بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

بازاریابی محتوایی - طراحی سایت فروشگاهی و خدماتی و سئو در کرج - جهت سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث بازاریابی محتوایی (Content Marketing) میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال ، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

امروزه که زندگی ما در ابعاد مختلف با محیط دیجیتال در هم آمیخته است، فعالیت کسب و کارها و روش بازاریابی نیز دارای تحولات مهمی شده است؛ به روشی که در بعضی موارد دیگر روش‌ های بازاریابی سنتی جهت جلب توجه کاربران و نگه داشتن مشتریان روش مناسبی نیست. همین نیروی محرکه باعث پدیدار شدن مفهومی به نام بازاریابی دیجیتال شده است که از جمله مهم‌ ترین ابزار و روش‌ های انجام بازاریابی دیجیتال نیز بازاریابی محتوایی نامیده می شود.

در این مقاله در البرز وب سایت می‌خواهیم به دنیای بازاریابی محتوایی دیدن کنیم و علم و هنر بازاریابی از روش به وجود آوردن محتوا برای کاربران را یاد بگیریم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله حتماً همراه ما باشید.

معرفی کانتنت مارکتینگ – سئو و طراحی سایت در کرج

کانتنت مارکتینگ (Content Marketing) یا بازاریابی محتوایی یک عملکرد استراتژیک بازاریابی و از جمله مهمترین و تاثیر گذار ترین روش‌ های بازاریابی دیجیتال می باشد. این نمونه از بازاریابی شامل طراحی و ارائه محتوای مفید و مربوط با نیازها و سلیقه‌ های کاربران می باشد تا با مطالعه و استفاده از همین محتواهای ارائه شده، ارتباط، اطمینان و تعامل مخاطبان با مجموعه شما افزایش پیدا کند و به طور ناخودآگاه جذب کسب و کار شما بشوند.

هدف مهم بازاریابی محتوایی این است که یک احساس اعتماد و اطمینان در کاربر به وجود آید تا در آخر جذب مجموعه شما بشوند. زمانی که شما محتواهای مفید و آموزنده‌ای را در یک پلتفرم به دلخواه خود و با موضوع خوب، مثلاً پادکست در ارتباط با مزایای سئوی سایت، با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید در کنار این که نیاز کاربر را برطرف می کند، در واقع باعث نشان دادن تخصص خود در این زمینه هستید.

ارائه محتوای مفید و هدفمند که بر مبنای نیاز روز مخاطبان تهیه شود، یک تصویر خوب از کسب و کار خودتان می‌سازد و کاربر به برند شما اطمینان پیدا خواهد کد. خود این موضوع باعث می‌شود هرگاه مخاطبان به یک محصول یا خدمات نیاز پیدا کند، برند شما و کسب و کار شما اولین گزینه‌ ای باشد که به آن فکر مخاطب می رسد.

در کانتنت مارکتینگ بر خلاف روش‌ های متنوع بازاریابی به روش مستقیم به معرفی و تبلیغ محصول و خدمات یک مجموعه پرداخته نخواهد شد بلکه معمولاً روی ارائه محتوای مفید و سازمان‌ یافته جهت مخاطبان تمرکز می‌شود که خود این کار به روش غیر مستقیم مقدمات را جهت مراجعات بعدی مخاطبان و تبدیل مخاطبان بالقوه به مشتریان بالفعل فراهم می سازد.

تاریخچه کانتنت مارکتینگ – سئو و طراحی سایت در کرج

شاید برای شما هم جذاب باشد که بدانید کانتنت مارکتینگ پدیده تازه ای نیست و ریشه‌ های بازاریابی از زوش تولید محتوا به گذشته دورتر بر می‌گردد. در واقع اگر بخواهیم به مستندات موجود کفایت کنیم، می‌توانیم آغاز بازاریابی محتوایی را قرن بیستم میلادی دانست.

مجله میشلن لاستیک در سال 1900 از جمله اولین نمونه‌ های کانتنت مارکتینگ بوده است که به وسیله ی کمپانی لاستیک میشلن در فرانسه ارائه شده است. این کمپانی با ارائه مجله، اطلاعات با ارزشی را به کاربران حرفه‌ای، مخصوصا رانندگان ارائه می‌داد که خود این کار باعث بالا بردم تقاضای لاستیک‌ های این کمپانی و افزایش فروش شده بود.

امروزه بازاریابی محتوایی گسترش پیدا کرده است و با ورود به عصر دیجیتال، توسعه این نوع بازاریابی زیادتر هم شد و بازاریابی از طریق تولید محتوای دیجیتال، مانند طراحی وب‌ سایت و وبلاگ توسط کمپانی‌های م متفاوت رایج گردید.

با گذشت زمان، این نمونه بازاریابی به یک استراتژی با اهمیت برای هدف قرار گرفتن مخاطبان و بالا بردن فروش تبدیل شد و امروزه می‌بینیم که کانتنت مارکتینگ چه به روش فیزیکی و چه به روش دیجیتالی به طور وسیعی توسط کسب و کارهای متفاوت استفاده می‌شود.

انواع بازاریابی محتوایی – سئو و طراحی سایت در کرج

اکنون بیایید انواع روش‌های انجام کانتنت مارکتینگ را بررسی نماییم. گفتیم که این نمونه بازاریابی به روش فیزیکی یا سنتی نیز می‌توان انجام داد؛ مانند ارائه مجلات، بروشورها و… . این روش‌ ها که مجموعه ای از بازاریابی چاپی قرار می‌گیرند، هنوز هم برای هدف های بازاریابی مورد اقبال مخاطبان قرار می گیرد.

به همین دلیل، با گسترش اینترنت و فضای دیجیتال، بیشتر تلاش‌ها در مورد بازاریابی محتوایی در قالب تولید محتوای دیجیتال انجام می شود؛ مانند نوشتن مقالات در سایت و وبلاگ، ارسال محتوا در پلتفرم‌ های شبکه‌های اجتماعی مانند کانال‌ تلگرام و صفحه اینستاگرام، تولید ویدیو و پادکست در ارتباط با مباحث متفاوت، طراحی کتاب‌ های الکترونیک یا ایبوک، برگزاری وبینارهای آموزشی، و…

دقت نمایید که هیچ روشی جهت اجرای کانتنت مارکتینگ معمولا برتر از دیگری نخواهد بود. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خودتان و مخاطبان خودتان، استراتژی مناسب جهت بازاریابی محتوایی را تعیین نموده و آن را با دقت اجرا کنید.

اهمیت و مزایای کانتنت مارکتینگ – سئو و طراحی سایت در کرج

کانتنت مارکتینگ یک تاکتیک بسیار عالی جهت انجام بازاریابی می باشد و تاثیر آن روی برندسازی و بالا بردن فروش نیز به روش آماری اثبات شده است. گفته شده است که کسب و کارهایی که وبلاگ یا سایت دارند و مقالات و پست‌ های مختلفی با کاربران خود به اشتراک گذاشته اند تا 67 درصد بیشتر از رقبای خود مخاطبان جذب می شوند.

از روشی دیگر، در عصر دیجیتالی امروز اهمیت فعالیت در پلتفرم‌ های دیجیتال بر کسی پنهان نیست. به همین دلیل منطقی و شاید ضروری است که هر کسب و کاری در صدد اجرای بازاریابی دیجیتال است و یکی از بهترین روش‌ ها جهت انجام این کار نیز تولید محتواست.

بازاریابی محتوایی اگر به نحوه درست طراحی و اجرا شود، می‌تواند مزایای زیر را جهت یک کسب و کار به دنبال داشته باشد:

سئو و طراحی سایت در کرج

 • افزایش حضور آنلاین: استراتژی تولید محتوای دیجیتال و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید با مخاطبان‌ باعث بالا بردن دیده‌ شدن کسب و کار شما در فضای مجازی است.
 • تولید ترافیک بیشتر: تولید محتوای مفید و مطالب گ متنوع که امکان دارد به کار مخاطب خودتان بیاید، باعث می‌شود تعداد مراجعه‌ کنندگان به کسب و کار شما نیز افزایش پیدا کند که احتمالاً معمولا قسمتی از این تعداد نیز در آینده خرید را انجام میدهند.
 • ارتقاء وفاداری: وفاداری یک معیار و فاکتور با اهمیت جهت هر کسب و کاری می باشد؛ به دلیل اینکه مشتریان وفادار افرادی هستند که زیادترین خرید را انجام داده اند و زیادترین سود آوری را جهت کسب و کار شما به همراه خواهند داشت. ارائه مطالب مفید برای مخاطبان باعث بالا بردن اعتماد مخاطبان و مشتریان به شما و افزایش میزان وفاداری آنان خواهد شد.
 • افزایش اعتبار و خوشنامی: تهیه محتوا در خصوص موضوعات متنوع راهکاری مناسب جهت بیان تخصص خود در یک زمینه ویژه است. با ارائه محتوا شما در میان کاربران به عنوان یک متخصص معرفی می‌شوید و اعتبار و خوشنامی برند شما نزد آنان افزایش پیدا خواهد کرد.
 • امکان نظارت بر خط نتایج: کانتنت مارکتینگ مانند هر استراتژی بازاریابی دیجیتال دیگری امکان مشاهده آنلاین نتایج با استفاده از ابزارهای آماری را برای شما فراهم می سازد. به این روش شما می‌توانید با بررسی نتایج و یافتن نقاط ضعف و قوت کار، استراتژی‌ های تولید محتوای خود را مدیریت نمایید و در جهت بهبود آن‌ها تلاش نمایید.

روش انجام بازاریابی محتوایی – سئو و طراحی سایت در کرج

یاد گرفتیم که بازاریابی از روش تولید محتوا برای مخاطبان یک روش مفید جهت جذب مخاطب و تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل می باشد. اما روش صحیح تهیه محتوا در این نوع بازاریابی به چه شکل است؟

جهت اجرای درست کانتنت مارکتینگ شما باید محتوای صحیح را در زمان درست به کاربران خود عرضه نمایید. مراحل خرید در هر حوزه‌ای شامل 3 مرحله آگاهی، تصمیم و اقدام می باشد تا مخاطبان بازاریابی تکمیل شود.

در ادامه روش ارائه محتوا در هر مرحله را با هم بررسی می نماییم:

 • مرحله آگاهی: در این مرحله از مراحل فروش، محتوای شما باید روی چالش‌ ها و نیازهای مهم مخاطبان تمرکز نماید. تولید محتوا در ارتباط با مشکلات و سوالاتی که امکان دارد مخاطبان با آن‌ها رو به رو شوند، بهترین راه جهت تعامل تاثیر گذار با مشتریان و به وجود آوردن آگاهی در آنان می باشد. به عنوان مثال، اگر مالک یک فروشگاه آنلاین مواد غذایی هستید، نوشتن پست وبلاگ در ارتباط اینکه “چگونه یک منوی غذایی مناسب برای جشن تولد تدارک بچینیم” می‌تواند یک روش مناسب برای هدف قرار دادن نیازهای احتمالی مخاطب تلقی شود.
 • مرحله تصمیم:در مرحله بعدی، محتوای شما ترکیبی از اطلاعات با اهمیت و بازاریابی محصولات و خدمات خود شما را باید تشکیل بدهد. به عبارت دیگر، محتوای تولیدی باید به کاربران بگویید که جهت رفع نیازهای خود باید چه کاری انجام دهند و دنبال چه چیزهایی بگردند. به همین دلیل، می‌توانید محصولات و خدمات کسب و کار خودتان را به روش یک راه‌ حل به آنان ارائه بدهید. به عنوان مثال در مورد موضوع قبلی که در مرحله آگاهی بیان شد، مالک فروشگاه مذکور امکان دارد در مقاله خود یک منوی نسبتاً اقتصادی شامل “ماکارونی، پیتزای تست قارچ و گوشت، فینگرفود کوکوی مرغ، سالاد الویه و سیب زمینی سرخ کرده” به مخاطبان معرفی نموده و محصولات خود را برای تهیه این منو پیشنهاد کند.
 • مرحله پایانی:در گام آخر، باید به مخاطبان بگویید که چرا بهترین انتخاب جهت تهیه یک محصول یا دریافت یک سرویس هستید. برای این کار می‌توانید از تجربه و تخصص خودتان بگویید و به مخاطبان این پیام را برسانید که مراجعه به شما چه مزیت هایی برای آنان به دنبال خواهد داشت.

مرحله های بالا در تهیه هر نمونه محتوا، چه متنی باشد و چه چند رسانه‌ای، لازم می باشد رعایت نمایید تا محتوای تولیدی روی مخاطبان اثر نموده و وی را وارد قیف بازاریابی نماید. اما کانتنت مارکتینگ تنها به تولید محتوا در یک زمینه دلخواه تمام نمی‌شود و اجرای موفق این نمونه بازاریابی نیازمند رعایت مجموعه‌ ای از اصول می باشد.

اصول اجرای بازاریابی محتوایی – سئو و طراحی سایت در کرج

اجرای یک بازاریابی محتوایی با موفقیت زیاد تنها با تولید کورکورانه محتوا و مطالب در زمینه‌ های متفاوت میسر نخواهد بود. ضمن این که پیدا کردن موضوع جهت تهیه محتوای با اهمیت که توجه مخاطبان را به خود جذب نماید نیز چندان ساده نخواهد بود. با این حال، می‌توانیم مراحل زیر را جهت اجرای کانتنت مارکتینگ پیشنهاد نماییم:

 • هدف خود را تعیین نمایید: به روش واضح هدف کسب و کار خود از اجرای کانتنت مارکتینگ را تعیین نمایید. آیا به دنبال بالا بردن ترافیک مخاطبان و بالا بردن فروش هستید؟ یا این‌ که تصمیم دارید برندسازی نمایید؟ مشخص کردن هدف از تهیه محتوا در همان اول کار، تاثیر بیشتری بر چارچوب‌ بندی متناسب با محتوای تولیدی دارد.
 • مخاطبان خود را بشناسید: برای آنکه محتوای تولید شده جهت جلب توجه مخاطبان مفید واقع شود، باید به خوبی از سلیقه‌ ها، ترجیحات و نیازهای آنان آگاه باشید. این کار با تحلیل رفتار مخاطب ها با استفاده از ابزارهای متفاوتی مانند مدل RFM میسر است.
 • فرمت مناسب برای محتوا را مشخص نمایید: در این قسمت بر اساس اهداف خود و آنالیز رفتار مخاطبان یک فرمت مناسب  جهت تولید محتوا، مانند تهیه پادکست و یا نوشتن مقاله، انتخاب نمایید و به تولید محتوای با ارزش و مهم و در عین حال، مطابق بر استانداردهای فنی بپردازید. منظورمان از استانداردهای فنی مثلاً تهیه مقالات سازگار با قوانین سئوی وب‌ سایت می باشد.
 • نحوه ارائه محتوا را تعیین نمایید: در حال حاظر محتوای تولید شده را از روش پلتفرم‌های متناسب مانند وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و یا ایمیل به مخاطبان عرضه نمایید. انتخاب پلتفرم بهینه جهت ارائه مطالب تهیه‌ شده نیز به اهداف اولیه و همینطور رفتار مخاطبان بستگی خواهد داشت.
 • استراتژی‌های خود را ارزیابی و بهینه‌سازی کنید: بعد از گذشت مدت زمانی، مثلاً 3 ماه، به مرور میزان تاثیرات تلاش‌های خود بپردازید. برای انجام این کار می‌توانید از ابزارهای آماری استفاده نموده و میزان مراجعه به محتوای تولید شده را ارزیابی نمایید. نظارت و مدیریت پیوسته استراتژی‌های تولید محتوا امری بسیار مهم برای اجرای موفقیت‌ آمیز کانتنت مارکتینگ است.

طراحی و اجرای بهتر کانتنت مارکتینگ

در قسمت قبلی با روش طراحی و اجرای یک استراتژی مناسب جهت بازاریابی محتوایی آشنا شده ایم و آموختیم که انجام این نمونه بازاریابی زیاد هم ساده نیست و برای آن‌ که نتیجه مطلوبی از تلاش‌های خود به دست آوریم، قبل از تولید محتوا تا بعد از آن باید بررسی‌های متفاوتی انجام بدهیم.

اما اگر دنبال اجرای کانتنت مارکتینگ برای کسب و کار خودتان هستید نگران نباشید. البرز وب سایت انتخابی مطمئن جهت انجام یک بازاریابی محتوایی موفق جهت کسب و کار شماست.

خدمات ارائه شده توسط البرز وب سایت پاسخگوی تمامی نیازهای شما برای اجرای موفقیت‌ آمیز کانتنت مارکتینگ است و هر چه جهت انجام این نوع بازاریابی بخواهید، از بررسی‌ های اولیه و تحلیل رفتار مخاطب گرفته تا طراحی و اجرای بازاریابی محتوایی و نظارت و بهینه‌ سازی استراتژی‌های تولید و عرضه محتوا را در بر خواهد گرفت.

همچنین شما می‌توانید از تجربه و تخصص تیم ما در زمینه‌های سئو، هوش تجاری و دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید و کسب و کار خود را توسعه بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، با ما تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری درباره کانتنت مارکتینگ – سئو و طراحی سایت در کرج

با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان شد، آموختیم که مفهوم کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوایی چیست و به چه روش این مفهوم  با گذشت زمان به وجود آمده است. همچنین، انواع روش‌ های انجام بازاریابی از روش تولید محتوا را بررسی نمودیم و با مزیتها و اهمیت‌ های این نمونه از بازاریابی آشنا شدیم. در آخر نیز روش تهیه محتوای متناسب و همینطور روند طراحی و اجرای کانتنت مارکتینگ را فرا گرفته ایم.

به شکل مختصر، کانتنت مارکتینگ از  گذشته تا کنون یک استراتژی مفید و تاثیر گذار جهت انجام بازاریابی است وجهت افزایش تعامل با کاربران، ایجاد اعتبار و برند سازی و همینطور بالا بردن مخاطبان و بالا بردن فروش به کار می‌ آید. در  محیط دیجیتال امروز، نیاز به انجام این نمونه بازاریابی بیش از پیش احساس شده است منتها باید استراتژی‌ های بازاریابی محتوایی به روش دقیق طراحی و اجرا شود تا تلاش‌های بازاریابی نتیجه ای بدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان درباره کانتنت مارکتینگ و روش‌ های درست طراحی و اجرای یک بازاریابی محتوایی عالی  و کارآمد برای کسب و کار خودتان می‌توانید به تیم حرفه‌ای متخصصان ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز مراجعه نمایید.

کانتنت مارکتینگ چیست؟

کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوایی از جمله مهمترین روش‌های بازاریابی است که بر تولید محتوای مفید و هدفمند برای مخاطبان تمرکز دارد.

انجام دادن بازاریابی محتوایی چه اهمیتی دارد؟

در دنیای دیجیتال امروز، ارائه محتوای با ارزش برای مخاطبان یکی از بهترین روش‌ها جهت بازاریابی شناخته می‌شود. از طرفی، ثابت شده که انجام این نمونه بازاریابی باعث افزایش مخاطبان و در نتیجه، افزایش فروش می شود.

مزیت های بازاریابی محتوایی چیست؟

تولید محتوای با ارزش و هدفمند باعث به بالا بردن حضور آنلاین، بالا بردن مراجعه‌ کنندگان، ارتقاء وفاداری مشتریان و افزایش اعتبار برند می شود. همچنین، با انجام این نمونه از بازاریابی شما می‌توانید استراتژی‌ های خودتان را به روش بر خط نظارت و بهینه‌ سازی نمایید.

انواع روش‌های بازاریابی محتوایی چیست؟

این نمونه بازاریابی می‌تواند از روش‌های متفاوتی مانند نوشتن مقاله و پست وبلاگ، تهیه ویدیو یا پادکست و تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی انجام گیرد.

چگونه کانتنت مارکتینگ را به روش صحیح اجرا نماییم؟

جهت اجرای اصولی کانتنت مارکتینگ باید اهداف خود را به روشی دقیق مشخص نموده و رفتار مخاطبان را تحلیل نمایید. سپس به تولید محتوا در قالب تعیین شده بپردازید و از روش پلتفرم‌های متناسب با مخاطبان خود تولید نمایید. در نهایت، کارایی استراتژی‌های تولید محتوای خودتان را بررسی نموده و برای بهینه‌ سازی آن‌ ها تلاش کنید.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام سئو در کرج ، سئو تکنیکال، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو و ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام سئو در کرج و محتوا نویسی ، سئو تکنیکال و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *