سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چیست؟ - برای انجام سئو سایت در کرج ،تولید محتوا و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

در بحث های بهینه‌ سازی وب‌ سایت و سئو به روند هایی مثل دقت به تحقیق کلمات کلیدی سئو، نوشتن توضیح دادن درباره ی متا و بک‌ لینک اشاره می‌ کند. کل این روش ها برای بهتر شدن رتبه سایت مهم است، اما نباید تنها به آن‌ ها تکیه کنیم. تکنیک های دیگری در سئو هم هستند که در قسمت های سئو داخلی و سئو خارجی دسته‌ بندی نمی‌شوند. در این موضوع چک می‌کنیم که سئو فنی یا سئو تکنیکال چیست و چه روش هایی دارد. ما در این مطلب به مبحث سئو تکنیکال میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو تکنیکال و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس ، آموزش سئو تولید محتوا و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

سئو فنی یا سئو تکنیکال چیست ؟

«سئو تکنیکال یا سئو فنی» (Technical SEO) یکی از زیر مجموعه‌ های سئو است و به عنصر های پشت صحنه‌ ای مربوط می‌شود که در زیاد شدن بازدید طبیعی (ارگانیک) وب‌ سایت شما نقش دارند. از این عنصر ها می‌توان به معماری سایت، بهینه‌ سازی برای موبایل و سرعت بارگذاری صفحه اشاره نمود. امکان دارد به این جهت از سئو توجه خیلی زیادی نشود، اما فقط بدانید که سئو تکنیکال خیلی مهم است.

نخستین قدم برای بهتر شدن سئو تکنیکال این است که بدانید در چه وضعیتی هستید. برای این کار حتما کارکرد وب‌ سایت را به خوبی چک کنید. قدم دوم برای بهتر شدن سئو فنی، برنامه‌ ریزی برای برطرف شدن مشکلاتی هست که در این بررسی متوجه آن‌ها شده‌ اید. در این مقاله، روش های سئو تکنیکال و جزئیات آن‌ ها را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: سئو چیست؟ 0 تا 100سئو سایت

سئو تکنیکال با سئو داخلی و خارجی چه فرقی با هم دارند ؟

خیلی از متخصصان بهینه‌ سازی وب‌ سایت، سئو را به سه دسته متفاوت تقسیم می‌کنند. این گروه ها حاوی سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال می‌شود. طوری که، سئو داخلی به محتوای صفحه ها، سئو خارجی به اعتبار و محبوبیت صحفه های شما از دید وب‌ سایت‌ های بقیه و سئو تکنیکال یا فنی به عناصری مثل شکل وب‌ سایت و سرعت بارگذاری صفحه ها مرتبط است.

سئو داخلی (سئو در کرج)

«سئو داخلی یا سئو آن پیج» (On-page SEO) به محتوای صفحات وب مرتبط است. این محتوا به موتور های مرورگر و خوانندگان می‌گوید که در صفحه شما در مورد چه مسئله ای نوشته شده است. از عناصر قابل توجه در سئو داخلی می‌توان به «متن به جای تصاویر» (Image Alt Text)، مقدار استفاده از «توضیحات متا» (Meta Description)، تگ‌ های H1، کلمات کلیدی، انتخاب URL و لینک‌ های داخلی اشاره نمود. حتما به کل روش های سئو داخلی توجه بسیاری داشته باشید، چرا که عناصر آن در ساختار ظاهری وب‌ سایت شما دیده می‌شوند.

سئو خارجی (سئو در کرج)

«سئو خارجی یا سئو آف پیج» (Off-page SEO) به موتور های مرورگر می‌گویند که وب‌ سایت شما بر اساس رأی وب‌ سایت‌ های دیگر (بک‌لینک‌ها) چقدر محبوب، معتبر و خوب است. تعداد و کیفیت بک‌ لینک‌ ها در «پیج اتوریتی یا اعتبار صفحه» (Page Authority | PA) موثر است. مثلا، میان دو وب‌ سایت با شرایط شبیه به هم که یکی از آن‌ها ۱۰۰ لینک مربوط و دیگری ۵۰ لینک مرتبط (یا ۱۰۰ لینک غیرمرتبط) از وب‌ سایت‌ های معتبر دارد، وب‌ سایت اول رتبه بهتری دارد.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

سئو تکنیکال یا فنی

همان‌ گونه که گفتیم، سئو تکنیکال یا فنی به بهینه‌ سازی جنبه‌ های فنی وب‌ سایت برای بهتر شدن رتبه در موتورهای مرورگر می گویند. بهتر شدن سرعت وب‌ سایت، ساده کردن شکل وب‌ سایت برای «خزش یا کراولینگ» (Crawling) و قابل درک کردن آن برای موتورهای مرورگر از قسمت های بسیار مهم و اصلی سئو فنی است. می‌توان گفت که سئو فنی قسمتی از سئو داخلی است، چرا که برای بهتر شدن عناصری داخل وب‌ سایت به خاطر دریافت رتبه‌ های بهتر در موتور های مرورگر به کار برده می شود.

سئو تکنیکال چیست؟ - برای انجام سئو سایت در کرج ،تولید محتوا و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

اهمیت سئو تکنیکال چیست ؟

امکان دارد وسوسه شوید که این قسمت از سئو را به کلی ندید بگیرید و از آن بگذرید، اما حتما بدانید که سئو تکنیکال نقش خیلی مهمی در زیاد شدن ترافیک وب‌ سایت اعمال می‌کند. امکان دارد وقتی محتوای شما کاملاً بی‌نقص و خوب باشد، اما موتور های مرورگر نتوانند آن را درک کنند. در آخر این محتوا به اشخاص خیلی کمی نمایش داده می‌شود. بدون در نظر گرفتن معیار های سئو تکنیکال، موتورهای مرورگر نمی‌توانند محتوای شما را به درستی درک کنند.

گوگل و موتور های مرورگر دیگر می‌خواهند که بهترین نتیجه موجود را برای «کوئری‌ها» (Query) یا جستجو های کاربران عرضه کنند. به همین خاطر، ربات‌ های این موتور های جستجو تلاش می‌کنند که وب‌ سایت‌ ها را بر پایه معیار های ویژه ای رتبه‌ بندی کنند. همان‌ گونه که گفتیم، توجه به بهتر شدن سئو تکنیکال می‌تواند به بهتر شدن رتبه شما کمک کند و برعکس این مسئله هم صدق می کند. اگر وب‌ سایت شما مشکلات فنی جدی داشته باشد، امکان دارد موتور های مرورگر به کلی وب‌ سایت شما را بلاک و از فهرست نمایه‌ گذاری یا ایندکس پاک کنند.

اما سئو فنی تنها به موتور های مرورگر کمک نمی‌کند. وب‌ سایت‌ ها حتما سریع و تمیز باشند و استفاده از آن‌ها آسان باشد تا رضایت کاربران را جلب کنند. به همین خاطر، توجه به اصول اولیه سئو نیز برای آسان تر کردن کار موتور های مرورگر و هم برای جلب رضایت کاربران الزامی است.

چک لیست سئو تکنیکال در تولید محتوا

سئو تکنیکال کمی سخت است و برای آن حتما به جزئیات خیلی توجه کنید. در ادامه این مقاله درباره جزئیات سئو فنی چیزای بیشتری می خوانید. اما به طور کلی، می‌توان بیان کرد که هشت نکته زیر، خصوصیات های وب‌ سایت‌ های بهینه شده از نظر فنی است.

بیشتر بخوانید: آموزش تولید محتوا

سریع بودن

سرعت بارگذاری صفحه ها حتما بالا باشد. کاربران در عصر امروز به طور معمول زیاد صبر نمی کنند و نمی‌خواهند مدت طولانی منتظر باز شدن یک صفحه بمانند. مطالعه‌ ای در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از کاربران وب‌ سایت‌ ها در موبایل، صفحه هایی که با سرعت بارگذاری بیشتر از ۳ ثانیه را خارج می شوند. به همین خاطر اگر بارگذاری صفحه های شما سریع نباشد، ترافیک خیلی زیادی را از دست می‌دهید.

قابلیت خزش یا کراولینگ در تولید محتوا

موتور های مرورگر از ربات‌ها برای خزش و دریافت اطلاعات وب‌ سایت‌ ها استفاده می‌کنند. برای بهتر شدن این قابلیت می‌توانید از تکنیک های بسیاری استفاده کنید. مثلا می‌توانید خزش یک محتوای ویژه را محدود کنید یا کاری کنید که صفحات کراول شده در صفحه های نتیجه مرور نمایش داده نشوند یا لینک‌ های صفحه را فالو نکنند. و حتی می‌توانید با بهره بردن از لینک‌ های داخلی، به ربات‌ ها در درک بهتر محتوای صفحات کمک کنید.

لینک‌ های خراب نداشتن در تولید محتوا

باز کردن صفحاتی که در اصل وجود ندارند، می‌تواند کاربران را ناراحت یا عصبانی کند. اگر لینکی خراب یا وجود ندارد در سایت شما وجود داشته باشد، افراد خطای ۴۰۴ می گیرند. این مسئله می‌تواند اثر خیلی بدی در تجربه کاربری مخاطبان داشته باشد. افزون بر این، موتور های مرورگر هم دوست ندارند صفحه هایی با این خطا را پیدا کنند.

به طور کلی بیشتر وب‌سایت‌ ها تعدادی لینک خراب دارند، چون که همیشه در حال تغییر هستند. اما با بهره بردن از وسیله های متفاوت می‌توانید این خطا ها را برطرف کنید و تعداد لینک‌ های خراب را کم کنید. مثلا می‌توانید با «ریدایرکت یا تغییر مسیر» (Redirect) و انتقال لینک‌ های خراب و قدیمی با صفحه های جدید، این مشکل را حل کنید.

محتوای کپی نداشتن در تولید محتوا (سئو در کرج)

«محتوای کپی یا دوپلیکیت» (Duplicate)، چه در خود وب‌ سایت شما باشند و چه از وب‌ سایت‌ های بقیه کپی شده باشند، موتور های مرورگر را گیج می‌کنند. موتور های مرورگر موقع رو به رو شدن با این نوع از صفحه ها، نمی‌دانند که حتما به کدام صفحه رتبه بالاتری بدهند. در آخر امکان دارد صفحه ها با محتوای شبیه به هم را پایین‌ تر از صفحه های دیگر نشان بدهند.

بعضی وقت ها امکان دارد بدون این که بدانید، محتوای کپی داشته باشید. مثلا امکان دارد بر اثر مشکلات فنی، یک محتوا با دو URL متفاوت نمایش داده شود. این محتوا در تجربه کاربری مخاطبان اثری ندارد، اما موتور های مروروگر متوجه آن می‌شوند و شما را جریمه می‌کنند. خوشبختانه با بهره بردن از تگ‌ های «کنونیکال» (Canonical) می‌توانید این مشکل را حل کنید. تگ‌ های کنونیکال، صفحه اصلی محتوا را به موتور های مرورگر معرفی می‌کنند.

سئو تکنیکال چیست؟ - برای انجام سئو سایت در کرج ،تولید محتوا و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

 

امن بودن در تولید محتوا (سئو در کرج)

وب‌ سایت‌های بهینه‌ سازی شده از دید فنی، حتما امن باشند. توجه به امنیت وب‌ سایت، احترام به حریم شخصی کاربران است. می‌توانید کارهای بسیاری برای ایمن کردن وب‌ سایت خود انجام بدهید و بهره بردن از HTTPS از اصلی ترین کار هایی است برای ایجاد کردن امنیت است.

با بهره بردن از HTTPS اطمینان پیدا کنید که هیچ‌ کس نمی‌تواند داده‌ های رد و بدل‌شده میان وب‌ سایت و مرورگر را به دست بیاورد. مثلا اگر افراد در وب‌ سایت شما وارد حساب کاربری خود شوند، اطلاعات کاربریشان حفظ می شود. برای انجام HTTPS در وب‌ سایت حتما گواهی SSL داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش بروزرسانی محتوا

داشتن داده‌ های ساختار یافته در تولید محتوا (سئو در کرج)

«داده‌ های ساختار یافته» (Structured Data) به موتور های مرورگر در درک بهتر محتوا و کسب‌ و کار شما کمک می‌کنند. با استفاده از این داده‌ های ساختار یافته می‌توانید به موتور های مرورگر بگویید که چه محصولی می‌فروشید یا چه نوع محتوایی در وب‌ سایت خود می گذارید. افزون بر این، امکان عرضه کردن جزئیات محتوا و محصولات از این روش برای شما مهیا می‌شود.

از آنجایی که این داده‌ ها فرمت مشخصی دارند، وقتی که شما اطلاعات مورد نیاز را به موتور مرورگر عرضه می‌کنید، موتور های مرورگر می‌توانند آن را به راحتی پیدا کنند و درک کنند. این مسئله منجر می‌شود که محتوای شما بیشتر دیده شود و شرایط مورد نیاز برای نمایش به شکل «ریچ ریزالت» (Rich Result) را به دست بیاورد.

داشتن سایت مپ XML در تولید محتوا (سئو در کرج)

«XML Sitemap» فهرستی از کل صفحه های وب‌ سایت شما است. این فهرست، نقشه راه وب‌ سایت شما را به موتور های مرورگر نمایش می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید اطمینان پیدا کنید که موتور های مرورگر هیچ قسمتی از محتوای اصلی شما در سایت را از دست نمی‌دهند. سایت‌ مپ XML طبق معمول حاوی صفحه‌ ها، پست‌ها، تگ‌ها و انواع دیگر پست‌ های شما به صورت دسته‌ بندی شده می‌شود و تعداد تصویر ها و آخرین تاریخ ویرایش هر صفحه را هم در آن وجود دارد.

در شکل عادی، وب‌ سایت‌ ها نباید به سایت مپ XML احتیج داشته باشند. اگر وب‌ سایتی شکل لینک داخلی کارآمدی داشته باشد که کل نوشته ها را به درستی به هم مرتبط کند، ربات‌ها دیگر به سایت‌ مپ احتیاجی نخواهند داشت. اما همیشه سایت‌ ها بهترین شکل را ندارند و داشتن سایت‌ مپ XML می‌تواند به آن‌ ها کمک کند.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و تولید محتوا و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *