برنامه نویسی وب

برنامه نویسی وب - طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، سئو در کرج - جهت مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631005 - 09020631004

ما در این مطلب به مبحث برنامه نویسی وب میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

برنامه نویسی وب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و زیاد شدن روز افزون دنیای الکترونیک، خیلی فعالیت‌ های روزمره به اینترنت و فضای الکترونیک پیوند خورده است. همیشه در کل دنیا احتیاج های جدیدی کشف می‌ شود که براساس با آن در دنیای الکترونیک برای برطرف کردن این احتیاج ها امکانی را مهیا می کند. احتیاج هایی برای کل کسب و کارها مثل شرکت‌ ها، سازمان‌ ها، بانک‌ ها، فروشگاه‌ ها و… که کل احتیاج های این افراد و وب‌ سایت‌ ها با کمک برنامه‌ نویسی وب و برنامه‌ نویسان این حیطه حل می‌شود. برنامه‌ نویسی وب یکی از شغل های محبوب و پردرآمد در کل دنیا حساب می شود. شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که برنامه‌ نویسی وب چیست؟ یک برنامه‌ نویس وب چطوری می‌ تواند احتیاج های افراد را به شکل الکترونیک در اختیار آن‌ ها قرار بدهد؟ در این مقاله می خواهیم شما را با این حیطه بیشتر آشنا کنیم.

برنامه‌ نویسی وب چیست؟

برنامه‌ نویسی وب پروسه نوشتن و کد نویسی یک برنامه یا انواع برنامه‌ های مورد احتیاج یک سیستم است که روی یک سرور انجام می‌شود. افراد زیادی به وسیله ی دستگاه‌ های مختلف به این برنامه دسترسی دارند. برنامه‌ نویسی وب برعکس طراحی وب که فقط به شکل وب‌ سایت توجه دارد، هم به مسئله ی ظاهری و هم فنی و پردازشی متمرکز می شود. در اصل برنامه‌ نویسی به مسئله ی منطقی وب‌ سایت می‌ پردازد. به عبارتی هر برنامه‌ ای یک قسمت منطقی و یک قسمت بصری دارد که قسمت منطقی آن به وسیله ی برنامه‌ نویسی وب صورت می گیرد.

برنامه‌ نویسان وب در اصل مترجمانی هستند که با استفاده از زبان کد گذاری و نشانه‌ گذاری و دانش فنی خود در این حیطه برنامه‌ های پر استفاده برای وب ایجاد می‌ کنند. برنامه‌ هایی که از طرف افراد متفاوت برای پوشش احتیاج های آن‌ ها در وب ایجاد می‌شود. برنامه‌ نویسی وب خیلی اهمیت دارد؛ چون طراحی وب زیر حمایت پیشرفت وب قرار دارد و قسمت بسیاری از گسترش وب به منطق اصلی وب که همان برنامه‌ نویسی وب است بستگی دارد. توسعه‌ دهندگان وب سایت که این وظیفه را بر عهده دارند همیشه با طراحان وب و برنامه‌ نویسان وب تعامل کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت دوزبانه و چندزبانه

فرق برنامه‌ نویسی وب با طراحی وب -طراحی سایت و سئو در کرج

بیشتر افراد فکر می‌ کنند که یک برنامه‌ نویس همان طراح وب‌ سایت است، اما در اصل این دو کاملاً با هم فرق دارند. طراح وب اغلب با استایل و شکل ظاهری سایت کار دارد و در طراحی تلاش می‌ کند سایتی را درست کند که به شکل ظاهری، جلوه و جذابیت ویژه ای را به سایت بدهد. طراح وب با استفاده از زبان‌ هایی مثل html و css و دانش رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) بر اساس آن چیزی که سفارش دهنده سایت می‌خواهد شکل کلی و قالب یک سایت را طراحی و مهیا می‌کند. طراح وب وظیفه دارد کل چیزی که کارفرما درخواست می‌ کند را در طراحی خود جای بدهد و همزمان به زیبایی ظاهری سایت هم توجه داشته باشد.

بعد از اینکه ظاهر و قالب کلی یک سایت طراحی و آماده شد و به وسیله ی کارفرما تأیید شد، این قالب و طرح آماده شده به برنامه‌ نویس تحویل داده می‌ شود و او براساس خواسته‌ های کارفرما و قالبی که درست شده آغاز به برنامه‌ نویسی سایت می‌ کند. برنامه‌ نویس وظیفه دارد امکانات داینامیک که مورد احتیاج کارفرما است را برنامه‌ نویسی کرده و در سایت انجام دهد. و حتی برنامه‌ نویس حتما بتواند سیستم مدیریت محتوا که اصلی ترین قسمت یک سایت است را برنامه‌ نویسی کند یا سیستم‌ های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس را بتواند گسترش دهد.

در شکل کلی طراح وب با زبان‌ های طراحی و برنامه‌ نویس وب با زبان‌ های کد نویسی مشغول هستند. به عبارت دیگر طراحان وب به شکل ظاهری و رابط کاربری سایت توجه می کنند و برنامه‌ نویسان وب به منطق کد نویسی، نشانه‌ گذاری و سرعت و نوع پردازش سایت توجه می کند. یک طراح وب برای طراحی یک سایت شاید احتیاج چندانی به دانش زبان‌ های طراحی و برنامه‌ نویسی نداشته باشند و با برنامه‌ های گرافیکی موجود، قالب یک سایت را طراحی و مهیا کند؛ اما برنامه‌ نویس وب حتما به دانش برنامه‌ نویسی و کد نویسی به زبان‌ های متفاوت مسلط باشد تا بتواند آنچه را که کارفرما می خواهد و به وسیله ی طراح، طراحی می‌شود را درست کند.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

توسعه‌ دهنده وب -طراحی سایت و سئو در کرج

توسعه‌ دهنده وب یا Web Developer شخصی است که طرح یک سایت را که به وسیله ی طراح وب طراحی شده و برنامه‌ نویس وب، کار برنامه‌ نویسی آن را انجام داده است، با بهره گیری از زبان‌ های برنامه‌ نویسی پیشرفته، توسعه می‌ دهد. در اصل توسعه‌ دهنده، طرح اولیه و کامل نشده یک سایت را به یک وب‌ سایت کامل درست می‌کند. توسعه‌ دهنده وب یک برنامه‌ نویس متخصص و ماهر است که به زبان برنامه‌ نویسی وب تسلط کاملی دارد و نسبت به طراح وب و برنامه‌ نویس وب کار سختتری انجام می‌دهد؛ چون حتما با دانش برنامه‌ نویسی و کد نویسی پیچیده، یک سایت معمولی را به وب‌ سایتی تبدیل کند که بتواند استفاده درست و کاملی را به کاربران عرضه دهد.

انواع توسعه‌ دهندگان وب

توسعه‌ دهندگان وب بر پایه وظایفی که به عهده دارند به سه گروه تقسیم می‌ شوند.

توسعه‌دهنده Front end

قسمت هایی از وب‌ سایت که روی شکل سایت تأثیر دارد و به وسیله ی کاربر قابل مشاهده است به وسیله ی این توسعه‌ دهندگان مدیریت می‌ شود. توسعه‌ دهندگان این قسمت حتما به زبان‌ های HTML، CSS، جاوا و… مسلط باشند.

توسعه‌ دهنده Back end

قسمت هایی از وب‌ سایت که در اصل هسته وب‌ سایت را تشکیل می‌دهد و اغلب روی ظاهر وب‌ سایت تأثیری ندارد به وسیله ی این توسعه‌ دهندگان مدیریت می‌شود. به بیان دیگر آنچه که در پشت صحنه یک وب‌ سایت رخ می دهد و از دید کاربران وب‌ سایت پنهان است در دست این گونه توسعه‌ دهندگان قرار دارد. یک توسعه‌ دهنده Back end حتما به زبان‌ های برنامه‌ نویسی مانند Pythone، php و… مسلط باشد.

توسعه‌ دهنده Full Stack

به شخصی که به کل مهارت‌ های توسعه‌ دهندگان Front end و Back end تسلط داشته باشد و بتواند همزمان آن دو را با هم انجام دهد توسعه‌ دهنده Full stack می نامند.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت اختصاصی

زبان‌ های برنامه‌نویسی -طراحی سایت و سئو در کرج

زبان‌ های برنامه‌ نویسی تحت وب انواع متفاوتی دارند. در ادامه چند نمونه از معروف‌ ترین و پراستفاده ترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی تحت وب را معرفی می‌ کنیم.

Php

Php  یک زبان برنامه‌ نویسی متن باز است که برای طراحی وب‌ سایت‌ های پویا و داینامیک‌ استفاده می‌ شود. برنامه‌ نویسی با این زبان کمی سخت تر از html است و بر روی پلتفرم‌ های متفاوت قابل اجرا است.

پایتون -طراحی سایت و سئو در کرج

پایتون یک زبان برنامه‌ نویسی شئ‌ گرا، یکپارچه، متن باز و چند منظوره هست. زبان برنامه‌ نویسی پایتون یک زبان قدرتمند هست که به‌ وسیله آن می‌ توان هر برنامه‌ ای را نوشت، اما اغلب از این زبان برای نوشتن وب آنالیز داده‌ ها، محاسبات علمی، اپلیکیشن‌ ها و… استفاده می‌ شود.

سی‌شارپ

زبان برنامه‌ نویسی سی‌شارپ یک زبان شئ‌ گرا و مؤلفه محور بوده است که با استفاده از آن نرم‌ افزار های چند پلتفرمی را می‌توان انجام داد. این زبان یک زبان محبوب بوده که به وسیله ی شرکت مایکروسافت تولید و پشتیبانی می‌ شود.

جاوا

جاوا یک زبان برنامه‌ نویسی شئ‌ گرا و چند منظوره هست که با استفاده از آن می‌ توان برنامه‌ هایی را درست کرد که در یک مرورگر وب انجام می شود و هم برنامه‌ های قدرتمندی تولید کرد که برای انواع دستگاه‌ های الکترونیکی قابل انجام باشد.

SQL

زبان برنامه‌ نویسی SQL از زبان‌ های محبوب برنامه‌ نویسی وب به شمار می آید که برای مدیریت و ارتباط با پایگاه داده استفاده دارد. از این زبان برای حذف، به‌ روزرسانی و ذخیره‌ سازی داده‌ ها استفاده می‌ شود.

نتیجه‌ گیری در مورد برنامه نویسی وب -طراحی سایت و سئو در کرج

برای درست کردن یک وب‌ سایت با هر موضوع و هدفی، احتیاج یک طراح وب، برنامه‌ نویس وب و توسعه‌ دهنده وب هستیم. طراحی که قالب و دیزاین اولیه سایت را مهیا کند و برنامه‌ نویسی که بر پایه دیزاین آن سایت و از روی قالب آن بتواند با بهره گیری از کد نویسی و زبان برنامه‌ نویسی سایتی قابل اجرا را برای کارفرما مهیا کند و به وسیله ی توسعه‌ دهنده این سایت که می‌ تواند همان برنامه‌ نویس سایت هم باشد وب‌ سایتی قدرتمند و کامل را به کارفرما عرضه دهد.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *