صورت دقیق نمی دانند موضوع مورد علاقه آنها در کجای وب سایت شما قرار داده شده است. این شما می باشید که می بایست سایت را به گونه ای طراحی کنید که کاربر به محض وارد شدن به سایت، ارتباطی میان موضوع مدنظر و مسیر دسترسی بیابد. به عنوان مثال چنانچه بازدیدکننده در یک سایت فروشگاهی دنبال خرید مانیتور باشد ما باید از طریق رابط کاربری امکان دسترسی را برای آن به وجود آوریم. در صورتی که این دسترسی به شکل کاملا مستقیم هم نباشد حداقل می بایست مسیری نزدیک به آن را در سایت به وجود آوریم.

بیشتر بخوانید: قابلیت ایندکس شدن در سئو تکنیکال

به عنوان مثال در تصویر زیر به منوی سایت دیجی کالا توجه نمائید:

اثر ساختار سایت بر سئو – (سئو سایت فروشگاهی در کرج)

فردی که به دنبال خرید مانیتور می باشد به سادگی در منوی اصلی، کالای دیجیتال را مشاهده کرده و در زیرمنو گزینه مانیتور را می یابد. این دسترسی سبب می شود تا کاربر به سادگی در عرض چند ثانیه به صفحه مدنظر خود راهنمایی شود. این موضوع در اصل یکی از فاکتورهای تجربه کاربری است که از طریق رابط کاربری برای کاربر فراهم می شود.

علت تاثیر مثبت ساختار خوب در سئو چیست؟ – (سئو سایت فروشگاهی در کرج)

تجربه کاربری یا UX یکی از موارد اثرگذار در سئو سایت می باشد. ایجاد ساختار ایده آل هم یکی از موارد مهم در چهارچوب UX است چون به گونه ای سبب افزایش یافتن سطح تعامل کارساز کاربر با سایت می گردد. این موضوع باعث می شود تا کاربر به صفحه مدنظر خود به سادگی دسترسی پیدا نموده و به چیزی که می خواهد برسد. این موضوع هم باعث خواهد شد رضایت کاربر از سایت افزایش یافته که در کل سبب کاهش یافتن بانس ریت و افزایش یافتن زمان صرف شده کاربر در سایت می گردد. موضوعی که گوگل به آن اشاره می نماید این می باشد که سایت را برای کاربر طراحی نمائید نه گوگل! در حقیقت می توان نتیجه گرفت رضایت کاربر، رضایت گوگل می باشد و این موضوع در کل یعنی نتیجه خوب در سئو به وسیله ایجاد ساختار خوب در سایت.

بیشتر بخوانید: قابلیت خزش یا کراول شدن در سئو تکنیکال

راهکارهای پیاده ساختن ساختار ایده آل

بهترین موقع برای ایجاد ساختار ایده آل برای سایت موقع طراحی و راه اندازی سایت است. توصیه می نمائیم صفحات، دسته ها، زیر دسته ها و همه ی موارد را به شکل مجازی تشکیل دهید و طرح نهایی را بر روی سایت انتقال دهید. ولی در صورتی که سایت شما از مدت ها پیش راه اندازی شده و شرایط مطلوبی از نظر ساختار ندارد می توانید اقدام به تصحیح ساختار سایت کنید. لازم به ذکر می باشد تصحیح ساختار سایت کار خیلی حساس و سختی است. همینطور می بایست توجه کرد در صورت تغییر صفحه ها باید از ریدایرکت 301 برای منتقل کردن صفحه ها بهره گرفت.

در صورت تغییر صفحه های سایت حتما این مقاله را مطالعه کنید: ریدایرکت ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

تشریح اثر ساختار سایت بر سئو – (سئو سایت فروشگاهی در کرج)

گوگل در صفحه Search Engine Optimization (SEO) Starter Guide به شکل مقدماتی بر روی مفاهیم سئو بحث می نماید. در صورتی که کمی دقیق مطالعه کنید خواهید دید که در اغلب موارد این ساختار ایده آل می باشد که گوگل آن را مطرح مینماید. از موارد بیان شده گوگل برای مفاهیم مقدماتی سئو می شود به موارد زیر اشاره داشت:

  • اهمیت ساختار مرتب در URL های سایت
  • اهمیت مسیرهای دسترسی به قسمت های گوناگون سایت
  • مهم بودن پیاده کردن ساختارهای نشانه گذاری مثل Schema Markup

در این حالت مهم بودن ساختار مرتب و اثر ساختار سایت بر سئو بدیهی می باشد و در صورتی که تصمیم دارید نتیجه مطلوبی از این طریق در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل کسب کنید باید ساختار ایده آل و مرتبی در سایت خود پیاده کنید. برای اینکه بتوانید دانش زیادتری در این زمینه کسب کنید پیشنهاد می نمائیم مطالب زیر را هم مطالعه کنید:

پیاده ساختن ساختار ایده آل با وردپرس

همان گونه که در تصویر زیر می بینید وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا می باشد. وردپرس از نظر فنی و سئو، ساختار خیلی خوبی دارد و می توان ایده آل ترین وب سایت ها را توسط آن راه اندازی نمود.

برای پیاده ساختن ساختار ایده آل در وردپرس انجام موارد زیر پیشنهاد می گردد:

  • تنظیم پیوندهای یکتا به گونه ای که صفحه های سایت نشانی و ساختار خوبی داشته باشند.
  • استفاده از برچسب ها و دسته ها در وردپرس به صورت هوشمندانه
  • استفاده از افزونه Yoast SEO به جهت ساماندهی صفحه های سایت
  • استفاده از Schema Markup جهت نشان دادن توجه و هدایت صحیح تر کاربران و خزنده های موتورهای جستجوگر

بیشتر بخوانید: سئو تکنیکال چیست؟

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *