گرافیک وب

گرافیک وب -طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج - جهت مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631005 - 09020631004

ما در این مطلب به مبحث گرافیک وب میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

گرافیک وب

برای وارد شدن به دنیای تجارت الکترونیک، وجود یک وب‌ سایت خوب و کار آمد برای هر کسب و کار یا هر شغل و حرفه ای از نیازهای مهم و حائز اهمیت حساب می شود. هر وب‌ سایتی به جهت اینکه در فضای اینترنت و دنیای الکترونیک بهتر دیده شود و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند لازم است که یک گرافیک عالی داشته باشد. گرافیکی که از هر دید وب‌ سایت شما را به یک وب‌ سایت خاص تبدیل کند. از آنجا که نقش گرافیک وب‌ سایت‌ ها در طراحی سایت دارای اهمیت بسیاری است و اجرای درست آن به جذابیت و ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک می کند، در این مقاله در تلاشیم شما را با گرافیک وب و استفاده و خصوصیت های آن بیشتر آشنا کنیم. پیش از هر چیز امکان دارد بخواهید بدانید که گرافیک وب‌ سایت چه چیزی است.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه

آشنایی با گرافیک وب‌ سایت

گرافیک وب‌ سایت به نوع چینش صفحه های سایت، قالب‌ ها و آیتم‌ های بصری و رنگ‌ بندی آن‌ ها به وسیله ی نرم‌ افزار هایی مثل فتوشاپ، کورل و… گفته می‌ شود. توجه کردن به گرافیک وب‌ سایت‌ ها جهت ایجاد ترافیک بیشتر کاربران به جهت سایت از نکته های اصلی و مهم حساب می شود. نادیده گرفتن این مسئله امکان دارد از ظاهر شدن سایت در نتیجه های اولیه موتورهای جستجو و افزایش بازدید سایت ممانعت کند و در آخر بازدهی سایت را کم کند.

افزون نوع چیدمان تصاویر در صفحه های مختلف وب‌ سایت مواردی مانند اندازه، رنگ و فونت قلم، طراحی و جای دهی بنر های تبلیغاتی در سایت‌ ها و مهم تر از همه طراحی کردن لوگوی خوب برای شرکت‌ ها و هر کسب‌ و کار دیگری هم در حیطه گرافیک وب‌ سایت‌ ها قرار داده می شود. در این جهت که تعامل و ارتباط مناسبی میان طراح وب و گرافیک وب وجود داشته باشد به یک وب‌ سایت عالی، مطلوب و پربازدید رسید. وب‌ سایتی که بر خلاف طراحی کارآمد جذابیت بصری چشم‌ نوازی هم داشته باشد. استقبال از این روش وب‌ سایت از جهت کاربران قطعاً باعث بازدهی بیشتر آن سایت و در آخر رشد آن کسب و کار یا مجموعه می شود.

مقدار اهمیت طراحی گرافیکی وب‌ سایت‌ ها

وب‌ سایت‌ های زیادی با توجه به نوع کاربری و حیطه فعالیتشان خصوصیت های خاصی دارند که آن‌ ها را از بقیه سایت‌ ها در حیطه کاری خودشان متمایز می کند. باید این تمایز و تفاوت قابل توجه و جذابیت و زیبایی ظاهری، تنها با توجه به یک گرافیک خوب برای آن سایت، انجام می شود. غافل شدن از این مسئله یعنی توجه نکردن به طراحی یک گرافیک جذاب و خلاقانه برای وب‌ سایت‌ ها باید در جذب زیادتر کاربران تاثیر معکوس می گذارد. مسلماً کاربران یک سایت در ابتدای وارد شدن به آن سایت، قضاوت خود را آغاز می نمایند و چون تصویرها، رنگ‌ها و چیدمان یک سایت نخستین چیزی می باشد که به نگاه مخاطبان می‌رسد در همان ثانیه‌های ابتدایی تصمیم‌گیری برای مخاطبان را ساده تر می سازد، تصمیم‌گیری جهت اینکه آیا می‌خواهند در آن سایت بمانند و زمان بیشتری را سپری نمایند یا خیلی زود از آنجا بیرون رفته و یک سایت دیگر را برای مطالعه یا جستجوی هدف خود انتخاب نمایند. محتوای باکیفیت در کنار تصویرهای جذاب و رنگ‌ های مناسب و دل‌نشین، هر وب‌ سایتی را به یک جای دلخواه برای مشتری ها تبدیل می نماید و این هنر یک گرافیست وب می باشد که با دانش خود و مطالعه در مورد زمینه کاری آن وب‌ سایت به درستی از پس این کار برآید. در وب‌ سایت‌ ها به خصوص وب‌ سایت‌ های فروشگاهی برای رضایت مخاطبان و استقبال زیادتر از سایت و برای اینکه ظاهر سایت از عادی و معمولی بودن و سادگی در آید داشتن یک تیم گرافیک وب و یا یک گرافیست وب ماهر از واجبات میباشد.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

انواع طراحی گرافیکی وب‌سایت‌ ها – طراحی سایت و سئو در کرج

دنیای طراحی گرافیک وب دنیایی است که هر چه ایده خلاقانه در ذهن افراد و گروه‌ های متفاوت برای ایجاد یک وب‌ سایت وجود داشته باشد به تناسب آن انواع طراحی گرافیکی را می‌توان در محیط وب گسترش داد.

طراحی گرافیکی بازاریابی و تبلیغات – طراحی سایت و سئو در کرج

طراحی گرافیک وب برای بازاریابی و تبلیغات انواع سایت‌ های فروشگاهی از اصلی ترین انواع طراحی گرافیک وب به حساب می آید. امروزه در تجارت الکترونیک، چرخه خیلی بزرگی براساس همین مسئله در حال گردش و زیاد شدن است. طراحی گرافیک وب در این حیطه افزون بر توانایی در تولید بنر ها و تصویر های تبلیغاتی جذاب و کاربر پسند حتما به دانش فروش در دنیای الکترونیک مسلط باشد تا بتواند با سنجیدن کل جهات بازاریابی اینترنتی در آخر بنر یا محتوای تصویری تولید کند که باعث به فروش بیشتر برای آن کسب و کار یا تجارت شود. در طراحی گرافیک در حیطه بازاریابی و تبلیغات افزون بر تولید تصویرها و محتوای بصری برای سایت موارد دیگری هم وجود دارد که در جهت فروش و تبلیغات برای کسب و کارها انجام می‌ شود؛ مواردی مثل طراحی بروشورها، کاتالوگ‌ ها، بازاریابی ایمیلی، پاورپوینت‌ ها، بسته‌ بندی‌ ها، تصاویر شبکه‌ های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ ها و…

طراحی گرافیکی هویت بصری

طراحی گرافیک هویت بصری طراحی است که با آن شخصیت و هویت یک شرکت یا کسب و کار اینترنتی با مخاطبان آشنا می شوند. در این طراحی از رنگ‌ ها، المان‌ ها، تصاویر و قالب‌ هایی استفاده می‌ شود که در آخر هویت یک سازمان یا کسب و کار را به مخاطبان و مشتریانش معرفی می‌ کند. طراحی گرافیک هویت بصری از متداول ترین طراحی‌ های گرافیک وب حساب می شود. شخصی که این مسئولیت را بر عهده دارد افزون بر دانش گرافیک وب حتما با برندینگ و روان‌ شناسی این حیطه آشنایی داشته باشد تا در معرفی و شناخت یک کسب‌ و کار به مخاطبان آن موفق عمل کند.

متخصصان این حیطه برای برند سازی و هویت بصری یک سازمان یا بیزینس با استفاده از مهارت‌ هایی مثل مهارت در ساخت تایپوگرافی، لوگو، تئوری رنگ‌ ها و ابزارهای تخصصی دیگر، هویت برند یک مجموعه را به کاربران و مخاطبان آن وب‌ سایت معرفی می‌ کنند. در حیطه طراحی گرافیکی هویت بصری، طراحی لوگو از اصلی ترین موارد حساب می شود که حتما خیلی حساب شده انجام شود؛ چون لوگوی یک مجموعه در اصل امضای آن مجموعه یا کسب و کار به شمار می رود و حتما به شکلی باشد که تا حدودی بیان کننده هویت آن مجموعه باشد. در این طراحی هر چه از طرح‌ های ساده و آسان و قابل‌ فهم‌ تر استفاده شود لوگوی موفق‌ تری تولید می شود.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت اختصاصی

طراحی گرافیکی رابط کاربری – طراحی سایت و سئو در کرج

طراحی گرافیکی رابط کاربری یا UI در اصل روش تعامل یک کاربر با یک دستگاه الکترونیکی است. طراحی وب‌ سایت‌ های متفاوت و اپلیکیشن‌ های تلفن همراه و نرم‌ افزار های تحت وب از نمونه‌ های طراحی گرافیک رابط کاربری حساب می‌ شود. در طراحی گرافیکی رابط کاربری احتیاجی نیست که طراح از تجربه کاربری یا UX اطلاع چندانی داشته باشد بلکه تنها آشنایی با زبان‌ های برنامه‌ نویسی هم برای ایجاد یک طراحی گرافیک رابط کاربری خوب کفایت می‌ کند. از نمونه‌ های طراحی گرافیکی رابط کاربری در گرافیک وب می‌ توان به طراحی وب‌ تم‌ ها، سایت‌ ها، اپلیکیشن‌ ها و رابط‌ های بازی اشاره نمود.

طراحی گرافیکی بسته‌بندی – طراحی سایت و سئو در کرج

خیلی از شغل ها برای عرضه محصولات خود به مشتری، احتیاج به بسته‌ بندی درست و اصولی هستند. بسته‌ بندی که از دید کاربردی و بصری احتیاج مشتریان را حل کند. طراحی برند یک کسب‌ و کار روی کیسه‌ ها، جعبه‌ ها، قوطی‌ ها و غیره می‌تواند مفهوم مناسب تری از آن کسب و کار به مشتریان انتقال دهد. در طراحی گرافیک وب، این نوع طراحی هم جای می‌ گیرد. آشنایی با پروسه چاپ، روش‌ های طراحی صنعتی و شناخت احتیاج مشتریان در این حیطه و حتی ایده‌ های خلاقانه می‌ تواند به طراحان گرافیک در این حیطه کمک کند تا بسته‌ بندی‌ هایی با گرافیک جذاب و زیبا تولید کنند به صورتی که مشتریان عادی را به مشتریان وفادار آن کسب و کار تبدیل کند.

طراحی گرافیکی حوزه چاپ و نشر

طراحی گرافیکی در حیطه نشر و انتشار کتاب هم از موارد اصلی طراحی گرافیک وب به شمار می آید. آشنایی با صنعت چاپ و شناخت رنگ‌ ها در حیطه طراحی چاپ و صفحه‌ آرایی واجب است.

موشن گرافیک

موشن گرافیک یا هنر طراحی متحرک از محبوب‌ ترین طراحی‌ های گرافیک وب به حساب می آید. تیزر های تبلیغاتی، انیمیشن‌ ها، موشن‌ های چند بعدی در این روش طراحی قرار می‌ گیرند.

اهمیت طراحی گرافیکی برای سایت‌های فروشگاهی – طراحی سایت و سئو در کرج

طراحی گرافیکی برای سایت‌ ها مخصوصاً سایت‌ های فروشگاهی خیلی اهمیت دارد هر چه طراحی گرافیک، قدرتمند تر عمل کند سبب زیاد شدن بازدید سایت و دریافت ترافیک بیشتر از سمت کاربران می‌ شود. اجرا کردن ایده‌ های جالب و خلاقانه با جذابیت بصری بالا افزون بر اینکه استقبال کاربران را به دنبال دارد سبب بهتر شدن سئوی سایت و قرار گرفتن در نتایج اولیه موتور های جستجو خواهد شد.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت شرکتی

سخن پایانی درباره گرافیک وب‌

هر چند برای طراحی یک وب‌ سایت می‌ توان از قالب‌ های آماده بهره گیری کرد اما برای طراحی و راه‌ اندازی یک سایت جذاب با گرافیک عالی، بهتر است از طراحی سایت اختصاصی استفاده شود. در این روش طراحی، سایت‌ های شرکت‌ ها و کسب‌ و کارها بسته به سلیقه و احتیاج های صاحبان آن‌ ها طراحی می‌ شود و به دنبال آن در آخر گرافیک مورد پسندشان در آن انجام دهند.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *