رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟ - طراحی سایت فروشگاهی و خدماتی در کرج - جهت سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث رپورتاژ آگهی میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

رپورتاژ آگهی چیست؟

شاید شنیده باشید که بعضی از کسب‌ و کارها در سایت‌ های مختلف رپورتاژ آگهی انتشار کرده‌اند؛ اما آیا شناختی در مورد این نوع آگهی و تبلیغات دارید؟ رپورتاژ آگهی از تکنیک های قدیمی در تبلیغات و بازاریابی است و کسب و کار های زیادی از این روش برای تبلیغ محصول خود استفاده می کنند. اما آیا می‌دانید رپورتاژ آگهی به چه معناست و چطوری به سئو و پیش برد کسب و کار اینترنتی‌ مان کمک می‌کند؟ در این مطلب سعی داریم بیشتر با این مورد تجاری آشنا شویم.

آشنایی با رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی (Advertorial) یا آگهی خبری تکنیکی است برای یک تبلیغ تجاری. این نوع تبلیغات بیشتر در قالبی عرضه می‌شود که مشابه به محتوا است و تبلیغ کننده در مقابل تهیه و منتشر آن آگهی هزینه‌ ای را به تولیدکنندگان آن می پردازد. برخلاف تبلیغات سنتی، رپورتاژ آگهی یا آگهی‌ های خبری مثل محتوای یک سرمقاله به نظر می آیند و به‌ روشی نوشته می‌شوند که اطلاعاتی درباره یک محصول یا خدماتی عرضه می‌دهند و قصدشان صرفاً تبلیغات و فروش نبوده است.

خصوصیت های اصلی رپورتاژ آگهی

هیچ قالب استانداردی برای رپورتاژ آگهی وجود ندارد و امکان دارد هر آگهی تبلیغاتی با دیگری فرق داشته باشد و تبیلغ‌ کننده و سفارش دهنده آن تبلیغ سلیقه متفاوتی با تبلیغ کنندگان بقیه داشته باشند.

اما به طور کلی خصوصیت های بیشتر رپورتاژ آگهی‌ ها عبارتند از:

محتوای حمایت شده: همه آگهی‌ های خبری یا رپورتاژ آگهی‌ ها از دید مالی به وسیله ی تبلیغ کننده آن حمایت می‌شوند و هیچوقت یک سرمقاله نشریه، مستقل نیستند.

ماهیت آگهی: تبلیغ کننده تنها اطلاعاتی را برای کمک به فروش محصولات و خدمات خود یا کسب آگاهی از یک برند مخصوص عرضه می‌دهد.

ماهیت آموزنده: اگرچه هدف مهم رپورتاژ آگهی تبلیغ برای یک برند ویژه به منظور فروش یا عرضه خدمات آن است؛ اما محتوای آن شامل اطلاعات جالبی است که برای خواننده مفید است.

نداشتن فروش مستقیم: بر خلاف تبلیغات سنتی این نوع تبلیغات به شکل مستقیم بعد از مطالعه آگهی به وسیله ی مخاطبان به طور واضح به آن‌ ها نمی‌گوید که از فروشگاه ما خرید کنید یا با ما تماس بگیرید؛ بلکه تنها جنبه اطلاع رسانی دارند.

ظاهر مبدل: بیشتر آگهی‌ های خبری یا رپورتاژ آگهی‌ ها مثل محتوای یک مقاله معمولی هستند به شکلی که بیشتر کاربران حتی متوجه نمی‌شوند که این یک تبلیغ برای یک برند خاص هست.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

رپورتاژ آگهی و سئو – طراحی سایت و سئو در کرج

رپورتاژ آگهی یکی از تکنیک های متداول برای بهینه‌ سازی موتور های مرورگر (سئو) است؛ چون این آگهی‌ ها با دادن لینک‌ های زیادی به سایت مورد نظر در محتوای خود، در رتبه دهی سایت به وسیله ی گوگل نقش خوبی را دارد. از این سمت رپورتاژ آگهی از بهترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی است.

انواع رپورتاژ آگهی – طراحی سایت و سئو در کرج

بر پایه آن چه که بازاریاب از تبلیغات خود می‌خواهد و بسته به نتیجه مورد احتیاج از این نوع آگهی، انواع متفاوتی از رپورتاژ آگهی انتخاب می‌شوند:

رپورتاژ مقایسه‌ای: یکی از متداول ترین انواع رپورتاژ آگهی تبلیغات مقایسه‌ ای هست که در آن بازاریاب یا تبلیغ کننده محصول یا خدمات خود را همراه با محصول یا خدمات رقیب خود انتشار می‌کند. این روش تبلیغات برای مصرف کننده خیلی مفید است؛ چون آن‌ها با مقایسه دو یا چند محصول در کنار هم تصمیم‌گیری بهتری برای انتخاب دارند. این روش از تبلیغات هم برای تازه‌ کارها در زمینه تجارت الکترونیک که آگاهی کمی از برند های شبیه به محصولات خود دارند، عالی است. بازاریابان از این روش تبلیغ اغلب برای ایجاد کردن علاقه در مخاطب به محصولی با هزینه کمتر به کار می برند.

رپورتاژ تصویری: در تبلیغات تصویری تبلیغ کننده به وسیله تصویر های جذاب، محتوای تبلیغی ویژه ای را درباره برند خود انتشار می‌کند؛ به بیان دیگر در این روش رپورتاژ با استفاده از خصوصیت های گرافیکی و بصری جذاب به دنبال محتواهای ارزشمند، به تبلیغ محصولات و یا خدمات یک کسب و کار اینترنتی می پردازد که سبب جلب توجه مخاطبان می‌شود. در این تبلیغات می‌توان به‌ وسیله تصویرهای جذاب و خاص، اثرات مثبت یک محصول بر اشخاصی که از آن استفاده می‌کنند را برجسته کرده و بدون مقایسه شدن مستقیم آن با محصولات بقیه تبلیغ خاصی را عرضه داد.

رپورتاژ روزنامه‌ نگاری (نوشتاری): یکی دیگر از روش های متداول رپورتاژ آگهی تبلیغات روزنامه‌ نگاری است. این نوع رپورتاژ مثل محتوای یک نشریه معمولی است که به شکل یک مقاله خبری با تیتر و متنی جذاب نوشته شده است و مثل یک سرمقاله به نظر می‌ آید. این تبلیغات بیشتر در روزنامه‌ ها و مجلات انتشار می‌شوند؛ چون فضای زیادتری را برای عرضه مطالب دارند. امکان دارد مستقیماً درباره محصول صحبت نکنند اما هدف آن‌ ها در قالب یک متن عالی و با کیفیت ذکر می‌شود.

رپورتاژ وکالتی: در این روش آگهی‌ ها تبلیغ کننده درباره مسئله ای خاص محتوایی می سازد تا بتواند محصولش را به آن ارتباط بدهد. اگر چه این روش تبلیغات بیشتر از فروش یک محصول است اما به‌ نوعی است که به کسب و کار خاصی که آن‌ ها می‌خواهند مرتبط می‌شود تا خوانندگان این مطالب، به سمت آن محصولات تشویق شوند؛ مثلا بازاریاب امکان دارد درباره اینکه چطوری محصولاتش در یک هدف خیریه و یا در مسیر بهتر شدن محیط زیست شرکت داشته بدون اشاره کردن مستقیم به فروش محصول خود صحبت کند.

رپورتاژ راهنمای مصرف کننده: این روش تبلیغات شامل محتواهایی هستند که با هدف هدایت خواننده در مسیر درست بهره گیری از یک محصول، ساخته می‌شوند؛ مثلا مقاله‌ ای درباره چگونگی مراقبت از دوربین عکاسی می‌تواند به وب‌ سایت برند مورد نظر لینک داده می شود تا با رجوع کردن افراد به آن سایت به آسانی با آن‌ ها تماس بگیرند. هدف اصلی این تبلیغات این هست که خواننده بدون اقدام به جستجو کردن برند خاصی با مطالعه کردن این محتوا به سمت آن محصول یا برند هدایت شود.

اجزای رپورتاژ آگهی – طراحی سایت و سئو در کرج

رپورتاژ آگهی در چاپ درست مانند یک ستون سرمقاله معمولی به نظر می‌ آید. در نشریات دیجیتال هم آن‌ ها را در میان مقالات معمولی پیدا می کنید در جایی که تبلیغ کننده نمی‌خواهد محتوای آن‌ ها بیش از اندازه تبلیغاتی به نظر بیاید؛ چون در این تبلیغات از سبکی شبیه به نوشته‌ های روزنامه‌ نگاری استفاده می‌شود و اجزای شبیه به هم را دارد که عبارتند از:

تیتر جذاب: تیتر و عنوان رپورتاژ خبری با همان مدل تیترهای روزنامه‌ نگاری نوشته می‌شود. این تیترها اغلب جذاب‌ اند و توجه را به سمت آنچه که مد نظر نویسنده آگهی هست، جلب می‌کنند.

مقدمه: این قسمت با هدف جذب خواننده به وسیله علاقه‌ مند کردن او به مسئله نوشته می‌شود و اغلب حاوی یک پاراگراف کوتاه است و به طور خلاصه معلوم می شود که از متن مقاله چه انتظاری می رود.

بدنه: آگهی‌ های خبری بدنه‌ ای مثل مقالات معمولی دارند که اغلب جزئیات بیشتری از یک آگهی دارند و می‌ توانند بستگی به موضوع آگهی کوتاه‌ تر و بلندتر باشند. بدنه یک آگهی عموماً به وسیله ی هدف آن تبلیغ هدایت می‌شود و خیلی از محتوای آن دور نمی‌ شود.

نتیجه‌گیری: در این بخش به طور خلاصه جمع‌ بندی آن چه که در بدنه بیان شده نوشته می‌شود.

خصوصیت های یک رپورتاژ‌ آگهی مناسب – طراحی سایت و سئو در کرج

برای تهیه یک رپرتاژ آگهی مناسب رعایت بعضی نکته های کلیدی کمک می‌کند تا در کمترین وقت ممکن به نتیجه های خوبی پیدا کنند و با انتشار آن در سایت‌ های معتبر و پربازدید نتیجه مطلوبی در رتبه‌ بندی سایت به دست آورید.

بعضی از روشی که حتما در نوشتن رپورتاژ آگهی رعایت کنید:

  1. محتوای متن غیر کپی و یونیک باشد
  2. اصول درست سئو رعایت شود
  3. محتوای متن روان و سلیس باشد
  4. عنوان و مقدمه خوبی برای آن انتخاب شود
  5. اطلاعات بروز و خوبی را در اختیار مخاطبان قرار دهد
  6. از کلمات کلیدی بهره گیری بشود
  7. به سایت‌ های مد نظرتان لینک شود
  8. از زیاده‌ گویی در متن اجتناب کنید.

سخن آخر در مورد رپورتاژ آگهی – طراحی سایت و سئو در کرج

رپورتاژ آگهی به خاطر قالب خاص خود بر روی مخاطبان و خواننده‌ ها اثر بسیاری دارد؛ چون کاربران بعد از مطالعه محتوای این آگهی این اطمینان را پیدا می‌کنند که خدمات یا محصولات معرفی شده احتیاج آن‌ ها را تا حد ممکن برطرف می کند. اما نکته اصلی این است که حتما در ساختن این آگهی‌ ها رعایت کرد این است که رپورتاژ آگهی باید به نوعی نوشته شود که خواننده هرگز احساس نکند این صرفاً یک تبلیغ است. شما می‌توانید با ساختن سایت فروشگاهی خود به وسیله ی تیم البرز وب سایت از تبلیغات اینترنتی، رپورتاژ آگهی‌ ها و هر نوع تبلیغ اینترنتی در جهت هر چه بهتر دیده شدن سایت خود استفاده کنند.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *