ریدایرکت ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

ریدایرکت ۳۰۱ - برای انجام سئو سایت فروشگاهی در کرج و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

ما در این مطلب به مبحث ریدایرکت ۳۰۱ و کاربرد آن میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی، آموزش وردپرس، آموزش سئو و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ریدایرکت ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

ریدایرکت به مفهوم تغییر مسیر است. این تغییر مسیر برای صفحه های وب سایت ها به علت های متفاوتی صورت می گیرد.

ریدایرکت 301 نوعی تغییر مسیر است که در آن افزون بر تغییر مسیر بازدید کنندگان، خزنده های موتورهای مرورگر هم آن را به عنوان ریدایرکت دائمی در نظر می گیرند و اعتبار صفحه قدیمی را به صفحه جدید انتقال می دهند. در این مقاله بر روی ریدایرکت 301 توضیح خواهیم داد که چه استفاده ای دارد. دعوت می کنیم تا آخر با ما همراه باشید.

ریدایرکت 301 چیست

وقتی که قصد تغییر URL یا تغییر دامنه داریم برای انتقال اعتبار صفحه های قدیمی به صفحه های جدید به ریدایرکت 301 احتیاج داریم. ریدایرکت 301 افزون بر تغییر مسیر کاربران و ربات ها، اعتبار صفحه ( چه اعتبار بد و چه اعتبار خوب ) را هم انتقال پیدا می کند که یکی از بحث های سئوی داخلی به شمار می آید.

بیشتر بخوانید: قابلیت ایندکس شدن در سئو تکنیکال

در ریدایرکت 301 امکان دارد تغییرات به شکل زیر باشد:

  • تغییر URL در یک سایت – مثلا ریدایرکت از صفحه A به B
  • تغییر پروتکل یک سایت – ریدایرکت از http به https و حتی برعکس
  • جمع یا ترکیبی از موارد فوق
  • تغییر دادن مسیر از صفحه یک سایت به صفحه سایت دیگر

بستگی به شرایط می توانیم از موارد فوق برای ریدایرکت 301 استفاده کنیم.

بیشتر ریدایرکت 301 برای موارد زیر استفاده می شود:

  • نصب کردن گواهی امنیتی SSL و یا پاک کردن آن
  • تغییر آدرس و شکل صفحه های سایت
  • تغییر دادن آدرس یک سایت به آدرس دیگر
  • انتقال صفحه های قدیمی و سریعا به صفحه های جدید و باکیفیت

بیشتر بخوانید: استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس

تاثیر ریدایرکت 301 در سئو سایت

هر صفحه ای که در گوگل به اصطلاح ایندکس می شود ( در نتیجه های گوگل ثبت می شود ) یک اعتبار دارد. این اعتبار می تواند مثبت یا منفی بود و اندازه آن کم یا زیاد باشد. بر پایه همین اعتبار هم رتبه ها در نتیجه های گوگل معلوم می شود. در اصل هر صفحه اعتبار زیادتری را با توجه به ارزش های گوگل داشته باشد رتبه بالاتری در نتیجه ها خواهد داشت.

اگر بخواهیم تغییر آدرس برای صفحه ای که اعتبار زیادی در گوگل دارد انجام دهیم بدون ریدایرکت 301 ، اعتبار آن از بین می رود و تبدیل به یک صفحه بدون اعتبار می شود. به همین خاطر برای انتقال این اعتبار باید از ریدایرکت دائمی یا همان 301 استفاده نماییم.


ریدایرکت 301

همان گونه که در تصویر فوق می بینید که در ریدایرکت 301 افزون بر انتقال کاربر و ربات ها، تغییر آدرس، اعتبار صفحه هم منتقل می شود اما در ریدایرکت 302 همه موارد ریدایرکت 301 به غیر از انتقال اعتبار انجام می شود.

آموزش ریدایرکت 301 – سئو در کرج

ریدایرکت 301 به طور دستی یا به وسیله ی افزونه ها و برنامه نویسی انجام می شود. در این مطلب ریدایرکت دائمی 301 با htaccess به شما یاد می دهیم.

فکر کنید صفحه ای به صورت domain.com/1 را می خواهیم به صفحه domain.com/2 ریدایرکت کنیم. در این هنگام باید مقدار زیر را در htaccess وارد کنید تا صفحه 1 به صفحه 2 به صورت 301 (دائمی) منتقل شود.

Redirect 301 /1 /2

فکر کنید صفحه ای به صورت domain.com/1 را می خواهیم به صفحه domain.net/2 ریدایرکت کنیم. در این هنگام باید مقدار زیر را در htaccess وارد کنید تا صفحه 1 به صفحه 2 به صورت 301 (دائمی) منتقل شود.

Redirect 301 /1 http://domain.net/2

بیشتر بخوانید: سئو تکنیکال چیست؟

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *