سئو چیست؟ 0 تا 100سئو سایت

سئو تکنیکال چیست؟ - سایت در کرج -جهت مشاوره و انجام سئو اصولی با ما تماس بگیرید - 09020631004 - 09020631005

می شود گفت کل اشخاصی که به حیطه وب وارد می شوند، درباره ی سئو و بهینه سازی سایت شنیده اند. اما خیلی ها نمی دانند که سئو سایت چیست؟ چه کارهایی باعث زیاد شدن سئو سایت می شود؟ در این اینجا قصد داریم، 0 تا 100 درباره ی سئو با شما صحبت کنیم. ما در این مطلب به مبحث سئو چیست؟ همه چیز در مورد سئو سایت میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو تکنیکال و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

سئو تکنیکال چیست؟ همه چیز در مورد سئو سایت

سئو چگونه است و چه استفاده ای دارد؟ سرویس سئو سایت به پروسه ای می گویند که در مدت آن، رتبه سایت در گوگل یا بینگ زیاد می شود. در اصل پیاده سازی اصلی سئو به شما کمک می کند تا بازدید کننده های ارگانیک شما زیاد شود.

سئو و بهبود بخشیدن سایت از جمله فعالیت های حیاتی برای سایت است. با این کار وقتی که کاربران کلمات کلیدی مربوط با کار شما را می گردند، شانس دیده شدن سایتتان در نتیجه این کلمات زیاد می شود.

 Seo مخفف چیست؟

کلمه SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که در فارسی به آن، سئو یا بهبود بخشیدن موتورهای جستجو می گویند.

چرا موتورهای جستجو به سئو و بهبود بخشیدن احتیاج دارند؟

اشخاصی که به تازگی به حیطه وب وارد می شوند، با سوالات بسیاری رو به رو می شوند؛ مثلا آنها می پرسند اگر گوگل به هوش مصنوعی تجهیز شده است و الگوریتم های بسیاری برای حل کردن سایت دارد، چرا هنوز هم در شناخت یک محتوا و سایت با ارزش ایجاد مشکل است؟ چرا حتما برای کسب رتبه عالی در گوگل خودمان انجام دهیم؟

باید بگوییم که مقصود اصلی گوگل فقط مشخص شدن محتوا یا وب سایت با ارزش نیست؛ گوگل به کمک الگوریتم هایی که دارد به آسانی می تواند کیفیت یک محتوا را محاسبه کند.

اما بدانید که مقصود اصلی گوگل، برطرف شدن احتیاج کاربر و جواب دادن به سوالات آنها است. در اصل گوگل وب سایت ها را بر پایه اندازه هایی گروه بندی می کند تا به درستی به کاربران نمایش بدهد.

در این میان در هر صفحه از نتیجه گوگل، شما فقط قادر به بازدید 10 سایت هستید؛ به همین خاطر رقابت برای قرار گرفتن در 10 سایت اول گوگل خیلی سخت است.

به همین خطر است که شما به عنوان صاحب یک سایت، باید انجامات بسیاری را برای بهتر شدن چگونگی سایت و تجربه کاربری انجام بدهید. فقط به این روند می توانید در این رقابت پیروز شوید.

انواع روند های سئو سایت

حالا که فهمیدید منظور از سئو چیست، به بازرسی انواع روند های سئو سایت می رسیم. انواع سئو چگونه است؟ سئو را می توان به دو روش گروه بندی کرد؛ در گروه بندی اول، انواع سئو به سه روند سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری تقسیم می شود.

1. سئو تکنیکال کلاه سفید چیست ؟

انجام دادن روش های سئو در سمت قوانین و الگوریتم های گوگل را برای رسیدن به رتبه عالی در نتیجه جستجو را سئو کلاه سفید می گویند. این امکان را به شما می دهد تا بدون هیچ نگرانی به خاطر جریمه شدن به وسیله ی گوگل، رتبه سایت را افزایش بدهید.

"0

اما در کنار مزایایی که دارد، مقدار زمان بسیاری احتیاج است تا نتیجه این فعالیت در سایت معلوم شود.

3 اصل مهم در سئو کلاه سفید را صبر، صداقت، سادگی است.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

از جمله فعالیت هایی که در سئو کلاه سفید انجام می شود، می توان به موردای زیر اشاره نمود:

 • محتوا نویسی و زیاد شدن محتواهای سایت
 • تمرکز کردن روی محصولات یا سرویس
 • استفاده از سوشیال مدیا

2. سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه بر عکس سئو کلاه سفید به فعالیت هایی می گویند که برخلاف الگوریتم و قوانین گوگل روی سایت انجام می دهند. در این روند تلاش می شود از نقطه ضعف موتورهای جستجو بهره برداری کرده و به روشی آنها را دور بزند.

روند های سئو کلاه سیاه کمترین توجه را به رضایت کاربر دارد و در اصل در یک مقدار زمان کوتاهی نتیجه می دهد. اما بیشتر بعد از 3 ماه، به وسیله ی الگوریتم های گوگل شناسایی شده و در آخر باعث جریمه شدن سایت می شود.

"0

3. سئو کلاه خاکستری چیست؟

به روند هایی که زیاد شبیه به استانداردهای گوگل نبوده اما مشخص شدن آنها هم برای گوگل دشوار است، سئو کلاه خاکستری گفته می شود. قابل توجه است که فرق میان سئو کلاه سفید، سیاه و خاکستری خیلی کم است. یعنی روند های سئو کلاه سفید به آسانی قادر به تبدیل شدن به سئو کلاه سیاه را دارند؛ اگر به درستی و بر پایه اصول انجام ندهند!

مثلا در محتوا نویسی نخستین قدم پیدا کردن کلمات کلیدی مربوطه با آن حیطه است. از سوی دیگر سئو کلاه سفید می گوید حتما افزون بر استفاده کردن این کلمات در محتوا، آن را برای کاربر بنویسید.

حالا اگر از کلمات کلیدی بیش از حد در محتوا استفاده کنند، شما در اصل کیورد استافینگ کرده اید. این کار یکی از روش های سئو کلاه سیاه است.

روند های دیگر سئو تکنیکال و بهبود بخشیدن سایت

همانطور که گفتیم سئو سایت به دو روش گروه بندی می شود؛ در این روند سئو سایت به سه گروه تقسیم می شود :

 • سئو تکنیکال یا Technical SEO
 • سئو داخلی یا On-Page SEO
 • سئو خارجی یا Off-Page SEO

"0

1. سئوتکنیکال یا Technical SEO چیست؟

مفهوم از سئو تکنیکال، بهتر شدن همه جانبه های فنی یک سایت به علت زیاد شدن رتبه آن در گوگل است. در اصل مقصود از سئو فنی یک سایت، متوجه شدن صفحات و محتواهای سایت برای گوگل و زیاد شدن سرعت ایندکس کردن آن به وسیله ی ربات های گوگل است. علت مهم انتخاب کردن این اسم این روند از سئو، این گونه است که در سئو فنی شما هیچ دخالتی به محتوای سایت نداشته و بیشتر برای اصلاح سایت استفاده می شود.

از مهم ترین روش های سئو تکنیکال می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

درست کردن نقشه سایت

یکی از روش های سئو تکنیکال درست کردن نقشه سایت است. با درست کردن نقشه سایت شما به ربات های گوگل کمک می کنید تا با سرعت زیادی صفحات سایت شما را فهرست کنند.

بهتر شدن سرعت سایت

اگر سرعت لود صفحات سایت شما کم است، کاربران به سرعت سایت را آن صفحه را می بنندد. در آخر گوگل سیگنال های منفی را از کاربران می گیرد و رتبه سایت شما را کم می شود.

اسکیما گذاری سایت

نشانه گذاری یا اسکیما سایت به گوگل کمک می کند تا شکل هر صفحه را بهتر درک کرده و بتواند آرمان های متفاوت هر صفحه را متوجه بشود. مثلا گوگل نمی تواند به خوبی محتواهای ویدیویی هر صفحه را متوجه بشود؛ اما به کمک نشانه گذاری می توانید به درک بهبود گوگل کمک کنید.

2. سئوداخلی یا On-Page SEO چیست؟

سئوداخلی یا On Page Seo همانطور که از اسمش معلوم است، مرتبط به محتواهای سایت و بهتر شدن صفحات داخلی سایت است. در این روند سعی می شود تا با منتشر کردن محتواهای خوب در سایت، نظر قبولی کاربر و گوگل را با هم کسب کرد.

در اصل در سئو داخلی سایت کارهایی انجام می شود که در مدت آن، یک سایت برای کاربر کارآمد تر، جذاب تر و خوب باشد. در آخر بازدید آن خود به خود زیاد می شود.

3. سئوخارجی یا Off-Page SEO چیست؟

سئو خارجی کارهایی است که از خارج صفحات سایت و به خاطر زیاد شدن رتبه آن در موتورهای جستجو صورت می گیرد. در این روند از سئو سعی می شود تا اعتبار و ارزش سایت در گوگل زیاد شود.

سوشیال سیگنال

یکی از روش های سئو خارجی سایت، بازاریابی شبکه های اجتماعی و کار کردن در شبکه های اجتماعی است. مفهوم از کار هایی که در شبکه های اجتماعی، به وجود می آید حساب کاربری در شبکه هایی مثل لینکدین، توییتر، اینستاگرام و … است. بعد از آن حتما با محتوا گذاری در این paas، کاربران را به سایت خود راهنمایی کنید.

برندسازی

برندسازی کاری می کند که در ذهن مخاطب بمانید؛ در آخر هنگامی که در نتیجه های گوگل دیده می شوید، کاربران با ذوق و اعتماد زیادی روی سایت شما کلیک می کنند. زیاد شدن برندسازی سایت روش های مخصوص خودش را دارد.

مرحله های پایه در سئو و بهبود پیدا کردن سایت چیست؟

مرحله های پایه در سئو و بهبود پیدا کردن سایت بر این پایه اند از:

1. استراتژی سئو

نخستین و مهم ترین مرحله های سئویک سایت، مشخص کردن استراتژی است. استراتژی یعنی معلوم کردن فعالیت هایی که برای رشد یک سایت احتیاج است. مثلا اینکه به چه محتواهایی احتیاج داریم، برای سرعت سایت چه فعالیت هایی انجام بدهیم و ….

در مشخص کردن استراتژی در نخستین قدم حتما مقصود وب سایت را بدانیم و بر پایه آن برنامه ریزی کنیم؛ هر وب سایتی با دقت به حرفه ای که در آن فعالیت می کند، هدف مختلفی دارد. مثلا مقصود فروشگاه های اینترنتی جذب مشتری است؛ اما مقصود وب سایت های شرکتی یا خبری، زیاد شدن بازدید کننده زیاد و یا تماس های روزانه است.

ما در مشخص کردن استراتژی، مقصودمان را مشخص می کنیم و بر پایه مقدار سرمایه ای که داریم، تلاش می کنیم تا در نتیجه های اولیه گوگل دیده بشویم.

2. سئو تکنیکال

بعد از آنکه یک برنامه ریزی درستی برای سایت خود تعیین کردید، باید جای مناسبی را برای محتواهای سایت بسازید. در اصل هنگامی که شما می توانید از محتواهای با کیفیت سایت خود بهره برداری کنید که شکل و جای اصلی سایت هم در موقعیت خوبی قرار می گیرد.

فعالیت هایی که در حیطه سئو تکنیکال انجام می دهید، می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • استانداردسازی کدنویسی های سایت
 • بهتر شدن سایت برای موبایل
 • زیاد شدن سرعت سایت
 • بهتر شدن تجربه کاربری
 • اسکیما گذاری صفحات متفاوت سایت
 • و…

بیشتر بخوانید: آموزش تولید محتوا

3. بازاریابی محتوایی

می توان هدف مهم در سئو یک سایت را تولید محتوا بدانیم؛ اما مفهوم از محتوا فقط محتوای متنی نیست. چون محتوای ویدیویی، تصویری، صوتی هم جزو محتواهای سایت حساب می شود.

هدف از بازاریابی محتوایی، ساختن محتوا بر پایه اصول سئو و تلاش برای جذب کردن بازدید کننده است.

از کار های مهمی که در حیطه بازاریابی محتوایی صورت می گیرد، می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • معلوم شدن کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار
 • اشتراک گذاری محتوا
 • آنالیز سایت رقیب
 • لینک سازی خارجی
 • تدوین استراتژی محتوایی
 • لینک سازی داخلی
 • تولید محتوای اصولی

4. لینک سازی دارای هدف برای سایت

یکی دیگر از مرحله های سئو و بهبود پیدا کردن سایت، لینک سازی دارای هدف است. مقصود از لینک سازی، زیاد شدن اعتبار سایت در گوگل و اعتماد زیاد آن به وب سایت است. برای لینک سازی دارای هدف شما می توانید از روند های زیر بهره ببرید:

 • خرید رپورتاژ آگهی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • دریافت بک لینک از سایت های معتبر یا خرید آنها
 • حضور داشتن در مکان های تخصصی کسب و کارتان

به این دسته از کار ها، سئو خارجی یا off page seo می گویند.

چرا سئو و بهبود پیدا کردن سایت در میزان فروش تاثیر دارد؟

مقصود مهم هر فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی، جذب زیاد و بهتر مشتری و کسب فروش زیاد است. هنگامی که یک فروشگاه فیزیکی به راه می اندازید، نخستین مسئله ای که به خوبی آن را مورد بازرسی قرار می دهید، موقعیت جغرافیایی و مکان فروشگاه است. چرا که بعضی از مکان ها پر رفت و آمد است و خب معلومه فروشگاه ها در آنجا مشتری های زیادی دارند.

سئو تکنیکال چیست؟ - سایت در کرج -جهت مشاوره و انجام سئو اصولی با ما تماس بگیرید - 09020631004 - 09020631005

همین موضوع در فروش اینترنتی هم اینگونه است؛ وقتی که می توانید فروش زیادی را کسب کنید که بازدید کننده زیادی هم دارید. احتیاج این کار قرار دادن سایت در یک وضعیت مناسب از گوگل و با یک شکل درست است.

اما چگونه می توان به این نتیجه برسیم؟جواب این سوال فقط یک کلمه است، سئو سایت!

بله با سئو و بهتر شدن سایت در اصل به شما کمک می کند تا سایتتان در یک وضعیت درست و با یک شکل کاربر مورد پسند باشد. در آخر تعداد بازدید کننده ها زیاد می شود و مقدار فروش هم زیاد می شود.

طوری که سئو و بهبود پیدا کردن سایت اگر بر اساس اصول انجام بشود، می تواند مزیت های زیر را برای شما داشته باشد:

 • زیاد شدن اعتماد و اعتبار سایت در گوگل
 • یک استراتژی بلند‌مدت به حساب می‌آید
 • زیاد شدن تجربه کاربری
 • کم هزینه و نسبتا ارزان
 • قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
 •  زیاد شدن ترافیک و بازدید از سایت

چرا سایتم به سئو تکنیکال احتیاج دارد؟

سئویک سایت به زیاد شدن بازدید کننده و مقدار فروش سایت شما کمک بسیاری می کند؛ اما مزیت های آن فقط به این جا نمی رسد:

 • در صفحه اول گوگل دیده شوید.
 • زیاد شدن برندسازی خواهید داشت.
 • از رقبای خود جلو میزنید.
 • ترافیک سایت را بالا ببرید.
 • مشتریان مورد نظر را به سایت خود راهنمایی کنید.
 • هزینه های کمتری برای تبلیغات انجام می دهید.
 • فروشتان را چند برابر می شود.
 • و…

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

مقصود از سئو یک سایت، قرار گیری آن در 10 نتیجه اول گوگل است. کاربران سطح وب می دانند که قرار گیری در صفحه اول گوگل چه اثری در مقدار فروش آنها دارد.

فقط نتیجه قرار گیری در صفحه اول گوگل، انجام تکنیک های سئو در سایت است.

آیا سئو کردن سایتم را می توانم خودم انجام دهم؟

یکی از اصلی ترین سوالات پر تکرار کاربران این است که آیا سئو کردن سایتم را می توانم خودم انجام دهم؟ در جواب به این سوال باید بگویم که سئو و بهبود پیدا کردن سایت روش هایی هستند که هر شخصی می تواند آن را انجام دهد. اما در خیلی از موارد انجام یک روش اشتباه روی سایت می تواند باعث به افت زیاد رتبه آن شود.

در جواب به این سوال، ما اشخاص را به دو گروه تقسیم می کنیم؛

 • اشخاصی که در حیطه سئودانش کمی داشته و تا مقداری با آن آشنا هستند.
 • اشخاصی که هیچ اطلاعی در مورد سئو ندارند.

برای اشخاصی که در گروه اول قرار می گیرند، توصیه می کنیم از مشاوره سئو راهنمایی بگیرند؛ در جلسه های مشاوره سئو، سایت شما مورد بازرسی قرار می گیرند و مشکلات آن را به شما می گویند. بعد روش هایی که می تواند به شما کمک کند تا رتبه عای را به دست بیارید هم برایتان گفته می شود. اما انجام این کار ها به عهده خودتان است.

اما اگر در گروه دوم قرار دارید، باید از یک سئوکار حرفه ای راهنمایی بگیرید تا 0 تا 100 سئو سایتتان را یاد بگیرید و بتونید خودتان انجام دهید.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *