بخش های مختلف سئو تکنیکال


همان گونه که بیان کردیم سئو تکنیکال خیلی پیچیده می باشد و می شود برای آسان شدن کار، آن را به قسمت های کوچک‌تر تقسیم نمود. ما در این مطلب به مبحث بخش های مختلف سئو تکنیکال میپردازیم. جهت مشاوره و ثبت درخواست خود جهت انجام هر کدام از خدمات مانند: انجام خدمات سئو تکنیکال و طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، آموزش وردپرس ، آموزش سئو تولید محتوا و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت شرکتی ، فروشگاهی ، آموزشی ، شخصی و …  در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

بخش های مختلف سئو تکنیکال – (تولید محتوا و سئو در کرج)

می‌توانیم همه ی سئو تکنیکال را به پنج قسمت زیر تقسیم کنیم:

 • «ویژگی خرش یا کراول شدن» (Crawlability)
 • «ویژگی نمایه گذاشتن یا ایندکس شدن» (Indexability)
 • «در دسترسی قرار داشتن» (Accessibility) یا ویژگی «رندر شدن» (Rendering)
 • «ویژگی رتبه بندی» (Rankability)
 • «ویژگی کلیک شدن» (Clickability)

جهت بهینه‌سازی فنی وب‌سایت در هر یک از این قسمت ها می بایست اقداماتی را انجام دهید که در ادامه مقاله درمورد جزئیات این اقدامات توضیح خواهیم داد.

ترتیب اهمیت این پنج قسمت در سئو فنی را می شود به صورت هرم زیر نمایش داد.

بیشتر بخوانید: سئو چیست؟ 0 تا 100سئو سایت

بخش های مختلف سئو تکنیکال - برای انجام سئو سایت در کرج ،تولید محتوا و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

اصل های سئو تکنیکال- (تولید محتوا و سئو در کرج)

قبل از آغاز بررسی وب‌سایت از لحاظ سئو تکنیکال می بایست برخی از نکات اصولی را در نظر بگیرید. قبل از توضیح درمورد جزئیات بهینه‌سازی در هر قسمت از سئو فنی، این نکته های اصولی اولیه را مرور می نمائیم.

چک کردن دامنه مورد نظر

«دامنه یا دامین» (Domain) در حقیقت همان URL وب‌سایت می باشد که کاربران جهت رسیدن به شما آن را در مرورگر خود مینویسند. دامنه نمایش می‌دهد که کاربران چگونه می‌توانند یک وب‌سایت را از راه جستجو بیابند و راهی ثابت برای شناسایی وب‌سایت به حساب می آید.

هنگامی که «دامنه ترجیحی» (Preferred Domain) خود را انتخاب می نمایید، به موتور جستجو بیان می کنید که می‌خواهید نسخه همراه با www یا بدون www را نشان دهید. این انتخاب سبب می‌شود که موتورهای جستجو، انتخاب شما را در اولویت قرار دهند و همه ی کاربران را به آن URL هدایت نمایند. در غیر این حالت، موتورهای جستجو با این دو نسخه از وب‌ سایت مثل دو وب‌ سایت جداگانه برخورد می نمایند و اشکالاتی در سئو دیده می‌شود.

قبل تر، گوگل از شما می‌خواست که نسخه مدنظر خود را انتخاب نمائید، ولی اکنون خود گوگل یک نسخه را برای شما انتخاب می نماید. با این حال در صورتی که نسخه دیگری از دامنه را به عنوان دامنه اصلی خود می خواهید، می‌توانید آن را به وسیله «تگ‌های کنونیکال» (Canonical Tags) انتخاب نمائید. در هر حالت، هنگامی که نسخه ترجیحی دامنه انتخاب شد، اطمینان حاصل کنید که همه ی لینک‌ها از جمله لینک‌های همراه با www، بدون www و لینک‌های index.html به نسخه موردنظر ریدایرکت شده اند.

بیشتر بخوانید: با خدمات سئو برترین رتبه گوگل را کسب کنید

پیاده‌سازی SSL – (تولید محتوا و سئو در کرج)

همان گونه که بیان شد، پیاده‌سازی ‌SSL اهمیت خیلی بالایی دارد. «لایه اتصال امن» (Secure Sockets Layer | SSL) لایه‌ای برای حفاظت میان وب سرور (نرم‌افزار مسئول انجام درخواست‌های آنلاین) و مرورگر به وجود می آورد و وب‌ سایت شما را امن می کند. با پیاده‌سازی SSL هنگامی که کاربر، اطلاعاتی مثل اطلاعات حساب یا تماس خود را برای وب‌ سایت شما ارسال می کند، احتمال هک شدن و پخش شدن این اطلاعات خیلی کم می شود.

گواهی SSL در اول دامنه به صورت https به جای http در نوار URL نشان داده می‌شود.

بخش های مختلف سئو تکنیکال - برای انجام سئو سایت در کرج ،تولید محتوا و طراحی سایت و مشاوره با ما تماس بگیرید- 09020631004 - 09020631005

موتورهای جستجو، وب‌سایت‌های دارای امنیت را در اولویت رتبه‌بندی می گذارند. مثلا گوگل در سال ۲۰۱۴ اعلام نمود که گواهی SSL را به عنوان یکی از معیارهای رتبه‌بندی در نظر دارد. به همین علت، بهتر می باشد نسخه دارای گواهی SSL وب‌سایتتان را به عنوان نسخه ترجیحی انتخاب نمائید.

بعد از پیاده کردن SSL، می بایست همه ی صفحات بدون SSL را از پروتکل http به https تغییر دهید. این عمل زمانبر می باشد ولی در انتها می‌توانید نتیجه آن را در رتبه صفحات خود در موتورهای جستجو ببینید. برای انجام این کار می بایست مراحل زیر را به انجام برسانید.

 • همه ی صفحات با پروتکل http را به https ریدایرکت نمائید.
 • تگ‌های کنونیکال و hreflang را بر همین اساس به‌روزرسانی نمائید.
 • همه ی URLهای سایت‌مپ (در نشانی yourwebsite.com/sitemap.xml) و robots.txt (در نشانی yourwebsite.com/robots.txt) را به‌روزرسانی نمائید.
 • یک «Instance» تازه در «گوگل سرچ کنسول» (Google Search Console) و «بینگ وب‌مستر تولز» (Bing Webmaster Tools) برای وب‌سایت جدید به وجود آورید و آن را دقیق چک نمائید تا اطمینان حاصل کنید که همه ی ترافیک به درستی به نسخه جدید انتقال می یابد.

بیشتر بخوانید: آموزش تولید محتوا

بهتر شدن سرعت بارگذاری صفحه – (تولید محتوا و سئو در کرج)

همان گونه که بیان شد، معمولا کاربران زمان زیادی جهت بارگذاری یک صفحه صبر نمی‌کنند. داده‌ها نمایش می‌دهد که با زیاد شدن مدت بارگذاری صفحه از یک تا پنج ثانیه، «نرخ پرش یا بانس ریت» (Bounce Rate) حدود ۹۰ درصد زیاد می شود. ولی سرعت بارگذاری صفحه تنها برای کاربران و تجربه کاربری اهمیت ندارد و موتورهای جستجو هم آن را به عنوان یکی از معیارهای رتبه‌بندی مورد استفاده قرار می دهند. بر همین اساس بهبود سرعت بارگذاری صفحه می بایست از اولویت‌های شما در سئو تکنیکال باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش بروزرسانی محتوا

بر اساس نکات زیر، می‌توانید میانگین سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت خود را بهتر کنید.

 • فشرده نمودن همه ی فایل‌ها: «فشرده نمودن» (Compressing)، سایز تصاویر و فایل‌های CSS و HTML و JavaScript شما را کم می کند و سبب زیاد شدن سرعت بارگذاری می‌شود.
 • چک کردن مداوم ریدایرکت‌ها: پردازش یک ریدایرکت ۳۰۱ چند ثانیه به طول می‌انجامد. در صورتی که این زمان را برای چند صفحه یا چند لایه ریدایرکت در نظر داشته باشید، متوجه خواهید شد که ریدایرکت‌ها چه اندازه می‌توانند در سرعت بارگذاری وب‌سایت اثر داشته باشند.
 • مرتب نمودن کدها: کدهای نامرتب اثر بدی در سرعت بارگذاری وب‌سایت می گذارند. هر قدر کدهای شما کوتاه‌تر و منظم تر باشد، صفحات به صورت کلی سریع‌ تر بارگذاری خواهند شد. همینطور بعد از مرتب نمودن کدها، می‌توانید آن‌ها را کوتاه و فشرده نمائید.
 • استفاده از CDN: «شبکه تحویل محتوا» (content distribution network | CDN) وب سرورهایی چندگانه‌ هستند که چند کپی از وب‌ سایت شما را در نقطه‌های جغرافیایی گوناگون ذخیره می نمایند و محتوای وب‌ سایت را با توجه به منطقه مکانی کاربر به دست او خواهند رساند. از آن‌جا که اطلاعات از این راه مسافت کمتری را طی خواهند کرد، سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران کاهش می یابد.
 • چک کردن پلاگین‌ها: «پلاگین‌ها» (Plugin) یا افزونه‌های منقضی‌شده می‌توانند از لحاظ امنیتی صدمه ببینند و وب‌سایت شما را در برابر هکرها تضعیف نمایند و رتبه آن را کم کنند. همواره از آخرین نسخه پلاگین‌ها استفاده نمائید و فقط پلاگین‌های لازم را نصب نمائید. همینطور بهتر می باشد از قالب‌های اختصاصی استفاده نمائید، زیرا امکان دارد قالب‌های آماده، کدهای اضافه داشته باشند و سرعت بارگذاری را کم کنند.
 • استفاده از «بارگذاری نامتقارن» (Asynchronous Loading): اسکریپت‌ها دستورالعمل‌هایی‌ می باشند که سرورها می بایست قبل از پردازش HTML یا بدنه صفحات وب، آن‌ها را مطالعه کنند. معمولا، اسکریپت‌ها در تگ <Head> در وب‌سایت جای دارند و در مقایسه با بقیه محتوا در اولویت گذاشته می شوند. استفاده از کدهای نامتقارن به این معنی می باشد که سرور می‌تواند HTML و اسکریپت‌ها را به صورت همزمان پردازش نماید و با کم شدن تأخیر در پردازش، مدت بارگذاری صفحه را زیاد کند.

هنگامی که اصول اولیه سئو تکنیکال را بررسی نمودید و تغییرات موردنیاز را در وب‌سایت خود ایجاد نمودید، می‌توانید به جزئیات سایر قسمت ها در سئو فنی بپردازید.

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز:

انجام طراحی سایت در کرج ، آموزش وردپرس، آموزش سئو و تولید محتوا و طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی، آموزشی، شخصی و ….. در کرج

شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت شروع کرد.

کیفیت کار خوب و استاندارد در کنار قیمت‌ های رقابتی باعث شد این شرکت در سرعت بسیار کمی مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کند. به همین دلیل گسترش تعداد مشتریان باعث توسعه روزافزون خدمات و سطح کیفی این شرکت شد.

امور برنامه‌ نویسی و طراحی سایت خود طیف وسیعی از خدمات را در بر دارد. از برنامه‌ نویسی با استفاده از به روزترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی برای اپلیکیشن‌ ها و استارت آپ‌ها گرفته تا طراحی یک سایت. به‌طور کلی خدمات اصلی این واحد عبارت اند از طراحی پلتفرم، طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، طراحی وب سایت اختصاصی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت شخصی، سئو ، آموزش وردپرس و طراحی سایت در کرج و  ….

دیجیتال مارکتینگ قطعا نقطه طلایی تبلیغات و برندسازی است که می‌تواند یک کسب و کار و بیزینس را به اوج برساند.

هدف ما در شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز، ایجاد تحول در کسب و کار شماست در واقع با داشتن وب سایت مشتریان شما متوجه می شوند که شما در کار خود چقدر حرفه ای هستید و از این روش می توانید برتری خود را نسبت به رقبای تجاری به مشتریان نشان دهید. ما در گروه البرز وب سایت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با ارائه مشاوره صادقانه و حرفه ای، تمام جزئیات کلیدی کسب و کار شما را به بهترین نحو ممکن به مشتریان نشان بدهیم و شما را در داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق جهت ورود به بازار بزرگ تجارت الکترونیک یاری دهیم.

جهت مشاوره و ثبت درخواست خود برای هر کدام از خدمات مانند: انجام طراحی سایت در کرج و محتوا نویسی ، طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios و همینطور طراحی انواع سایت های شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ، آموزشی، شخصی و ….. در کرج و تهران میتوانید با شرکت مهندسی نرم افزار پارسیان گستر البرز در ارتباط باشید. تمامی خدمات با پشتیبانی دائمی توسط تیم ما انجام خواهد گرفت.

ارتباط با ما

_

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *