نرخ کلیک یا CTR

نرخ کلیک - برای انجام سئو سایت در کرج ، محتوا نویسی و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث نرخ کلیک یا CTR میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

نرخ کلیک یا CTR چیست؟

رسیدن به مخاطبین مورد نظر و جلب نظرات آنها، هدفی است که صاحبان وب سایت های متفاوتی همیشه به دنبال آن هستند و برای آن تلاش می کنند. اما این اتفاق وقتی رخ می دهد که وب سایت شما برای مخاطبین اینترنتی جذابیت لازم برای کلیک کردن را داشته باشد. اگر بتوانید مخاطب را متقاعد کنید که روی لینک های مرتبط به وب سایت شما کلیک کنند، نرخ کلیک یا CTR وب سایت زیاد می شود و شما به هدف خود رسیده اید. در اصل یکی از مسئله ای که هم اکنون به بحث اصلی در بهینه سازی موتورهای جستجو تبدیل شده است، زیاد شدن نرخ کلیک سایت است. ولی نرخ کلیک چیست؟ ctr مخفف یعنی چه؟ نقش ctr در سئو چیست؟ زیاد شدن نرخ کلیک چه اثری روی بهینه سازی وب سایت خواهد داشت؟

این ها سوال هایی هستند که در حیطه نرخ کلیک صحبت می شود. اگر می خواهید به شناخت بهتری در مورد نرخ کلیک (CTR) دست پیدا کنید و جواب سوالات خود در این حیطه پیدا کنید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از البرز وب سایت به بررسی معنی CTR و نقش آن در سئو سایت به آن می پردازیم.

CTR

در دنیای دیجیتال معیارهای زیادی هستند که می توان از آنها به منظور کنترل و بهتر شدن کار کرد وب سایت خود استفاده کرد. نرخ کلیک یا CTR یکی از مهم ترین معیارهایی هستند که تا الان مطرح شده است. اما نرخ کلیک چیست ؟

اول از همه باید کمی با معنی CTR آشنا شویم. CTR مخفف عبارت Click Through Rate به مفهوم نرخ کلیک است. از این معیار برای محاسبه کردن تعداد کلیک هایی که به وسیله ی کاربران روی تبلیغات، لینک ها یا کلیدهای قرار گرفته انجام شده است، استفاده می شود.

در اصل به کمک ctr می توانید مشخص کنید که کاربران اینترنتی تا چه مقدار جذب محتواهای وب سایت شما شده اند و روی آنها کلیک می کنند. در آخر کل این کلیک ها باعث می شوند که کاربران وارد وب سایت شما شوند. این اتفاق دقیقا همان چیزی است که وب سایت شما برای آن به وجود آمده و برای رسیدن به آن زحمت می کشید. در آخر بالا بودن نرخ کلیک نقش مستقیمی روی مقدار موفقیت یک وب سایت دارد.

نرخ کلیک چگونه حساب می شود؟ – سئو در کرج

با توجه به نقش پررنگ ctr (مخفف شده عبارت Click Through Rate) در مقدار موفقیت یک وب سایت در موتورهای جستجو، حتما بتواند به شکل صحیحی از آن را محاسبه کرد. بر اساس الگوریتم های معرفی شده به وسیله ی گوگل شما حتما تعداد هر کلیک خاص خود را که روی محتواهای وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل انجام می شود را به تعداد نمایش (impression) تقسیم کنید تا نرخ کلیک وب سایت خود را پیدا کنید.

اما حالا سوالی که مطرح می شود این است که تعداد نمایش (impression) یعنی چه؟ تعداد دفعه هایی که محتواهای شما در نتایج موتورهای جستجو به نمایش در می آید را با نام impression می شناسیم. باید بپرسید فرق بین تعداد نمایش و نرخ کلیک چیست ؟ نگران نباشید چرا که در ادامه به بررسی این مسئله هم خواهیم پرداخت.

فرق CTR و impression چیست؟ – طراحی سایت و سئو در کرج

بعضی وقتها مخاطبان اینترنتی محتوای وب سایت شما را در نتایج جستجو می بینند، اما روی آن کلیک نمی کنند. به همین خاطر است که اگر تعداد همه کلیک ها را در نسبت تعداد همه نمایش محاسبه کنید، می توانید ctr وب سایت خود را پیدا کنید.

البته باید توجه داشته باشید که شما احتیاجی به محاسبه نرخ کلیک یا CTR به طور دستی ندارید. در حالت حاضر ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها کل اطلاعات لازم برای بهینه سازی وب سایت خود پیدا کنید که یکی از آن ها اطلاعات مرتبط به ctr است. گوگل سرچ کنسول یا گوگل آنالیتیکس جزء شناخته شده ترین این ابزارهاست. شما با ثبت کردن سایت در کنسول گوگل می توانید به آسانی آمار مرتبط به تعداد همه کلیک ها، تعداد همه نمایش ها و نرخ کلیک خود را بررسی کنید.

نرخ کلیک طبیعی؟ – طراحی سایت و سئو در کرج

  1. نرخ کلیک طبیعی به ترافیکی اشاره می کند که به طور طبیعی و کاملا ارگانیک لینک های محتوا های وب سایت شما را در نتیجه های موتورهای مرورگر مشاهده کرده و با کلیک روی آن ها وارد وب سایت شما می شود.
  2. در مورد سئو و بهینه سازی محتوا هم تمام سعی و تلاش افراد بر این است که افراد را راضی کنند تا روی لینک های مرتبط به وب سایت آنها کلیک کنند. به همین خاطر است که نرخ کلیک یا CTR به یک اصل مهم در سئو تبدیل شده است.
  3. افراد تلاش می کنند تا با بهتر شدن کارکرد وب سایت خود و بهینه سازی آن، مخاطبان را متقاعد کنند که در بین کل نتایج شبیه به دیگری که در نتایج جستجو به نمایش می گذارد، وب سایت آن ها را انتخاب کنند و روی آن کلیک کنند. اگر این اتفاق بیافتد، نرخ کلیک به شکل قابل توجهی زیاد می شود.

ترافیک طبیعی یکی از اصلی ترین انواع ترافیکی است که می تواند به جهت وب سایت شما بیاید، چون که:

  • موتور مرورگر گوگل بیشترین مقدار ترافیک را دارد و مخاطبان اینترنتی به این پلتفرم اعتماد زیادی را دارند.
  • گوگل در مورد رتبه بندی محتواهایی که نشان می دهد از الگوریتم های خیلی سختگیرانه ای استفاده می کند. در آخر اگر وب سایت شما بتواند جزء 5 نتیجه اول از جستجوی یک کلمه کلیدی باشد نشان دهنده این است که محتوای شما از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است.
  • شاید در اول رسیدن به جایگاه مناسب در نتیجه جستجو کاری سخت و البته وقت گیر باشد. اما اگر بتوانید به مرور زمان به رتبه های ابتدایی نتایج جستجو گوگل برسید، یعنی توانسته اید اعتماد گوگل را کسب کنید. پس می توانید از مزیت های آن که یکی از آن ها زیاد شدن نرخ کلیک یا CTR به شکل طبیعی است، به شکل دراز مدت استفاده کنید.
  • طبق بررسی های انجام شده نتایج صفحه اول گوگل (10 نتیجه اول) 92 درصد کل ترافیک گوگل برای یک کلمه کلیدی مشخص را دریافت می کنند. پس کسب جایگاه مناسب می تواند CTR زیادتر و ورود ترافیک بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد.
  • مطابق آمارهای گفته شده به وسیله ی گوگل نزدیک به 33 درصد از کلیک های ترافیک طبیعی روی 5 محتوای ابتدایی گوگل انجام می شود.

در نقطه مقابل ممکن است که با پرداخت هزینه ای تعیین شده ترافیک را به سمت وب سایت خود بیاورید. در این حالت حتما از تبلیغات کلیکی استفاده کنید که معروف ترین آن ها تبلیغات کلیکی (PPC) گوگل است. در این شکل محتوای وب سایت شما به صورت تبلیغات در معرض دید کاربرانتان قرار می گیرد و با هر کلیکی که روی آن ها انجام می شود، هزینه مشخصی را به پلتفرمی که تبلیغات در آن نمایش داده شده است پرداخت می کنید. در اصل نرخ کلیک یا CTR در محاسبه هزینه تبلیغات نقش مهمی را دارد.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

نقش موثر نرخ کلیک در سئو چیست ؟ – طراحی سایت و سئو در کرج

تصور کنید که شما محتوایی را درست کردید و آن محتوا در نتایج موتورهای مرورگر به نمایش گذاشته می شود. اگر هزاران نفر محتوای شما را در نتایج مرورگر گوگل دیده باشند اما روی آن کلیک نکنند، دقیقا چه اتفاقی رخ می دهد؟ معلوم است که هیچ کسی نمی تواند با خدمات یا محصولاتی که وب سایت شما عرضه می دهد به وسیله ی جستجو در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو آشنا شود. پس کل تلاش های شما برای سئو سایت بی نتیجه می ماند. در اصل این نرخ کلیک (CTR) است که نتیجه نهایی کارکرد سئو شما را تعیین کرده و بازگشت سرمایه (ROI) را برای شما به دنبال دارد.

به همین خاطر است که CTR یکی از مهم ترین معیارهایی است که شما حتما موقع بهینه سازی وب سایت خود به آن توجه خاصی داشته باشید. اگر بتوانید محتوایی را بسازید که از دید مخاطبین اینترنتی جذاب باشد، می توانید آنها را متقاعد کنید که روی آن کلیک کنند. این اتفاق دقیقا همان هدفی است که با اسم نرخ کلیک یا CTR شناخته می شود. گوگل هم به دنبال وب سایت هایی است که برای کاربران جذاب بوده و از دید آنها دارای محتوای مناسبی است.

در آخر مطمئنا هر چقدر که تعداد کلیک هایی که روی محتواهای وب سایت شما انجام می شود، بیشتر باشد، رتبه بهتری را در نتایج جستجو گوگل به دست می آورید. البته فراموش نکنید که نرخ کلیک فقط معیار مورد نظر گوگل نیست. شما اول حتما محتوایی کاملا بهینه و سئو شده تولید کنید. در ادامه مسیر نرخ کلیک (CTR) هم در نتیجه مناسب بودن محتواهای شما زیاد می شود.

تکنیک های زیاد شدن نرخ کلیک سایت – طراحی سایت و سئو در کرج

به منظور زیاد شدن نرخ کلیک سایت حتما در صدد بهینه سازی آن باشید. بهینه سازی محتوا ارتباط مستقیمی با بهینه سازی CTR دارد. اگر می خواهید تعداد کلیک های خود را زیاد کنید، حتما روی سئو محتوای خود تمرکز کنید. محتوای وب سایت شما حتما به قدر کافی بهینه شده باشد و در کنار آن جذابیت لازم را هم داشته باشد.

بهتر است به منظور بهینه سازی نرخ کلیک خود قدم های زیر را بردارید:

1- در قدم اول به منظور زیاد شدن نرخ کلیک سایت حتما بتوانید رتبه های ابتدایی نتایج جستجو گوگل را به دست آورید و این وقتی اتفاق می افتد که محتواهای شما بر اساس با الگوریتم های تعریف شده گوگل باشد.

2- در قدم دوم زیاد شدن نرخ کلیک سایت، حتما روی محتوایی که در نتایج به مخاطبین خود نشان می دهید، تمرکز کنید. محتوا حتما جذابیت لازم را برای کاربران اینترنتی داشته باشد تا بتواند آن ها را راضی کند که به منظور مطالعه بیشتر روی آن کلیک کنند. به همین دلیل حتما روی عنوان، کلمه کلیدی و توضیحات کوتاه خود به عنوان ابزارهای اصلی زیاد شدن نرخ کلیک دقت لازم را داشته باشید.

تبلیغات کلیکی گوگل و نقش موثر نرخ کلیک در آن چیست ؟ – طراحی سایت و سئو در کرج

یکی از تکنیک های بازاریابی دیجیتال که به وسیله ی شرکت گوگل معرفی شده است، تبلیغات کلیکی است. PPC مخفف عبارت Pay-Per-Click به مفهوم پرداخت در مقابل هر کلیک است. در این گونه از تبلیغات نرخ کلیک یا CTR نقش خیلی مهمی در هزینه پرداختی دارد. گوگل در مقابل دریافت هزینه ای مشخص لینک مد نظر شما را در نتایج ابتدایی خود نشان می دهد. در این نوع از تبلیغات کنار آدرس وب سایت شما کلمه Ad قرار می گیرد که مخفف Advertisment بوده و معلوم کننده تبلیغاتی بودن لینک است.

در تبلیغات کلیکی گوگل در مقابل هر کلیکی که روی محتوا شما انجام می شود، حتما هزینه ای را پرداخت کنید. ترافیکی که به این وسیله وارد وب سایت شما می شود پولی است و با ترافیک طبیعی که با جستجو وب سایت شما را پیدا می کنند، فرق دارد. از آن می توان برای معرفی وب سایت خود و زیاد شدن فروش استفاده کرد.

نرخ کلیک یا همان CTR که مخفف عبارت Click Through Rate است نقش خیلی مهمی در موفقیت یک وب سایت دارد. هر چقدر که کلیک های زیادتری روی یک وب سایت انجام بشود و ترافیک زیادتری وارد آن شود، سایت نتیجه بهتری را پیدا می کند. پس زیاد شدن نرخ کلیک سایت یکی از راه کارهای خیلی کلیدی برای بهتر شدن موقعیت سایت در نتایج گوگل و بهتر شدن رتبه سایت حساب می شود. به همین خاطر است که در سئو روی تکنیک های زیاد شدن نرخ کلیک یا CTR سایت تاکید بسیاری شده است.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *